Angry Birds in Homeland!

Angry Birds in Homeland! | Autor: mihaela77O

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maru spune:

ahhhhh, multumesc!
pot sa respir acum!

dau un ceai si o portocala! amatori?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

io dau ceai din codite de cirese


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

Maru, merci de intrebare, copila e nitel mai bine, a avut vomiting bug, de fapt tummy bug ...:( sper sa poata merge miine la scoala, ieri si azi a stat acasa.

A mai dat putina zapada si aici, eu trec de la agonie la extaz cind vad zapada aici. Azi noapte, in timp ce vegheam copila cu necazurile ei, m-am uitat intr-o doara pe geam si am vazut ieeei ca ninge, apoi jeeeesus cum ajung la munca daca-i zapada ? apoi iar ieeeei marti sunt libera :) oricum pina pe la 11 dimineata s-a topit si a inceput din nou obisnuita ploaie.

Martea viitoare e " pancake tuesday", martea clatitelor, ziua favorita a copilei :) dimineata inainte de scoala intram la supermarket unde fac clatite proaspete si le mincam asa la botul calului :) iar cind vine de la scoala facem clatite acasa si folosim diferite umpluturi, gem, sirop de artar, nutella, frisca etc, aici sunt foarte populare cu zahar si lamiie :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ah, imi amintesc speed! La voi e cu clatite, la noi e cu semlor (poza atas...si nu, nu sunt savarine, chiar deloc!). Mai tii minte ca am mai povestit de asta?
Ma bucur ca micutza e mai bine.

maru sa-ti fie de bine suedeza, oricand cu placere!

carmen, dana_vio cum sunteti?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

Da Mihaela, imi amintesc :) si tin minte ca am vazut si poze.

Chuny, sper sa mearga totul struna, Doamne ajuta

Dark bendis, welcome :) , sper ca a fost totul ok azi .

Imi pare extrem de rau ca ni s-au subtiat rindurile :((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Fain titlul. Noi pe tren, oafura rezista!

Deocamdata pare intelegator si zice ca va fi cuminte. Daca e, maine il duc sa vada turnul Eiffel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui Chuny

Deocamdata pare intelegator si zice ca va fi cuminte. Daca e, maine il duc sa vada turnul Eiffel.


yeee,bravo Vladi!hia ca vrem poza cu tine din turn!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Buna ziua si bine v-am gasit in capitol nou. Multu' Miha!

Eu am fost la control, bineinteles momentele amuzante la "inregistrat" cand m-a intrebat una dintre asistente ce "nationality" am - ii zic ca "dual, Romanian si British", pai si ea ce sa scrie? ce cetatenie? pai dubla, si din aia, si din ailalta. Pasaport am? ii spun ca le aveam pe amandoua, dar ca cel romanesc e expirat asa ca il folosesc pe cel britanic, no bun, British am ramas. Pe calculator. Pe "hand notes", adica in caietul de sarcina, sunt totusi Romanian-British si "speaking English at home". Astea nu au oprit-o pe doctorita care m-a vazut, pana sa deschid gura, sa ma intrebe daca stiu indeajuns engleza si nu vreau sa mi se aduca interpret. Moasa (cu care deja avusesem treaba) se hlizea in spate, eu explicandu-i doamnei doctor ca "well, I AM an interpreter, actually working for NHS" deci nu, multumesc, ma descurc singura

Mai tragic a fost suitul pe cantar - desi nadragii imi spuneau deja ca am pus oleaca, dar ma consolez ca ale mele sunt si ele kilele in plus, si ce s-a facut o data (adica pus in sarcina si dat jos dupa sarcina) se va putea face si a doua oara... asa ca am mai mancat inca o felie de tort dupa cina. Dar cum a iesit mult, si eu si sotul ne limitam la o singura felie pe zi, mai avem si de dat si la altii

Speed, multumesc, bine ca mi-ai reamintit de pancake Tuesday, nu stiu de ce stiam ca e mai catre sfarsitul lunii, sotul meu mereu apreciaza martea asta - dar noi suntem lenesi, cumparam clatitele gata facute de la pravalie.

Chuny, sper ca totul a decurs bine la Paris si ca ati reusit sa vedeti una-alta


Dark Bendis 9+
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

Dark Bendis, ai prins accent scotian ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Foarte putin, de fapt Si sotul suna de fapt tare non-Scottish, desi e nascut in Glasgow, cu facultate facuta aici, locuind aici de 25 de ani si cu parinti scotieni get-begeti, tatal din insule iar mama de pe coasta de vest, a crecut in Anglia si a fost educat la public school - si inca nu a pierdut de tot accentul "RP", de BBC English. Tare ne amuzam cand incearca lumea sa ghiceasca de unde e, ca nu suna nici "English-English", dar clar nici "Scottish" - e intrebat daca e din Africa de Sud, din Noua Zeelanda... Asta micu' suna cel mai Scottish dintre noi toti

Dark Bendis 9+
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput