Angry Birds in Homeland!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Ziua buna!

La noi a nins toata dimineata (duminica e ziua sotului de lie-in, am stat eu de caraula cu juniorul ca sa poata sa doarma bine dumnealui) si ne-am uitat pe geam cum ninge, frumos, fulgi mari, cum ajungeau pe pamant se topeau. Ca se pare ca nu e destul de frig. Oh well... poate la anul avem si noi zapada sa ne dam cu saniuta.

Dar m-am delectat cu cel mic urmarind... Nightmare Before Christmas, al lu Burton, cantand impreuna "This is Halloween!" si "Kidnap the Sandy Claws", distractie de sezon, neamule

Ca e vorba de mancare: la breakfast sourdough bread cu smantana, acum la pranz cred ca ciugulim ce gasim si poftim de prin frigider, de cina inca nu cred ca m-am decis ce sa fac. Mai am vreme

Dark Bendis 10+
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

Vai, ca tot ziceam acum citeva capitole de carnea de cal ce a ajuns in bugerii irlandezi si vinduta ca si carne de vita, well, se pare ca sunt cai salbatici din Romania !! :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

si aici la fel, s-a gasit carne de cal in lasagne de la Findus ... care a cumparat de la francezi care au cumparat de la ciprioti care au cumparat de la romani ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

io n-am urmarit dezbaterile pe tema "carne de cal in Findus lasagne" nelamurirea mea e: ce atata tevatura cu carnea de cal. sigur, ar fi trebuit sa scrie ca cc contine carne de cal. carnea de cal e doar comestibila, nu? io sunt convinsa ca am mancat carne de cal, in cine stie ce salam sau carnati. si nu-i carnea de cal mai scumpa decat cea de vita? ma gandesc ca asta ce fu amestecata in lasagne la noi si in burgerii irlandezi nu a fost mai scumpa. sper din tot sufletu' ca n-a fost din caii nostrii salbatici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

Sper sa i se dea de capat taraseniei. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

haha, Silvia mea a fost funny azi, referitor la subiect. A zis ca e interzis prin lege sa taie cai . Ea care ii iubeste de moare, nici nu-si imagineaza ca prin salamuri se ascunde asa ceva...oricum e cam hotarata sa devina vegetariana, deja ne-a avertizat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Neatza si o cafelutza calda! Azi n-am gogosi .

M-am trezit devreme sa aranjez prin camera, am verificarea de final inainte sa o predau. Vine un nene si verifica daca sunt usi/geamuri si rafturi la locul lor . O predau abia vinerea viitoare cand plec de tot de aici, dar verificarea asta se face mai repede.

Apoi la 10 am un curs in direct pe computer. Profa e in Göteborg si trebuia sa tina cursul joia trecuta dar s-a imbolnavit (de asta am fugit repede acasa miercuri, lucky me!). Asa ca au aranjat cu scoala sa filmeze in direct, ea in Göteborg si noi aici, ne uitam la curs. O parte de colegi, care vor, se duc la scoala, e rezervata o sala unde se uita la curs, care nu vrea poate sta acasa. Eu am ales sa stau acasa ca la 11.30 vine nenea in verificare si cursul e de la 10 la 12...

O saptamana frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Neata si un ceai cald!

ploua!

mai, cu carnea de cal e ceva... de neinchipuit! pe mine ma tine mama la current, ca eu nici ziarele romanesti online nu le mai deschid in ultimul timp!

azi am stapan la mosie... asa ca nu am sa intru prea des!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

Vai, atitea probleme cu tehnologia asta , jumatatea mea si-a updatat telefonul si i-au disparut toate " contacts" !:)) mai da ' cum sfintu' reuseste asa ceva, ca io pina acum n-am vazut sa fie vreun buton cu " delete all contacts by mistake " :)) acuma' i tragedie mare, evident, si astept sa zica ca io- s di'vina :))

Va urez noapte buna si odihnitoare- ceea ce-mi doresc si mie ca n-am dormit decit vreo 3 , maxim 4 ore noaptea trecuta ( asta mi se intimpla tot mai des duminica noaptea, o fi stressul zilei de luni)

Va las si o demonstratie despre cum se face lasagna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

hahaha speed, aia au pus o vaca acolo .

Io maine plec la Stockholm, vin numai miercuri noapte si joi la prima ora am examen! Cred ca asa am sa fiu joi dimineata...

Va pup, aveti grija de Homeland cat lipsesc. Daca apuc, va fac o vizita si din Stockholm. Ce sa va aduc?


Mergi la inceput