Fluturasi minunati 2011 (38)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

nu stiu mada
poate ca sunt emotionata gandindeu-maa la viata mea de copil si la relatia cu parintii si comparand cu viata fetelor mele si relatia lor cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Ei si abia acum merh in pat...uitasem ca tb s amai bag si la spalat...

cami, ha-ha se vede ca esti melancolica. cu serviciul nu mi-a venit pur si simplu ...mi-a venit vremea , Pe 15 feb face Cata 2 ani, pe 16 ar fi tb sa ma intorc dar pica sambata asa ca incep luni, pe 18 feb

gata acum chiar plec in pat. Somn usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Mama mia ce avalansa, v-ati dezlantuit fetelor nu gluma!!!!!

Imi place tare mult casuta asta si va multumesc ca m-ati primit si pe mine in ea, tocmai pentru ca se poate comunica, ca se pot exprima opiniii, pareri fara sa degenereze in suparari, jigniri, plecari de pe forum. Sa stiti ca mai rar asa ceva.

Cami ce frumos ca esti emotionata!!!! Imi place foarte mult sentimentul asta si in ultimul timp il traiesc si eu tot mai des.

Cat despre discutiile de azi. ... fac parte din categoria parintilor relaxati, nu-i coclosesc, nu ma panichez, ii las sa faca chestii "periculoase" care sa le dezvolte forta, echilibrul, increderea si prin care sa-si testeze limitele. Sunt de parere ca daca nu lasam copilul sa cada nu va invata sa se ridice. Francoise Dolto spune ca fiecare copil are parintii pe care ii merita. Deci fiecare mama are comportamentul potrivit pentru structura copilului ei.
Cat despre ce va fi mai incolo, traiesc pe pieleaa mea in relatia cu Daria dusul realitatii. Nimic din ce am crezut eu ca va fi, din ce am zis ca voi face/ nu voi face nu este asa. Factorul surpriza , copilul, a schimbat cu totul datele problemei.Asa ca despre cum va fi in studentia copiilor mei sau mai apoi in viata lor de adulti, parinti nu spun decat "sa-mi ajute Dumnezeu".

Am avut o studentie frumoasa, lipsita de griji materiale ( asta nu inseamna ca nu umblam cu papucii pana se rupeau, blugii la fel si nu faceam foamea). Am legat prietenii frumoase, am studiat, am impartasit cu colegii mei de generatie ideile efervescente care ne tulburau mintea, am pus tara la cale atat de frumos, am chefuit maxim, am calatorit mult ( cu nasul bineanteles), nimic din astea nu ar fi fost posibil daca as fi muncit in facultate. Viata de student ( si am fost mereu o razvratita turbata si turbulenta) traita la intensitate maxima mi-a dat linistea si asezarea pentru viata de adult. Asa a fost posibil ca de 14 ani sa nu iesim aproape deloc fara copii, sa ne limitam distractiile la ce se putea face cu copii impreuna fara nici o urma de regret, fara frustrari. Am prietene care au muncit in facultate, s-au casatorit au facut 1-2 copii si apoi au dat de gustul distractiei si al libertatii. Copii sunt aproape tot timpul la bunici si ei isi traiesc viata de studenti batrani cum le spun eu.

Despre munca din vacante, da i-as lasa pe copii sa o faca, dar mi-as dori sa fie mai mult voluntariat pentru tot felul de cauze "nobile" sa le spun asa. Mi-as dori sa nu fie nevoiti sa munceasca pentru bani, ci ca sa acumuleze cunostinte si suflet, mai ales suflet.

ar fi cazul sa ma duc in pat ca aberez prea mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Ei si abia acum merh in pat...uitasem ca tb s amai bag si la spalat...

cami, ha-ha se vede ca esti melancolica. cu serviciul nu mi-a venit pur si simplu ...mi-a venit vremea , Pe 15 feb face Cata 2 ani, pe 16 ar fi tb sa ma intorc dar pica sambata asa ca incep luni, pe 18 feb

gata acum chiar plec in pat. Somn usor!

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Mi-ai amintit ca astazi a decedat masina mea de spalat fie-i reciclarea usoara. Na luni va trebui sa luam alta, sotul a gasit una convenabila la Metro. Asa ca uscatorul meu se departeaza tot mai mult de mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetelor

la noi ningeee de rupe, tare tare. deja este alb pe jos

cami ce frumos ai scris
stiu ca trebuie mancare, clar nu dai o felie din fiecare. ca doar si eu fac la fel, fac sa fie platourile pline, eventual sa se sature si sa mai si ramana
ce tare ai fost cu madutza cica s-a plictisit acasa? pai ea gata, incepe munca, au trecut 2 ani

deci, pana acum bb_yasmi numai tu faci parte din alta categoerie

somelac si tu ai povestit tare frumos. anii studentiei au fost cei mai frumosi si din punctul meu de vedere
bafta la o masina de spalat buna si trainica si harnica
Ilinca cum mai este, a inceout sa pape?

madutza sa-ti fie de bine Cola duminica seara l-am trimis si eu pe sot sa ia un Pepsi,imi place mai mult decat Cola, si am baut ca mi-era asaa o poftaaa. nu beau de regula, dar cateodata asa pofta mi se face

aseara gata, i-am dat latpic Anastasiei si l-a baut pe nerasuflate. si acum la fel, i-a fost dor cred

merg sa aerisesc repede, sa papam, sa-mi dau unghiile cu oja ca azi ies cu fetele.

toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza am fazut filmulteul cu clatitarul sef sunt minunati copilasii, Cristi m-a dat pe spate, am scris si pe fb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza!
misto discutii!
Eu una am vrut sa muncesc in ultima vacanta din facultate si mama nu m-a lasat a zis ca imi ajunge toata viatza... Si eu m-am descurcat din bursa, nici ai mei nu aveau bani sa dam pe afara,vb lui Somleac, purtam blugii si pantofii pana-i rupeam, am invatat la stat, asa ca nu a tb sa platesc studiile, de lucrat si invatat am facut-o si pe asta cand am terminat facultatea si am mai facut un an suplimentar.
Cu copii, eu zic ca ii ajuti cat poti, dar ca e bine sa stie valoarea banului, nu trebuie sa le faci vile si masini, dar sa-i ajuti cand si cat poti, si in niciun caz sa le scoti ochii cu ceai facut pt ei
ma duc sa calc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetelor, debridatul cat timp se da, de regula? nu mi-a scris nicaieri si am uitat daca mi-a zis pediatra
se da pana la primul scaun normal, nici pe prospect nu scrie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed cum te mai simti? mai bine?cand mergi la analize?

Mergi la inceput