Fluturasi minunati 2011 (38)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy, tb sa vb cu dr de familie sa-mi dea trimitere, deci intai tb sa obtin programare la el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Neata!

Mamaaaa, ce spor aveti!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata

intru putin repede ca daca mai stau mult la palavre ma dau astia afara am de facut bilantul si cate si mai cate ..

somleac, chair ma gandeam ca tu o sa treci prima prin experienta asta cu daria asteptam sfaturile tale si mai incolo

eu m-am delectat aseara citindu-va, si am mai reflectat putin la ceea ce simt acum in legatura cu copilasii..cred ca dorinta asta mea mare de a le lasa libertate vine de fapt din frica de a nu fi o closca exagerata cu ei
eu sunt f apropiata de ei, nu sunt genul distanta si mi-e frica sa nu-i sufoc pt ca potential am sper sa fie autocontrolul mai mare..

nu stiu ce va fi, normal ca nu o sa-i las sa moara de foame..eu prin independenta nu inteleg ruperea de familie, eu am o legatura atat de stransa cu familia mea, nu pot respira fara ei..nici n-as concepe certuri sau rupturi in relatiile noastre..nici nu stiu ce sunt alea, n-am avut parte de ele si sper sa nu aful vreodata
ci inteleg mai mult acea dorinta de ai lasa sa faca singuri ceva, sa dea si cu capul de sus, sa si lupte cu fortele proprii, sa-si doreasca sa faca ceva constructiv, fie el in jurul casei sau in afara casei in vacante..in liceu mi se par mari, cred ca deja e depasita melancolia vacantelor petrecute la bunici..
sigur sunt si putin subiectiva, privesc prin prisma copilariei mele..eu am avut un servici in facultate care nu imi stirbea timpul alocat studiului/distractiei..lucram 3-4 ore pe zi si alea seara pe la 6..suficient cat sa-mi dea independenta materiala de ai mei si un pic incredere in fortele proprii..asta nu inseamna ca nu ma ajutau sau ca eu nu acceptam ajutorul lor..am stat in camin, am facut facultatea la stat, deci nu aveam costuri suplimentare..

eu cred ca m-am maturizat repede, am avut libertate f mare din partea alor mei, inca din liceu plecam singuri in vacante, traiam intr-un anturaj mai mare ca mine din cauza fratelui meu si probabil ca toate astea au contribuit la a-mi lua zborul mai devreme..eu sincer in facultate nu mai gaseam placere in chestii pe care altii atunci le descopereau, pt ca atunci plecasera de acasa...asta nu inseamna ca nu mi-am trait studentia si ca am dus lipsa de distractie, ca am vreun regret acum la batranete..le-am trait din plin inca din liceu..
probabil ca asta e motivul pt care imi doresc aceeasi libertate si pt ai mei copilasi..mi-as dori sa am aceeasi putere de a le da drumul si incredere in ei asa cum au avut parintii mei
mai ales ca mai am un ex opus in familie, sotul meu a stat masa in fundul lui pana la 30 de ani si ar mai sta si acum
eu cand vedeam studenti care zaceau in camine si nu faceau absolut nimic, nici macar nu se deplasau la facultate si cheltuiau banii parintilor, imi provocau mila efectiv si revolta..

cam asta e istoria mea

catank, nu te-am uitat cu reteta, o caut azi

aseara le-am facut biscuiti cu ovaz si prune..si nuca..f f bune



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

miki, pup ce tare ai fost cu sta si acum.., pai link cu reteta la bunataturi nu pui...
catank

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

miki, pup ce tare ai fost cu sta si acum.., pai link cu reteta la bunataturi nu pui...
catank

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


pai cum sa nu, e tot de la prietena noastra lena
http://www.lalena.ro/1048-reteta-Biscuiti-de-ovaz-si-branza-de-vaci.html

branza eu am folosit mascarpone ca asta aveam in casa..
am avut ajutor de la copii ca mi-au curatat nucile si vlad a asistat/ajutat la tot procesul..dupa care nu mai tacea ca nu sunt gata


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

madutza, deliciosi clatitarii ce mi-a placut de catalina cum isi facea de lucru pe langa cristi si incerca sa fie si ea de folos..tare scumpi sunt


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

si pt catank
http://www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/18012/Salata-Shuba-Peste-in-suba/

si am fugit, va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Somleac bine spus. Eu ziceam ca mi-ar fi placut sa am copii cu vreo 3 ani mai repede, dar tot nu-mi pare rau ca am mai asteptat. E foarte important sa zbori ca o pasarica pana esti tanar. Sa studiezi, sa calatoresti, sa te distrezi, pentru ca dupa aia sa fii o mamica asezata la casa ta.
Am vazut multi de astia care ii apuca aventurile la varste tarzii, cand nu isi au locul. Barbati care isi inseala nevestele, pentru ca in tinerete au fost acei baieti model, seriosi si simt la 40 de ani ca nu au experimentat destul.
Si da studentia este o perioada super, eu mi-am facut si moftul de a face a doua facultate( pe care a trebuit sa o platesc), cu toate ca era foarte ok si prima. Rade de mine sotul ca zice ca noi suntem ca la evrei femeia face scoli, peste scoli, masterate si creste vreo 7 copii acasa si ca facultatea este buna pentru a a avea copii o mama cultivata care sa-i educe.Cand zice din astea ii dau asa cate o usoara scatoalca dupa cap, zicandu-i ca ce crede el ca o sa ma tina toata viata acasa gravida.El zice ca ce-i asa rau ca-mi sta bine.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
31 saptamani+ AMR 9 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Scuze de multele greseli din postul anterior! Ma duc ca mi-e foame de mor si am un acid, abia astept sa nasc, sa scap de acidul asta nesuferit.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
31 saptamani+ AMR 9 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Hello,

Am pus copilul la somn...acum o ora si inca triluie in patut, nu cred sa mai adoarma ca a dormit 12 h azi noapte.Am luat pauza de la cresa pana miercuri sa tratam streptococul. Azi il vizitam si pe nenea dermatologul..

Eu am lucrat in timpul facultatii din anul 2, iar din anul 3 am inceput meditatiile cu copiii si mi-a placut atat de mult ca ajunsesem la supraincarcare de plecam dimineata la 8 de acasa, meditatii acasa la copii-cursuri la universitate-iar meditatii-iar cursuri-iar meditatii pana seara la 10.Uite asa am ajuns la 46 kg dar nu conta, aveam banii mei, o multime de cunostiinte si-mi placea ce faceam. Si aveam si bursa de studiu
Mi-ar placea ca si copilului meu sa-i placa sa-si faca banutii lui si cred ca slujbe de vara din adolescenta(ceva in genu cum au americanii prin filme) nu ar fi chiar asa o tortura

Ailed, sanatate si daca scartaie ceva musai la doctor

Ma duc la dush pana se face Alex ca doarme

O zi faina tuturor

fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput