Fluturasi minunati 2011 (38)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Da imi place si mie suba. Chiar maine am sa fac, e ziua surioarei mele si ii fac tort si suba, sa o mai ajut cu masa.
A meu cum e din R. Moldova, este ceva foarte obisnuit sa facem salate din astea.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
31 saptamani+ AMR 9 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

anda, multam de grija!
a mea e maraita , papa putin si des, vrea in brate....s-a culcat in patul mare... imi e frica ca-i dau maselele de 2 ani si sis ca se vedea gingia alba, of saraca...
felicitas pai vrem si noi retete de la alt tau de acasa ca sunt renumiti la bunataturi.... eu stiu de un vin rosu-negru buun si de bomboane cu nuci caramelizate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

helou gasca!!!
vad ca v-ati mai temperat...v-am dat subiect de discutie ati turuit si eu nici nu am apucat sa citesc...dar citesc eu...
off azi am shmotruit prin bucatarie..asa ma oftic ca fac totul pe portiuni..cand spal una ramane alta si tot asa ..nu imi place deloc cum se vede...azi imi propusesem sa fac mai multe sau chiar toata bucataria..dar nu am putut..m-am optit ca se udase rau si A pe maneci si burta....tot se balacise-n chiuveta
apropos voi cu ce produse spalati/degresati prin bucatarie..aragaz..gratarele lui...mobila...mie nu mai imi place cum arata nimic..parca s-a matuit..desi folosesc zic eu produse bune...majoritatea sano...dar cred ca si de la faptul ca uneori hota nu face fata si cum A e asistenta mea ,nu pot tine si geamul deschis/crapat..si cred ca acel abur le-a facut asa


off fug..mi-a venit huzbandul...am auzi poarta si l-am trimis si in marcket..iar tipa ca nu-l ajut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Buuuna ziua,

Salutari si pupicei de la gravida. N-am citit in urma, acum, dupa ce scriu mesajul ma pun sa citesc. Raportez 36 sapt cuminte, nerabdare mare...O sa asteptam pana la 40s, daca incepe natural, natural continuam, daca trec de 40s, ceza. Om vedea ce-o fi...

si la toata lumea!!

Mami de Cristi (09.03.2011) si cu Andrei 36+

Everything happens for a reason!
Ce-ar spune copilul care ai fost despre adultul care esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua fetelor!

Am intrat sa salut si sa va zic sa aveti parte de un week-end minunat din abslolut toate punctele de vedere !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetelor

si eu am intrat sa va salut si sa va urez un week-end minunat si cu zapada
la noi este zapada pana la glezne, in unele locuri chiar mai mare si azi iesim cu saniuta

sunt cam obo, trebuie sa fac repede si mancarica si apoi pe la 13 iesim, acum este foarteee frig.
aseara a fost bine cu fetele. am fumat si vreo 3 paie asa frumos ningea ieri, ti-era mai mare dragul sa te plimbi si sa mergi pe jos

spiridusha ce putin mai ai, imediat scoate bebe mic nasucul afara. ma bucur ca esti relaxata si daca este sa fie natural este super, ma bucur ca nu te sperie asta

felicitas chiar uitasem sa-ti zic...cu vopsitul...si mie mi-ar place atat de mult sa revin la naturalul meu dar asa m-am obisnuit cu blondul asta incat o sa-mi fie sigur greu. dar trebuie sa ma obisnuiesc, nu mai vreau vopsea si chimicale in cap.
tu nu te-ai vopsit niciodata? nu mai stiu daca ai zis.

ally un week-end linistit si frumos si voua

deea tu ai si ditamai casoiul cina v-a pus sa va faceti asa casa mare? cu uite ce greu faci treaba mai ales fara ajutor. nici nu apuci bine s afaci curat ca pana termini se face la loc. nu te mai apuca si tu de 10 treburi o sa vezi ca dupa ce o sa o dai pe Anna la gradi va fi altfel. tu lucrezi?

ailed de unde stii care sunt maselele de 2 ani? eu habar n-am

toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Roxy, ce frumos ca aveti zapada. Aici nici vorba...din contra,de 2-3 ori pe saptamana ploua. Super ca te-ai distrat cu fetele aseara...auzi tu la ea a tras si 3 paie.
Noi doar ce ne-am intors de afara si sunt inghetata toata. Doamneeee ce ger cumplit...nu am rezistat mai mult de 1 ora iar Duracell plangea ca mai voia sa stea. Pe frigul asta nu etse nimeni pe strazi...si el voia joaca afara.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

pupici fetele!
roxy, maselutele care cresc pe la 2 ani jumate sunt asa dupa canini vin premolarii si dupa, urmatorul rand sunt maselutele de care vorbim..
ally, draga mea, sportivii adevarati se antreneaza pe orice vreme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello!

Vad ca toata lumea intra sa salute in fuga, la fel si eu

Suntem fara copilasi, ne-am trezit de voie, am trebaluit prin casa, acum fug la o baie luuunga , cum visez de mult timp , apoi pe seara mergem in vizita la prieteni.

va pup dulce pe toate!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna dimineata!
Ieri dupa amiaza si seara nu am reusit nici cum sa accesez forumul din cauza problemelor tehnice dar vad ca astazi este totul fresh.
Acum ne-am trezit si Duracell isi vede portia de desene...sau cum spune el”ene„. Asa s-a obisnuit si dimineata si dupa somnul de dupa amiaza primul lucru este sticluta cu lapte si desene cam 1 ora iar in ora asta stau si eu mai linistita.
Astazi vreau sa fac ceva dulce, ca in fiecare duminica dar...nu sunt hotarata ce anume.
Va pup pe toate, duminica minunata sa aveti!

Mergi la inceput