Cel putin 5 kg jos!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Dulcetica, poate nu bei suficienta apa?! mi-a dat ieri cineva sa rasfoiesc o carte de retete si in introducere explica cum ca atunci cand nu bem apa organismul stocheaza orice rezerva.

Pe mine ma dispera cei 2 l de apa in sezonul rece. E ora 12 si am baut abia 400 ml. Tin paharul pe birou dar uit.

Eu azi am asa:
MD: o salata mica verde cu o felie branza taiata cubulete+jumate lipie
G un covrig (am regrete post-factum, dar arata incredibil de bine, ma astepta la birou)
P salata verde mixta (punga de la Mega) cu o felie branza si ou fiert
G un iaurt mic
C fasole verde cu sos iaurt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

LYADA,da-l in colo de covrig ,mai bine maninca un kiwi si un grapefruit sau pomelo.Plus lipia de dimineata...Alo! Trezeste-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

dulci, ce buna esti la sfaturi, pari f convingatoare si convinsa :)
eu muncesc de acasa, deci tentatii mai putine ca nu cumpar prostii si deci nu am de unde manca, dar cand mai ies si vad covirgii cu mac asa ma apuca o pofta de painea aia goala cu sare si mac, si au la Mega unii asa buni, nu mai zic de rasucelele cu crema de vanilie si ciocolata ca alea sunt bestiale

lyada, chiar ca esti fan branza, dim, pranz si seara branza
si eu eram, la un moment dat avea 7-8-10 feluri de branza in firgider: telemea, cas, cascaval, feta, cu muucegai, parmezan,de oaie, de capra si tot asa, dar mai mult vara cu rosii multe, salate; acum iau rosii mereu, dar parac nu-mi plac asa tare racutiruie si as manca mai mult o cuorba calda si in plus am cam taia lactatele de cand cu aceasta cura "fara grasimi" sau cu f putine, care se pare ca a functionat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Anna,dupa cum observi e slaba miscarea la sectiunea slabit si incerc sa va motivez sa-mi tineti companie.Daca as fi asa critica si cu mine,crezi ca as fi la topicul asta?
M-as muta la: ce cumparam la marimea 34-36?
Nu stiu daca ai remarcat ,ca de ieri am pus la loc 0,5kg ,cind ziceam c-o iau in jos,plus ca acum vreo luna aveam 60kg si acum am 61,5kg.Tare-s amarita!
De stress azi am rarit-o cu mincatul,desi stiu ca nu-i bine.
Ca sa stiti :eu cind il duc la sah, trec fix pe linga covrigi si nu opresc,pentru ca apoi as minca 2.N-am mai mincat fructe de 10 zile ,nici o ciocolatica ,nimic. Chiar ar trebui sa slabesc!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Disclaimer: nici eu nu cumpar covrigi. Dar nu refuz daca mi se ofera

Una peste alta sper ca maine sa fiu mai hotarata, in seara asta mi.am umplut frigiderul cu iaurturi si iar salate gata taiate ca sa nu mai vad tentatiile. Si mie imi lipsesc rosiile cu gust, abia astept sa apara.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Bine!
Miine sa va gasesc pe aici! Sa nu spun de doua ori!
Noapte buna!Sa visati covrigi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

hello,

MD: o felie paine cu humus, 4 masline si salata verde (am scos iaurtul si l-am bagat la loc in frigi)
G: iaurt mic cu o lingura fulgi ovaz
P: salata varza, morcov si o felie branza cubulete
C: salata verde cu somon

Mizez pe faptul ca fata de cum am mancat in ultimele 4 luni, multa paine, cartofi, carne, orez, biscuiti, dulciuri multe si alte nepermise- am avut o foame de lup toata iarna, meniul asta preponderent cu salate (si abateri) sa faca o diferenta. Trag linie dupa 2 saptamani, pe 1 martie, si abia apoi renegociez cu mine ce mai tai de pe lista.

Asa ca scriu pe aici cu riscul sa primesc mustrari, dar sa pot urmari ulterior ce am mancat. Nu ma motiveaza deloc sa scriu in taina in vreun fisier/caiet acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Azi am o zi superagitata ,asa ca am mincat pina acum un iaurt si nici n-am in vedere altceva.
Ma simt mai subtirica,pentru ca-s lihnita de foame .Aseara am dat cu aspiratorul si am sters pe jos.Cred ca s-au dus vreo 20 de calorii.Daca as face un pic de miscare ca sa si modelez ,ar fi excelent.Nici macar nu merg pe jos ,minimul necesar.Constientizez ca-i rau si cu toate astea nu am nicio tragere de inima.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Am ajuns acasa tirziu si de atunci maninc .Asta cu instalarea senzatiei de satietate dupa 20 min este doar poveste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Pe bune ca nu e, doar ca te alegi cu o satietate moderata, nicidecum senzatia aia placuta ca ai mancat bine.

Sa notam la meniul meu ca cina a fost salata cu paste si o sarma, am valorificat niste resturi de la copil.

De aici incolo ceai, apa, forum...

Mergi la inceput