Cel putin 5 kg jos!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui LYADA

Pe bune ca nu e, doar ca te alegi cu o satietate moderata, nicidecum senzatia aia placuta ca ai mancat bine.

Sa notam la meniul meu ca cina a fost salata cu paste si o sarma, am valorificat niste resturi de la copil.

De aici incolo ceai, apa, forum...

Bianca

...nicidecum senzatia aia placuta ca ai mancat tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

ce dulce esti dulci cu cele 20 calorii ale tale de la dat cu aspitarorul si cele 20 min in care se instaleaza satietatea

eu de felul meu mananc f repede si tot, dar de cand cu hotararea asta de a slabi, de anul asta, daca ma intrerup dupa ce am mancat jumatate sa zic, si ma duc la fete sau mai stiu eu ce fac, nu-mi mai vine sa mananc apoi si ma simt satula parca

eu azi am mancat asa
- o cafea cu lapte pe la 9-10
- pe la 15.00 m-am prostit un pic, adica shaorma la farfurie cu cativa cartofi si un pic de maioneza, dar asta e tot ce am mancat
- am mai macat un mar pe la 20 si acum 4-5 covrigei de buzau, ca am dat de punga prin bucatarie, le mai iau fetelor sa mai rontaie si ele ceva
desi am mancar aiurea, sper ca manine sa fiu tot acolo 59.0 sau chiar 58, ca a fost o singura masa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

neata fetelor, hai la raport duci
eu sunt inca pe vad, 58.7 :), dar cu masurile nu stau prea bine talie 74, abdomen 86; pai astea cand se duc frate?
cand aveam 53-54 aveam talie 60, pai cum naiba mai ajung eu acolo, ni way, chiar daca se duc kg, nu se mai duc cm din cate vad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

neata,


si eu tot repede mananc, cand stau acasa e nevoie de mult efort sa reusesc sa ma opresc la nivelul unei portii si sa nu mai "completez" cu diverse.

Eu sunt in stagnare dar nici nu speram altceva dupa doar 3 zile de cand am reinceput sa bag salate in program.

Mi-ai reamintit sa ma masor si eu in weekend, sa vad cum stau pe la cm. Sa te modific si-n tabel anna, e super ca te mentii sub pragul de 60.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Buna!
Am fost plecata azi si abia acum am intrat sa vad ce faceti.
60,5 kg.Sper ca saptamina viitoare sa am sub 60. Anna cind a spus ca scade sub 60kg , s-a tinut de cuvint .Eu am mai pus si acum ma chinui sa ajung iar la 60,macar.
Ce vorbiti voi ? Sa ma masor? Nu indraznesc! Stati sa scad macar sub 60 si apoi. La mine sunculita se depoziteaza pe burta,fund,picioare.
Vad ca n-aveti probleme cu efectul yoyo, ceea ce e lucru mare ....in fine ,in mare sinteti si moderate.
Anna ,eu cred ca esti foarte bine,aproape de ideal.
Lyada ,tu cu un mic efort esti pe ultima suta de metri.
Cele 60,5 kg le repartizez numai pe 1,58 m.
In 3 saptamini raminem fara Anna,la subiectul asta si in 5, fara Lyada.Ma apuca depresia!
Noapte buna si concentrare maxima!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

hai dulci ca nu scapati de mine asa repede si parca vad ca dupa ce ajung la 57, o sa ma ambitionez sa ajung la 53 si-mi schimb si jobul si ma fac model :) hahaha, i wish easy money

am avut o zi infernala, din 22-Jan ne chinuim sa cumparam o casa si daca nu ne-am lovit de tot felul de probleme, culminand cu ziua de azi cand am pus picioru-n prag si am zis ca ma retrag daca nu se rezolva situatia cu niste acte
cu atata stres, telefoane, discutii cu sotul and staff, am mancat numai cafeaua de dimineata, o ciorba a la grez la pranz cu 2 feliute de paine si am mai mancat acum niste papardele/paste cu putin bacon f slab si sos de rosii; stiu ca e tarziu si daca am rezistat pana acum, putea sa dau skip, dar mi-a fost asa rau toata ziua si ameteam de cate ori ma ridicam, ca pe la 17, mi-am facut un ceai in care am pus un cub de zahar
maine s-ar putea sa nu fie prea ok cantarul ca nu cred ca apuc sa diger pastele, dar avand in vedera ca sotul pleaca maine la schi si eu raman singura cu piticele si o sa vina seara sora lui sa stea cu mine, prevad o saptamana la fel de agitata si stresanta ca ziua de azi + stresul ce facem cu casa + la mine sotul gateste, deci raman si fara bucatar, asa ca saptamana viitoare ori dau jos mai mult ca nu o sa am ce manca, ori pun la loc ceva ca o sa mananc prostii

oricum o fi, pana la urma voi reusi, la 57 voi ajunge fie ca va dura 1 luna sau 2-3;
eu am fost f slaba cand eram f tanara, pana la 21 am avut cam 50-52 kg; la 21 am avut un soc cand mi-am pierdut tatal si ajunsesem la 46, eram ca un shcelet, incet incet pana la 27 cand mi-am cunoscut sotul ajunsesm la 53 ceea ce era ok, chiar un pic slaba as zice, dar aratam f bine; dupa ce m-am combinat cu el, incet incet mi-am revenit dupa ierderea tatei si am tot inceput sa pun 1-2kg in fiecare concediu si aveam cam 2-3 pe an; acum 3-4 ani asa aveam 57-58 unde eram bine zic eu; apoi am tot pus pana pe la 63; acum 2 ani am ramas insarcinata dupa tratamente hormonale (FIV) si am ajuns la 80+, probabil cam 81-82; inainte de a ramane insarcinata am tot amanat sa slabesc ca am tot zis sa nasc si apoi; am mai amanat un pic dupa nastere ca am alaptat 3 luni, apoi am incercat anul trecut, dar fara sa ma stersez prea tare, tot ce am reusit din aprilie pana in dec a fost sa ajung de pe la un 67 la 62; dar de anul asta gata al zis STOP, acum trebuie sa slabesc; eu mancam bine si sanatos si destul de putin si inainte, dar mai mancam ceva grasimi, pe care acum le-am cam eliminat si vad ca functioneaza.
ei, dar m-am intins cat o zi de post, nu ca as sti cum e ca nu tin niciodara, dar zic si eu asa, sper ca ati priceput ceva din fraza mea kilometrica

bianca, noi suntem la fel daca calculam raportul inaltime/greutate

dulci, tu ai un picut mai mult de dat jos, dar nu asa mult, eu zic sa mananci totusi in timpul zilei cate ceva ca sa nu mai ataci frigidetul seara. Am mai inceract si eu faza cu nu manca nimic in timpul zilei, dar baga seara, sau nu manca nimic, chiar toata ziua, dar nu functioneaza, organismul vede ca e foamete si in loc sa slabesti, cred ca stocheaza si aerul

Caro, te-am prins, din care vad suntem cam la fel, dar totusi tu nu cred ca ai burtica mea si lately vad ca te-ai bagat si la "abdomen extraplat"
treb sa ma mai linistesc si eu un pic cu problema cu casa si poate reusesc sa ajung si eu de 2 ori pe saptamana la sala, ca altfel nu cred ca se duce burtica

marina cred ca deja pozeaza pe malul marii, daca ajung si eu la 55 promiti ca ma iei si pe mine la soare?

gata, ma duc sa schimb cacacioasele mici si sa le fac baie
for the reference, eu am cam 1.67, asa ma declar eu, dar de fapt cred ca sunt mai mult 1.65; fac 35 ani in aprilie, si deocamdata cam cam 59 kg

va pup, o seara buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Normal ca te-ai lungit,cind singura problema care-o vad e :unde pleaca baiatul asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

pai am spus unde pleaca domnul, sau mai bine zis golanul in acest caz, se duce la schi in austria
eu raman acasa din mai multe motive
1.nu suport frigul
2.nu fac schi sau alte spoturi si n-am chef nici sa incerc
3.m-as plictisi ingrozitor acolo
4.am o perioada f aglomerata la munca, si e si inchidere de luna
5.ei mers cu masia, adica 17h pe drum, eu as face depresie sa merg atat
6.n-am nici cu cine lasa fetele, mama nu se simte prea bine si nu o pot lasa noaptea cu ele
a fost alegerea mea sa nu ma duc, dar nici nu prea puteam; daca as fi vrut neaparat m-as fi putut duce, dar ar fi insemnat sa profit de mama si nu vreau s-o pun la pamant; as fi putut munci de acolo, dar in rest nu mi-ar fi placut oricum si n-as fi avut nimic altceva de facut decat sa mananc si sa ma intorc +2kg, asa ca am zis pas si-mi ramane dator

apropo, poate o punem de-o "ieseala", cum ar fi el plecat si eu sa-mi fac de cap prin oras...hihihih

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Exact la asta ma gindeam si eu.Sa planuim ceva in compensatie.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Neata,


asadar toate am avut perioada de glorie cu putine kg, sa ne luptam deci sa ne apropiem de target.

Ieri am mancat tot 3 mese si o gustare iaurt dimineata, cina la 7, urmata de cativa biscuiti cu miere apoi am fost plecata pana la 10 seara cand mi se facuse din nou foame, dar am reusit sa rezist pana la culcare. Azi dimineata a aratat si cantarul meu un -200 g insa stiu ca in weekend recuperez.

MD: ou fiert+jumate felie branza,5 masline+o felie paine si putina salata de spanac
G mar
P: salata de spanac, rucola si ton+1/3 lipie
C o ceasca medie piure, masline apoi musli cu 1/2 banana si lapte

uitasem, ma bag la o iesire, ceva apa plata cu lamaie

Mergi la inceput