Cel putin 5 kg jos!

Cel putin 5 kg jos! | Autor: LYADA

Link direct la acest mesaj

Un nou start pentru un nou an!

Asteptam sa se stranga gasca incet incet


LYADA 1.73m 67.6 kg 67.9 68.5 67.9
Carolinah - 1.67m 59.1 kg 58.8
Dulcetica 1.58m 63.5kg 64.5 kg 63 62.5 60.5
Marina 1.70 m 58 kg 57
Dia_filipas 1.58 m 55 kg 53.5
Ellinia 1.68m 64 kg
Anna_a 1.66m 62 kg 61 60.1 58.7 58.1
litora 1.62 m 65.5 kg 63.6

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=174637&whichpage=1


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Eu tin de azi Oschawa,deci poti sa ma treci in competitie.
Azi am 64,5kg ,1,58 m si vreau 52kg.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

cred ca ramane doar competitia cu sine, dupa cum am vazut la ultima runda doar "concurenta" care era oricum slaba (la kg) a avut si ambitz

Chiar asa Marina, cum s-a sarbatorit trecerea in noul an pe la tine? Beach party?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

iuhuuu, it's working, azi dim 61.3; am plecat de la 62 marti
mancat putin si fara grasimi, n-am mai pus nici lingura de ulei din salata sau in vinete, le0am mancar goale golute si mancat mai mult proteine
ma bag la competitie :), am mancat in medie cam 1000 cal max/zi
am sa ma apuc si de pilates acasa si apoi, dupa ce-mi intru un pic in forma, sa vad cum fac sa ajung de 2 ori/sapt si la sala

bun, deci sa ma treceti si pe mine, plecat de la 62 si tinta este 57 ca sa fiu gigea
treb sa-mi fac si o masurare zilele astea sa vad dc se duc si cm, tot am f multi pe burta, desi picioarele arata bine

dulcetica, pastilele alea se numesc xenical, efectul lor este ca inhiba o enzima care digera grasimile si acestea nu mai sunt digerate si sunt eliminate pe partea cealalata (un pic neplacut sa vezi cum faci caca ulei, dar asta e). Nu sunt pastile de slabit, din alea de taie pofta de mancare, dau dureri de cap sau altele si le am de la un medic in nutritie, de cand am fost in mai la control, dar nu prea le-am luat, iar acum am zis ca am sa iau cate una cand am mancat mai gras, gen crap, dupa avocado n-am luat ca am zis ca sunt grasimi bune si trebuie un pic si din astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

salutare, trecerea in noul an la mine s-a sarbatorit in club la Tribute cu dans si cam multa sampanie. Si a fost cam frig pentru picioare dezgolite dar nu era sa-mi cumpar acum dresuri doar pt ca erau 0 grade in Bucuresti.
Cica pe plaja a fost nebunie , am vazut doar poze.
Dar pot sa zic cum e vremea acum, absolut stralucitoare, 30 de grade o mare calma si misto.. Ne-am mutat intr-un apartament pe malul marii sapt trecuta, am o priveliste dementiala chit ca am reusit sa mut o casa intr-un apartament si evident nu incap, tot cu lucrurile in cutii suntem.

In privinta kg am bagat capul in pamant pt ca scurta vizita in Romania la mama s-a lasat cu kg in plus. asa ca sunt back la 57 si ma straduiesc sa le dau jos in primul rand cu dieta.
Din pacate mai tb sa aman putin sportul pt ca mi-am scos si a doua alunitza care imi iesise mai rau la analize si am o taietura de toata frumusetea intre omoplati pe care incerc sa nu o zgandar ca nu am chef de recusut prin Angola. Azi incerc sa o conving pe fie-mea sa-mi scoata firul si mai astept vreo 2 sapt pana ma reapuc de sporturile mele de mare angajament.

O zi excelenta si spor la diete!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

i hate you Marina,
pt soarele si vremea frumoasa; la noi e un ger si un polei pe jos; si eu sunt din privilegiatele care lucreaza de acasa, sapt asta, de luni pana azi, am iesit doar ieri din casa pana la birou, cu taxiul evident, la intoarcere cu un coleg, am mers 8 min pe jos si inghetasem la intoarcere


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

In 2 zile am dat jos 1.5kg,dar asta e la inceput ,socul organismului ,ceva apa. Trag tare in continuare.
Anna, in loc de 8 minute am citit 8 km si-am zis:asta da vointa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

si eu macar 5kg trebuie sa dau jos..dar inca alaptez si ma ascund dupa deget..poate ma mai motivez urmarindu-va pe voi...




Ce mai povesteste Ana...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

salutare,
Dar pot sa zic cum e vremea acum, absolut stralucitoare, 30 de grade o mare calma si misto.. Ne-am mutat intr-un apartament pe malul marii sapt trecuta, am o priveliste dementiala
O zi excelenta si spor la diete!

Marina

Da,groaznic ,prea mult soare si nisipul intra peste tot,se lipeste de piele .....Insuportabil! Rezista!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Rezist rezist, apartmentul e la etajul 7 fix langa piscina de pe bloc, soare e ii dam cu crema si bere dar nisipul nu intra asa ca no problem rezist rezist....v-as Pune o poza dar o sa ziceti ca sunt rea:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

Rezist rezist, apartmentul e la etajul 7 fix langa piscina de pe bloc, soare e ii dam cu crema si bere dar nisipul nu intra asa ca no problem rezist rezist....v-as Pune o poza dar o sa ziceti ca sunt rea:)

Marina

Pune mai multe sa slabesc de invidie!


Mergi la inceput