Cel putin 5 kg jos!

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

gata fetelor, cica am scapat de stresul cu casa, un fel de-a spune ca abia am cumparat-o, urmeaza mobilat si cateva modificati - montat o cabina dus si o cada si facut o terasa afara; dar cum fostii proprietari mai stau acolo cam 3 luni mai e timp

asa acum sa dau raportul, dimineata 58.1, ma asteptam sa fie 57+ dupa deshidratarea de ieri dar nu
ieri am mancat asa:
- o cafea dimineata
- pranz: 2 frigarui de pui cu o salata varza, fara paine + 1 capuccino
- seara: niste piept de curcat cu sos branza cu mucegai + 1 felie paine
in fine 58.1 tot e bine, sper sa vad 57 maine

azi:
- dim: o cafea cu 1 lingurita stevia - beahhhh, mai bine pun 1/2 lingurita zahar
- pranz: o salata cu 1 rosie (am gasit unele f bune in Auchan - rebellion parca se numesc, daca nu pe pun in frigider si le tin pe masa si se mai coc un pic sunt super bune), 1/2 ceapa, 1 ardei iutisor, 30g musch porc + o felie de telemea, 2 wasa subtirele, nuci, patrunjel, un pic ulei masline = a iesit un castronoi, dar n-am lasat deloc
- pe dupa amiaza poate bag o ciorba de vacuta sau am niste varza calita
si seara cred ca fac un piure simplu cu salata varza acra ca am pofta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

buna,

sa o stapaniti sanatosi!

eu azi imi propusesem proteine only dar s-a dovedit cam greu

MD: 2 felii branza (nesarata) cu 6-7 ciuperci la gratar
P: gratar pui cu salata varza
G: jumate felie chec, o bomboana (offf, deloc nu ma pot abtine si sunt mereu inconjurata de ele la birou)
C 2 oua fierte cu salata spanac




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Meniu ieri
pina la 16 2 mere si un kiwi
-dupa 16 am mincat 1 covrig jumatate si 2 feliipiine cu salata de vinete
Azi
pina la 16
2 portocale mici
un mar
1 covrig jumatate
dupa 16 cred ca la fel ca ieri
Anna,s-o stapinesti sanatoasa si sa fiti fericiti in ea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

mersi fetelor, sa speram ca va fi de bine, ca atatea probl am avut cu creditul, actele si tot asa

azi am avut o zi ok la mancare, numai 2 mese
azi:
- pranz, pe la 12.00: o salata cu 1 rosie (am gasit unele f bune in Auchan - rebellion parca se numesc, daca nu pe pun in frigider si le tin pe masa si se mai coc un pic sunt super bune), 1/2 ceapa, 1 ardei iutisor, 30g musch porc + o felie de telemea, 2 wasa subtirele, nuci, patrunjel, un pic ulei masline = a iesit un castronoi, dar n-am lasat deloc
- cina pe la 18 - niste varza calita, avea si ceva bacon, dar asta e si 2 wasa
- acum la 21.20 un mar si asta fuse tot
sa vedem maine cantaru' ce zice


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Anna, felicitari pt casa! S-o stapaniti sanatosi!

Fetelor, nu vad sa faceti vreuna sport. De ce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

La mine e simplu, nu imi place si nici nu am vointa sa ma zbat cu sportul macar pr sanatate. Exceptia e mersul cu bicicleta, in weekend, dar sa fie ceva mai cald. Asta e singura activitate care chiar imi transmite o stare de bine.

Am fost si eu o singura data la sala, am rezistat o luna ca platisem, mi.era o foame de lup dupa, stiu ca m.am si ingrasat.

Daaaar, logic vorbind cred ca doar ceva miscare poate debloca cantarul, macar niste mers pe jos, deocamdata sunt in faza de gandit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

dimineata 58.0, maine sper sa vad 57; se pare ca perioadele (5-7 zile asa) in care mananc mai multicel fac bine chiar dc pun 0.5-1kg ca apoi il dau jos repede si sper sa dau jos chiar mai mult, sa vede dc merge

caro, pai nici nu pre-mi place, si nici n-am timp; eu lucrez de acasa, de la 8 dim pana seara la 18-20-22-24, depinde cum am treaba si in ultimul timp am foarte multa si am mai plecat ziua cu actele pt casa, asa ca a trebit sa stau seara sau in weekend sa recuperez
intr-un timp faceam pilates 30-50 min acasa, dar nici pt asta nu-mi gasesc timp sau spatiu, ca eu am 2 fetite de 1 an si 4 luni, mama, bona care stau si ele pe aici si nu am spatiu decat in sufargerie de o saltea, iar aici sunt astea pe mine
seara la 18-18.30 pleaca bona, deci nu am cum sa mai plec la sala atunci; singura solutie ar fi sa ma duc in cursul zile, fie la 9 dim, fie pe la pranz, dar desi am o sala aproape, tot as pierde 2h si nu pot sa plec asa de 2ori/sapt, ca treb sa fiu la job, sa raspund la tickete in 15 min de cand apar; sa raspund la tel, conf-calluri, project plannuri si tot asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Eu nu ma simt prea bine acum ,dar in general nu-s o fire sportiva.Mai mult vegetativa.Asta insa nu e o scuza sa maninc.
Aseara era la tv Carmen Bruma.Avea o poza de cind avea 86 kg, parca. Spune ca a dat jos intr-un an si apoi a intrat in forma fizica actuala prin exercitii ,care le face acasa.DEci vointa, maica,vointa.
Anna,dar la ce-ti trebuie saltea?
Glumesc! Eu cind era minunatul mic ,inafara de plimbat,nu cred ca miscam nimic .Pur si simplu nu aveam timp nici sa respir ,cind ajungeam de la birou.Timpul meu liber era al lui 100%.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Salut!
Ce faceti?Slaba miscare!
Cu toti covrigii mei,piine cu salata de vinete si in rest fructe am dat jos 0.5kg.Maninc in continuare de post si de pe 28 ma apuc de Oschawa.Pastele ma va gasi supla si sanatoasa.Frumoasa si desteapta se subinteleg.
O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Buna,


eu n-am cu ce slabit sa ma laud, ieri am avut pizza si tort la pranz si degeaba seara am bagat doar niste legume la abur, cantarul stie. ma mentin enervant de constant in preajma lui 68, mai scad 1-200 g, mai pun 1-200 g sau chiar 500 in ultimul weekend.

vreau sa caut rosiile recomandate din Auchan, sa mai schimb tipul de salata, sa fac si file de peste - poate, poate se intampla ceva. In niciun caz nu am vointa de hipocalorica, am baiatul bolnav, invoit chiar de la scoala, cu gripa nasoala, tuse non-stop, nas/ochi curgatori, vremea e naspa, sunt cu energia la minim.

azi:
MD o felie paine cu branza, 3 linguri musli
P: ou fiert, snitel mic si salata spanac
G mar
C cred ca broccoli cu iaurt


Mergi la inceput