Cel putin 5 kg jos!

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

LYADA,sorry pt baiat!
Fa-i suc de lamiie ,frectii si da-i pupicei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns litora spune:

Neata!
Anna felicitari pentru casa!Sa aveti parte doar de clipe fericite in ea!
Lyada, multa sanatate baiatului!
Eu nu am mai intrat, sunt tare dezamagita, vad ca ma mentin la 63.8, nu se mai duce nici macar 100 de grame acolo, sa vad ca inaintez. Asa imi trece si cheful de sport si tot. Aveam in plan pana luni sa ajung sub 63, dar nu imi iese.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Ba da ,daca tai toate timpeniile din meniu,nu ca as face cum spun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

ahhh, de cand il alerg, si azi dimineata minuntea 57.9; sper sa mananc ok si luni sa fie tot 57

duci esti scumpa rau, tu le stii pe toate, dar mai greu cu aplicarea

eu sunt pe la subiectul asta de anul trecut din mai cred, atunci aveam can 67, am fost si la nutritionist, dar a fost cam apa de ploaie, mi-a dat un regim, dar eu nu pot sa tin regim cu acu mananci aia si mai tarziu cealalta; si mi-a dar si niste pastile care inhiba o enzima care proceseaza garsimile; alea sunt bune, scoti grasimea pe partea cealalta, dar e cam neplacut a 2-a zi, ca te trezesti ca faci pe tine ulei, la mine merge din cand in cand ca stau acasa
prin iulie-aug am facut si 10 sedinte de cavitatie + 10 persodrenaj si am ajuns pe la 63 si apoi tot stagnam

apoi din ian-13, m-am hotart sa slabesc cu adevarat, aveam cam 62-63, nu tin regim, mananc normal dar mai putin si am eliminat garsimile ascunce, gen manacaruri cu iaurt gras 10% (mai facea sotul curry, indian) si tot asa si uite ca am reusit sa dau jos aproape 4 kg
mananc mai mult pui, curcan, vita, legume, porc f rar, nu mananc mezeluri, branza am dat-o pe din aia slaba, abuia acum am mai luat niste telemea si incerc sa reduc portiile

sport am mai facut ceva pilates 20-40 min acasa, dar ma apuc, ma entiziasmez, zic sa fac de 3 ori pe sapt, ma tine 1-2 sapt, dupa care am de alergat, imi ies din ritm si iar renunt; dar trbuie sa-mi gasesc iar motivatia si sa ma apuc si de asta, macar 30-40 minute; ca am impresia ca altfel nu o sa dau burtica jos
acum am 58 arat bine zic eu (si sotul), picioare frumoase, fundulet ok, n-am celulita decat f f puti; dar burtica parca e tot acolo, desi se contureaza ceva, daca o sug arata chiar bine, parca se vad muschii; deci treb sa ma mobilizez cumva sa scap si de ea

acum vreau sa dau o fuga prin egipt, pe la plana, pe 12 apr, mai am 3 sapt, daca as mai da 2 kg as fi tare, dar nu cred ca am sa reusesc ca sunt f ocupata la munca, dar macar 1 daca mai dau si e bine

ma bate gandul sa mai bag ceva sedinte de proceduri, n-au rezultate spectaculoase, dar un pic de tonifiere tot fac
m-am tot uitat, am citit review-uri si multe sunt tepe, dar uite la Go Skin pare f ok, adica sunt profesionisti, numai ca nu prea am timp, o sedinta dureaza 2h cred + drumul se fac 3hh si eu ar treb sa plec in timpul zilei si nu prea am timp; ma mai gandesc, dar asa m-as duce

pt cine e interesat oferta aici
https://www.groupon.ro/deals/bucuresti/GoSkin-Piata-Amzei/19333374

weekend placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns litora spune:

La mine cea mai mare problema e sotul. Nu intelege de ce vreau sa slabesc si ii place sa imi puna rabdarea la incercare, ma momeste cu tot ce stie ca imi place mai mult, vine si mananca langa mine cu pofta si de cele mai multe ori cedez, iar cand nu cedez ma enervez si ne certam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

mda, si eu am probl asta, la mine sotul gateste, deci iti imaginezi, si e si pofticios, daca am ceva dulce-n casa (biscuiti, dulceata, ciocolata)nu se lasa pana nu le mananca toate (uneori intr-o seara) si evident mananca langa mine si mi se face pofta; asa ca evit sa cumpar, dar isi mai cupmara el; oricum in ultimul timp si el vrea sa slabeasca, a dat jos 10kg si ar mai vrea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Da,cred ca ori imi impugn niste limite ,ori ma las de post ca am pus 0.5kg.De la covrigi mi se trage.Cind vedeti covrigi fugiti!
Ieri am iesit prin vintul ala teribil ,asta dupa ce nu dormisem ca era sinistru sunetul vintului afara si parca ma paste o raceala sau un disconfort.
Meniul de azi nu-l stiu ,dar incerc super light ca sa revin in forta.Sint sigura ca nu mai maninc dupa ora 18.
O zi buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Buna fetele,

Multumim, suntem ceva mai bine. 3 zile a lipsit de la scoala, o premiera, si ieri dimineata ne.am trezit f devreme, avea un concurs la mate insa tusea destul de tare si nu a vrut sa mearga. Ieri am tusit si eu din nou, azi cred ca sunt mai bine, tot asa am vrut sa merg pe jos sa fac miscare, am plecat pe soare si am revenit pe vant.

Ieri m.am trezit la 6!! asa ca m.am gandit sa încerc dieta aia cu mancat f putin la 2 ore, cam asa:
7 cafea
9 mar
11 ou fiert
13 un pahar mare suc rosii
15 am sarit, eram plecata
17 un iaurt mic
19 s.a rupt filmul si am mancat cam 3 linguri piure cu max 100g porc, il prajisem cam mult si nu.l vroia nimeni
21 vreo 20 migdale

Azi am -300g, cam putin raportat la faptul ca mi.a cam fost foame, dar macar am scazut sub 68.

Azi nu am un plan ferm, deocamdata sunt la cafea, iar m.am trezit f devreme. Maine dimineata sunt convinsa ca as dormi pana la 9...

Dulcetica, covrigii sunt la mine in top 5 mancaruri favorite, intr.adevar unul pe saptamana e ok, nu ingrasa, insa mai multi lasa urme. Varianta cu miercuri si/sau vineri post nu te aranjeaza?si eu m.am ingrasat cand am tinut, nu e de mine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Incerc sa-l tin o data,ca n-am mai facut-o pina acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Sotul meu tine toate posturile de peste an (din convingere religioasa, nu ca dieta sau ceva, inca din anul 2004), inclusiv miercurea si vinerea si are in medie 73Kg la 1.80m.

Intre posturile mari se ingrasa cam pana la 74 Kg si dupa post (6-7 saptamani) ajunge pe la 72. Invariabil, la fiecare post, nu s-a ingrasat niciodata... Dar nici nu mananca mult sau cu multa paine sau prostioare de post. Ii mai cumpar ca si gustari niste batoane de fructe de la DM sau niste batoane de ovaz cu fructe (Giant Bar produse de ma baker). Are munca de birou, isi plimba fundul in masina si nu face sport mai deloc.

Asa ca eu nu cred ca postul ingrasa, desi am auzit vehiculata chestiunea asta. Eu cred ca postul ingrasa numai daca mananci prostii in post: paine, biscuiti, produse de patiserie etc etc. Daca mananci vegetal si sanatos, moderat cantitativ, nu ai cum sa te ingrasi!

Mergi la inceput