Cel putin 5 kg jos!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns litora spune:

Buna!
Eu am fost azi de dimineata la medic cu fetita si nu am reusit sa intru.
Mai fetelor, azi dimineata cand m-am cantarit am zis ca nu vad bine. Alaltaieri dimineata aveam 64.6 kg, azi...63.6 kg. Se poate asa, 1 kg in 2 zile? mie mi se pare f mult si m-am cantarit de multe ori, am zis ca s-o fi stricat cantarul. Ma gandesc, ca poate incep sa-si faca efectul sedintele de pilates si de aerobic, dar tot mi se pare mult.
Azi : Md - 1 cana ceai verde (am renuntat la cafea de vreo saptamana)+ 1 mar
G: 1 covrig cu mac si o portocala
La pranz urmeaza sa mananc o supa de pui+ 1 cana ceai verde
G : Habar n-am
C : peste la cuptor cu orez + bineinteles, ceai verde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Verifica si maine si daca se mentine greutatea esti o fericita!

Eu am luat cina si dupa am mancat si niste musli, simteam nevoia de dulce. Sa vad in weekend cum ma descurc cu tentatiile caci or sa fie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

neata fetelor,
sunt un pic suparata ca am racit de o sapt si de cateva zile au luat si fetele, si de unde incepusera sa manance mai bine, acum iar sunt mai rau daca nu se simt bine si au nasul infundat, noroc cu aspiratorul ala care le curata nasul, da Ema urla rau cand ii fac asta
oricum nu e o raceala clasica, cu febra, durerei de cap, asta e cu dureri de gat, tuse si ceva muci; treb sa vad ce sa le dau fetelor ca ce le-am dat pana acum nu functioneaza

daca o mai tin mult asa, am sa pun la loc tot ce-am dat jos, deja de la oboseala a treb sa mananc mai multicel, da-i cu paine, da-i cu carbs si am ajuns iar la 59.5 :( si am fost atata timp la 58

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns litora spune:

Neata!
Lyada, am verificat ieri 63.8, tot e bine si atat. Azi, tot 63.8 si ma bucur, ca ieri am facut excese, ma gandeam ca sigur sar de 64.
Anna, multa sanatate! si noi ne luptam cu o afurisita de tuse.
Sper ca nu am ramas singura pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Buna!
Mi-era dopr de voi si ma bucur ca va gases pe baricade.Anna ,daca te ajuta cu ceva ,nici eu nu ma simt bine.Va pup si sanatate!
Am 61 kg,deci +1 kg ,care trebuie urgent dat jos.
Eu de azi tin post.Mai tine cineva,ca sa incercam sa-l facem si de slabit?
Deocamdata am mincat un mar si ma gindesc la inca unul la prinz ,apoi salata si vreun cartof fiert.
Va doresc o saptamina buna si sa slabiti!
Salut,Litora!
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

hello,

eu am primit bunatati de la mama in weekend si mi-am cam facut de cap, nici nu m-am cantarit de diminaeata, pe miercuri-joi indraznesc.

azi mi-am luat salata la birou, mar- sunt prezenta la apel.

ieri am fost la targul de turism sa vad ce gasesc pentru vara, mai nimic special in afara unor oferte spectaculoase dar pe perioade cand nu am nici concediu si nici nu e vreme de plaja (in mai). ieri am stat toata ziua in calcule, nu ma pot decide usor dar cred ca va fi Thassos.

Dulcetica, welcome back! te-ai mentinut extraordinar la all inclusive, pe unde ai fost? ce ai mancat nu vrem sa stim

litora, bravos! te trec si in tabel imediat ce am putin mai mult timp de net.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

In mai e de plaja in multe locuri si mult mai ieftin,plus ca nu e aglomerat.
Ma oboseste aglomeratia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

neata fetelor,
am inceput bine, dimineata 58.7; de ieri m-am pus iar pe treaba, ca daca plec in egipt pe 12-apr, as vrea sa ajung pe la un max 57; sper sa-mi iasa
azi mergem sa semnam si pt casa aia, deci sper sa scap de un stres si o grija, si cum vom alerga mult, probabil nu vom manca mai nimic pana pe dupa-amiaza

ieri am mancat asa
- pe la 11.30 o salata: 1 rosie, 1 ceapa, branza capra, 2 wasa
- pe al 15 - o ciorba de vacuta, mai mult zeama decat vacuta
- pe la 19 - niste brocoli cu creveti si 100g cod la cuptor,fara paine and stuff
- cativa covrigei

asa e, in mai-iunie e de plaja in multe locuri; noi ne facem vacantele in general in aprilie-mai, maxim iunie si sept-oct; este mult mai ieftin si poti merge in mai multe locuri

revin pe seara, o zi buna


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

hello,


azi am planificat

MD salata cu branza si muschi, jumate felie paine
G jumate mar
P: salata cu branza, ciuperci, dovlecei
G iaurt
C legume la abur cu sos iaurt

va invidiez cu vacantele, de peste 10 ani am concediu doar final de iulie-august, cum e mai cald si scump. anul asta mi-am cumparat un sejur la inceput de iulie si sper sa nu am probleme cu obtinerea concediului.

maine incerc sa tin zi de proteine: branza/muschi dimineata, gratar la pranz si cred ca oua fierte seara, sa rup ritmul ca am senzatia ca bat pasul pe loc si ma demotivez.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Nu pot minca nimic ,ca nu ma simt bine ,dar nu slabesc.

Mergi la inceput