DE VANZRE PUI BICHON HAVANES 1 LUNA MASCUL

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

Lasa Carmen, Australia e mare. Cat ghinion poti sa ai?

-------------------------------------
De cate ori deschid fereastra...


Mai stii???? (am nevoie de galbejitul ala care isi roade unghiile cu spaima)

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

are 4 luni si jumatate. este la casa, sta mult timp afara, dar dimineata cand ne trezim, la 6-7 dimineata ea a facut deja pe covor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Da, pentru ca nu se poate tine, e cam ca un bebelas pe la 8-9 luni din punctul asta de vedere
Incearca cu aleza pana mai creste si se poate tine sa iasa afara.
Vezi ca exista niste usite care se monteaza in usa propriuzisa prin care poate iesi afara si intra singura.
In rest... aleze, galeata, mop si... rabdare
Nu tine mult perioada asta.
Oricum, catelul ala va va face viata mai frumoasa.


Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si ia covorul de acolo pt ca acum il percepe ca wc :-) Din experienta iti zic, nu va renunta la el
La petshopuri se gasesc diverse ped-uri, ba cu miros de iarba, ba altele, sunt fff bune
Carmen ti a explicat exact tactita, mult succes !



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

KittyMummy, te rog sa recitesti regulamentul acestui forum. Daca vrei sa continui sa scrii pe aici, inceteaza sa jignesti si sa ataci colegii de forum.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KittyMummy spune:

Laura, daca ai citi cu atentie tot ce s-a scris, si de mine si de ceilalti, ai vedea ca eu nu am atacat, jignit si insultat pe nimeni. Dar citeste tu cu ochii tai, nu imi spune ca eu ii atac pe altii doar pentru ca i-ai vazut pe ei acuzandu-ma de asta sau pentru ca ei m-au raportat la tine. Iar daca deja ai citit cu atentie, atunci citeste din nou. Ei sunt cei care au inceput cu atacurile de la bun inceput.
Si nu am jignit pe nimeni personal, daca ei se simt jigniti inseamna ca se simt ca sunt ceea ce am implicat eu. Dar eu nu am aratat cu degetul pe nimeni si nu voi fi trasa la raspundere pentru ca m-am aparat de atacurile altora si pentru ca nu am inghitit replicile lor imature.

In mesajul meu initial eu am descris obligatiile morale ale unui crescator/vanzator de caini tocmai in interesul cainelui pentru ca asta era un subiect de animale. Nici macar nu am atacat respectiva persoana personal. Apoi am fost atacata direct si personal de o alta utilizatoare care mi s-a adresat direct si a sarit in apararea primei persoane cand asta e un subiect de animale, nu de oameni si ea apara oamenii. De acolo a inceput totul. Te rog frumos sa citesti acele mesaje. Apoi, cand am spus ca nu le voi mai raspunde celor care ma ataca, mai multe utilizatoare au scris comentarii imature, fara substanta si sens doar ca sa scrie ceva ca nu aveau ce altceva mai inteligent sa scrie, aratandu-si astfel imaturitatea, iar eu nici macar nu le-am raspuns/reactionat, asta ai citit/observat? Pe ele nu le tragi la raspundere?
Doar pentru ca esti moderator nu inseamna ca poti taia si spanzura dupa cum vrei tu/se plang altii, mai intai citeste ce au scris ambele parti, citeste ca eu nu am nominalizat pe nimeni in majoritatea mesajelor mele iar ele m-au atacat direct.

Sincer nu ma astept sa fiu inteleasa, doar am trait in Romania, am vazut cum e dreptatea de stramba acolo...


Mamica fericita de pisicute alintate, fericite, mieunatoare si torcatoare, Daisy (20.01.2012.) si Gracie (31.03.2012.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KittyMummy spune:

Si apropo, tot sfantul regulament al acestui forum spune clar:

"Retineti esenta dialogului si combateti idei, nu persoane."

Eu asta am facut, nu am nominalizat pe nimeni, ele m-au atacat pe mine personal si rog moderatorii sa vada asta foarte clar.
Imi cunosc drepturile si mi le voi apara, nu voi permite nimanui sa ma atace personal doar pentru ca am enumerat niste obligatii morale in beneficiul unui animal. Si nici nu voi inghiti atacul altora inceput de altii in mod direct, fara a riposta si fara a ma apara.

Mamica fericita de pisicute alintate, fericite, mieunatoare si torcatoare, Daisy (20.01.2012.) si Gracie (31.03.2012.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Kitty, daca te scarbeste Romania in asa hal ce mai cauti pe aici? N-avem nevoie de lanterne iluminatoare, multumim.
Insasi "detinatoarea" acestui forum este o romanca din diaspora. Niciodata nu vei vedea userul desprecopii facand afirmatii jignitoare de genul celor facute de tine. Cum ar fi:

Citat:

Nu, acea formulare nu ma zgarie la urechi deloc. Cand le scriu oamenilor de acest gen ma pot exprima cum vreau si de multe ori ca sa ma fac inteleasa numai o exprimare complet gresita m-ar ajuta, asta e educatia si mentalitatea. Eu una sunt cu sufletul impacat, nu trebuie sa dovedesc nimanui cunostintele mele de gramatica, in special nu celor cu mintile inguste.


Deci te-ai pogorat de la inaltimea ta si ti-ai fleostit aura de perfectiune ca sa te poata intelege ingusta de neagudana sau poate de Carra sau de fapt de ce nu toti, pentru ca de altfel noi cei de aici nu avem un lob temporal, ala se da doar la pachet cu viza de Australia. Minunat.

Citat:

Cei carora nu le place sa citeasca sau o fac rar au o minte extrem de ingusta si din nou, 99% dintre romanii care inca traiesc in Romania sunt asa, comparabil cu Australia.


Ne-ai numarat tu, pisoi? Pe aia 99%? Si te mai si miauni ca te simti persecutata si nu intelegi de ce nu te citeste nici dracul?

Citat:

De acum incolo nu imi voi mai pierde timpul razpunzand atacurilor mintilor inguste de pe acest forum. Din moment ce asta este un subiect despre animalute, voi vorbi numai despre ele si voi ignora redusii mental.


sa inteleg ca nu tii oglinzi prin casa.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

multumesc carmencat, szivarvany
cred ca am sa astept sa mai treaca un timp, intre timp nu pot scoate covorul, dar ma gandesc sa-i mut dormitorul in cosul de transport animale.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

buna idee
incearca sa pui o aleza totusi fix pe locul unde face

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput