DE VANZRE PUI BICHON HAVANES 1 LUNA MASCUL

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

http://www.bichonhavanese.ro/
aici este siteul oficial al crescatoarei din Romania.
pun siteul pt ca merita si pt ca astfel veti vedea cam cum arata un site al unei persoane care are catei cu pedigree, castigatori a zeci de concursuri

merita sa va uitati pe foto chiar si din curiozitate, sunt absolut superbi



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KittyMummy spune:

Aaa si am uitat sa mai intreb ceva.

Neagudana, ai spus ca ai avut pisica si nu ai putut avea copii si medicii ti-au spus sa dai pisica si apoi ai avut copii. Sunt curioasa, de ce ti-au spus doctorii sa dai pisica? Care era explicatia lor? Ca pur si simplu ai o pisica sau ai primit o explicatie mai detaliata?




Mamica fericita de pisicute mieunatoare si torcatoare, Daisy (20.01.2012.) si Gracie (31.03.2012.)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KittyMummy spune:

Vaaaaaaaaiiiiiii

Ce superbi sunt toti cainii Havanezi ai crescatoarei din Romania!

Szivarvany, multumim din suflet pentru postarea linkului websiteului crescatoarei

Este intr-adevar o crescatoare profesionista, dedicata trup si suflet Havanezilor ei. O adevarata doamna a Havanezilor, merita tot respectul, toata aprecierea si enorm de multe incurajari pentru introducerea oficiala a Havanezilor in Romania

Ma bucur asa de tare ca Havanezii au fost introdusi in mod oficial si in Romania Sper ca din ce in ce mai multi oameni sa ajunga sa cunoasca/afle despre rasa si sa se indragosteasca iremediabil de acesti superbi Havanezi

Deci Havanezii au fost introdusi oficial si in Romania, acum este randul si celor din rasa Coton de Tulear Toti cainii din familia Bichon sunt superbi Eu ador Bichonii cu trup si suflet si abia astept sa devin mamica unui/unei Havanez/Havaneze in curand si apoi si a unui/unei Coton de Tulear

Szivarvany, multumim din suflet inca o data!



Mamica fericita de pisicute mieunatoare si torcatoare, Daisy (20.01.2012.) si Gracie (31.03.2012.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neagudana spune:

Binenteles ca am primit o explicatie mai detaliata ,am facut foarte multe analize la Institutul Cantacuzino in rezultztele analizelor mi sa aratat(toxoplasma) si eu nu chinui catlusa sa i-mi faca pui,e la a doua fatare si ultima pt ca o voi steriliza .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neagudana spune:

Kitty sincer crezi sau credeti ce doriti chiar a fost o simpla coincidenta nici nu am citit ca erai interesata de un catelus,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

O ba daaaaa, ai citit ca ea e interesata de catelus, dar nu vrei sa recunosti
Si fix il faceai pachet cu funda rosie, sau albastra ca e baiat, si il trimiteai cu fan curier pana in australia (nu am gasit emoticon cu steagul australiei, scuze)
Care are cea mai "lejera" politica la importul de animale si nici nu trebuie sa stea vreo juma' de an in carantina, nici nu trebuie sa ii faci dovada vaccinului antirabic, cu titru de anticorpi cu tot, toate astea le rezolvai batand din palme daca cumva ea isi manifesta interesul , nu importa ca nu era varsta potrivita a cainelui sa faci toate astea, rezolvai tu cumva astfel incat sa ii urezi si craciun fericit
Uite ce ai ratat, numai ca ai pomenit cuvantul cadou... , daca nu iti iesea "porumbelul"... restul era perfect!

gizzzzzzzzzzzzz!!!!!!!!!

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

P.S. - mesajul este ironic, nu e nevoie sa imi raspunda nimeni, mai ales pe trei sferturi de pagina

Chiar m-am distrat cu emoticoanele alea!



Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neagudana spune:

CARMENCAT nu vreau sa ma obosesc cu asemenea persoane fiecare e liber sa faca ce vrea credeti ce doriti fiecare ,eu am credinta in DUMNEZEU si frica de el asa ca ............ nu ma interesaza raspunsurile voastre ironice ,daca am sa vand catelul am sa-l dau cui trebuie si cu tot ce ii trebuie la un catelus asa ca nu va mai alarmati voi in privinta asta ca insel oamnenii eu stiu ce catel am acasa din ce fam face parte si etc ,si in incheiere suma era modica nu ma imbogateam de pe urma lui o zi buna va dores!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neagudana spune:

SI INCA CEVA MESAJUL A FOST POSTAT LA ALTA SECTIUNE NU AM STIUT UNDE EXACT SI A FOST MUTAT DE MODERATOR AICI ASA CA NU POTI SPUNE CA AM VAZ UT CA DORESTE CINEVA UN CAINE SI AM SARIT SI EU HOP'"COINCIDENTA"" SA POT SA PACALESC CU BUNA STIINTA ACEEA PERSOANA SAU PE ALT DORITOR DE ANIMALE SI CU ASTA AM INCHEIAT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Citat:
citat din mesajul lui neagudana

CARMENCAT nu vreau sa ma obosesc cu asemenea persoane fiecare e liber sa faca ce vrea credeti ce doriti fiecare ,eu am credinta in DUMNEZEU si frica de el asa ca ............ nu ma interesaza raspunsurile voastre ironice ,daca am sa vand catelul am sa-l dau cui trebuie si cu tot ce ii trebuie la un catelus asa ca nu va mai alarmati voi in privinta asta ca insel oamnenii eu stiu ce catel am acasa din ce fam face parte si etc ,si in incheiere suma era modica nu ma imbogateam de pe urma lui o zi buna va dores!

neagudana


ironia din mesajul meu nu iti era adresata, scuze daca asta s-a inteles

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput