Alegeri 9 decembrie 2012

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Nu-i mai plangeti caa-s mana in mana cu totii...zau,pe ce lume traiti fratilor?Chiar credeti ca isi vor scoate ochii?
Nici pe departe.

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Exact asta e problema.
In ultimul timp pareau ca incep sa-si scoata ochii, ceea ce nu era decat in beneficiul nostru.




Dl Presedinte nu a iesit cu nici o declaratie? Parca iesea zilnic in ultima vreme...




Daca ma intrebi pe mine direct habar nu am.
Parca era la decernarea premiilor Nobel.

De altfel, singura declaratie care conteaza este cea cu desemnarea primului ministru.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

La ce sa ne asteptam in urmatorul an ? Pai, lasand la o parte sloganurile "Dam salarii inapoi", "Dam...." dam si iar dam, ia sa vedem ce promite programul USL pentru primul buget pe care il va elabora (adica pentru..... 2014,desi sunt la guvernare de mai mult de jumate de an, le dam o pasuire):

*reducerea CAS cu 5 puncte procentuale pentru angajatori
*reducerea integrala a platii CAS angajatori pentru 1 an daca se creaza locuri de munca
*zero taxe angajare part time tineri si batrani
*impozit diferentiat pe veniturile salariale
*TVA 19 %
*suprataxa tranzactii speculative
*cota redusa de TVA pentru cereale, paine bla bla bla
*revenire la salarizarea speciala a celor care lucreaza cu fonduri p[ublice
*cresterea veniturilor bugetare cu 6 puncte procentuale
*buget multianual.

In afara de toate acestea, un nou acord cu FMI, adoptarea Legii privind integritatea in cadrul autorit.publice ( adica parlamentarii si consilierii judeteni etc plus rudele lor nu vor avea voie sa faca contracte cu statul, crearea a 1 (un milion) de locuri de munca , deblocarea imediata a posturilor blocate si concedierea celor 6000 de angajati publici care au avut pile la angajare.


Deocamdata, avem un plus de mai mult de 100 de parlamentari platiti din bani publici, niste figuri infioratoare alese de popor si o majoritate de cosmar.

Cel mai elocvent caz de orbire in masa este cel din sectorul 4 unde un om capabil si puternic in ciuda bolii de care sufera a pierdut la scor in fata uneia dintre figurile sinistre ale Romaniei postdecembriste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali
Daca ma intrebi pe mine direct habar nu am.
Parca era la decernarea premiilor Nobel.

De altfel, singura declaratie care conteaza este cea cu desemnarea primului ministru.






Nu te imtrebam pe tine personal, scuze. Am vrut sa dau reply la topic si am dat reply la raspunsul tau, de aici confuzia.
Nu mai editez...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Senzational!! Dan Diaconescu nu prinde loc in parlament!?!? Nu trimiteti nici un SMS in care sa ne spuneti parerea, dar daca are careva timp si nervi sa se uite pe OTV, rugam sa vina sa spuna si aici care-i barfa .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Chiar?! Socant!!! Trebuie deschis un serial de 550 de episoade pe aceasta tema!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Daca DD nu prinde loc in parlament inseamna ca matematica are mai multa minte si bun simt decat alegatorii ...

In alta ordine de idei, ironia sortii a facut ca zilele trecute cand toate stirile au fost pline cu informatii despre sangele Elodiei pe peretii casei lui Cioaca, OTV-ul sa fie in campanie electorala ...Biata Elodia, l-a facut celebru dar acum nu mai are loc de el !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mai,ei isi vor capatui rudele,nevestele...isi vor plati datorile pentru cum au ajuns acolo...chiar credeti ca le pasa?Nu.

Eu am ramas socata cat de mult a iesit USL-ul.Prea mult.Prea mult.

Atata ura au strans oamenii ca s-au dus orvbeste in partea cealalta..alterand echilibrul serios de tot.Basescu...Basescu si-a cam jucat cartile..nu-l pra intereseaza.O sa fie nasol rau.

Acum sunt orbiti de razbunare si nu vor tine cont de nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Senzational!! Dan Diaconescu nu prinde loc in parlament!?!? Nu trimiteti nici un SMS in care sa ne spuneti parerea, dar daca are careva timp si nervi sa se uite pe OTV, rugam sa vina sa spuna si aici care-i barfa .




'Cos what I feel is the only truth for me



Haaaa?Senzational,senzational.....da` oare de ce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Parlament cu 300 de parlamentari? Visuri taica! Ciocu mic si la munca, c-aveti de dat aproape 600 de salarii celor care v-au fraierit!

PS. Congresul USA are doar 535 membri, la o populatie de peste 15 ori mai mare ca a noastra ...


Polonia are 560 parlametari la o populatie de vreo 39 milioane.
Doar asta am gasit acum. Alte tari nu am mai gasit.
Azi mai devreme am auzit ca de fapt vor fi 580 parlamentari.
Mi se pare enorm!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui monicabo

Citat:
citat din mesajul lui valentinag

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Liviu Dragnea (USL): „Legislativul va avea 80 de parlamentari în plus“

ole, clubul se mareste ...




Sa fie primit!

"La vita e bella"
www.youtube.com/watch?v=-3fbAZECphs" target="_blank">Explore Romania






haha, tare replica!

Dar nu inteleg (nici nu ma pricep la politica) numarul de parlamentari nu este fix? Un nr fix de senatori si un nr fix de deputati? Adica 1 senator la x cetateni si 1 deputat la y cetateni? Variaza? In functie de ce factori? Chiar nu inteleg....

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria



E un calcul cu cei care iau 50%+1 din colegiu si apoi ce cistiga si ceilalti.
E un calcul proportional, pe care nici eu nu l-am inteles.

Mergi la inceput