Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *455*

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Am uitat sa scriu de a 3-a veste buna:

am primit 104 likeuri pe FB!!!!!! Toate pozele mele adunate nu cred ca depasesc 100 de likeuro si iata ca, deodat, "dau lovitura" :)))

a fost asa, vineri pe 7 dec, in autobuz, am obs un tip ca a oferit locul unei tanti. Nu asta m-ar fi frapat, ci faptul ca dupa asta, el a zarit mai departe, un alt loc liber, si sprinten, hotarat dar neagresiv s-a dus acolo si s-a asezat.

Atitudinea SENINA SI SPINTENA din ambele situatii m-a frapta si am rupt din caiet o foita si i-am scris un bilet. I l-am dat apoi am coborat. Initial, era uimit si usor suspicios, probabil credea ca sunt adventista din aia de propavaduiesc texte biblice prin parc si autobuz, dar i-am zis: citeste-l, ACUM l-am scris. Ee, daca a vazut ca e scris in autobuz, a inteles ca nu-s adventista, si a luat biletul.

Au trecut cateva zile si, intr-o dimi in autobuz, cineva imi spune: buna, sunt dragos! si intinde mana. Il recunsoc, ma amuz, si el zice: vreau sa-ti spun ca ai strans peste 100 de like-uri! Eu, mirata: eu??? unde???? El: pe fb, am pus biletul pt ca m-a frapat ca in clipele alea eu EXACT la asta ma gandeam, la ce ai scris tu acolo. F tare!!!!

biletul:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=377491669011523&set=a.123552231072136.26033.100002520802244&type=3&theater

O sapta buna,
pup!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Anca, spontana si criminala ca de obicei. Iti dau si ei 1000 de likeuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!
ma cam grabesc dar tre sa va zic repede>
1. crina a fost oarecum bine azi doar ca inainte de serbare a vomat. acum insa nu are febra si chiar nu stiu daca sa ii mai dau ceva inainte de culcare asa preventiv...
2. serbarea a fost ciudata. jumatate dintre pici plangeau doar vreo cinci, printre care si C au zis rolul. partea cu dansul s-a amanat din cauze necunoscute de parintimosul era cam tanar si nepregatit si tot asa. oricum Crina a fost incantata de rochie de mos, de cadou ...de tot si e fericita. aveti poze pe fb drept dovada.
3. a venit si la mine mosul forumistic. a fost super. am desfacut ambalajul si am gasit o cutie la randul ei ambalata. am dezambalat cutia si am gasit un ren de plus (e si el pe fb) si Crina zice> vezi mami ca e tot cadou puntu mine? cu o fericire pe chip
dar sub ren o alta cutie tot ambalata. si dupa dezambalare a ramas iar o cutie pe care am deschis-o si am gasit...o alta cutieo trusa micuta, delicata si cocheta de farduri, 4 nuante de glosg, 9 de fard de ochi + blush. si sa nu uit o felicitare f frumoasa de la ajutorul mosului, nu spunem nici un nume. asadar, draga mos craciun multumim din suflet pentru cadouri.
eu nu am cum sa pun o poza la cadou poate doar o poza cu mine aranjata cu aceasta trusa minunata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!!

Dau cafeaua daca mai sunt doritoare, noi am fost de dimineata si la Orl la recomandarea pediatrei, eu nu prea aveam chef de mers dar noroc ca nu era lume si clumea cica Ada are otita medie , nu acuza dureri, nu face febra, ma gandesc ca o fi ceva lejer, astept sa vad ce zice si pediatra




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Gata, ne-a dat doar niste picaturi pt ureche , sper sa ne treaca rapid ca doar avem de colindat !!




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Noi am avut ceva emotii luna asta. Vineri, acum 2 sapt, m-a sunat resp de la cantina sa o recuperez rapid, ca altfel cheama pompierii, pt ca imediat dupa pranz i-a aparut o reactie alergica nasoala si mancase oua cu maioneza si kiwi. In sf, i-am facut faimoasele teste si nu i-a iesit vreo alergie, dr zice ca a fost un virus si asa s-a manif el (asa ar zice restul analizelor). A fost tare curajoasa, cand i-a luat sange. Radea si povestea cu asistenta, chiar cu vena explodata si sangele bulbucind pe langa ac. Din fericire, ii dadusem cu crema anestezianta, dar nici nu s-a speriat la vederea sangelui. Acum iarasi e in pauza de scoala....A facut conjuctivita, asa ca a ratat serbarea de ieri si pe Mosul. Nu-i asa grav, ca am dat nas in nas cu altul sambata. I-a promis ca nu-si mai suge degetul. La intrebarea "Ce iti doresti de Craciun?" a raspuns rapid "O bucatarie, dar vezi ca acasa mai e si fratele meu, care vrea o masina cu telecomanda."
Alex si anulat singur specatcolul de vioara, ca i-a explicat profei cat e e el de trist ca rateaza aniv lui Louan din cauza lui (noi deja refuzasem si explicasem motiovul), asa ca profa s-a lasat impresionata si la reprogram pt ian. S-a distrat la petrecere, chiar deca au fost doar 2 baieti si, in rest, fetite. Va povestesc depre asta, fiindca a fost tare dulce, ca au facut tot felul de jocuri, la care castigatorul isi putea alege div prostioare si, printre tot felul de traznai, a venit acasa si cu 2 seturi pe agrafe pt sora-sa. Se ma haraie ei cateodata, dar chiar se iubesc si sunt tare simpatici cand vin dimineata amandoi de manuta sa ne trezeasca. Duminica dimineata ne-au pregatit micul-dejun. Cafea (au doar de apasat pe butoane) si tartine cu ciocolata si miere. Toate farfuriile era incarcate la refuz cu felii de paine manjite discret. Facusera si inovatii: tartina cu miere-cioco. Daca tot se destrabalasera, isi pusesera si niste cereale cu lapte.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Salutare!

felicitari Moasei mele, m-a nimerit de numa', cutiutza mica, esenta tare, de valoare, ce sa zic, sunt ff impreisonata, nu credeam ca -s asa cumintesi sa va si dezvalui continutului: un set cercei+pandantiv swarowski, model floricele fff dragute si discrete, ce sa mai eleganta si stil...(asta ca sa vedeti ca atunci cand pierzi ceva, recuperezi inmiit, cred ca asta a fost si cazul meu, am primit ceva ff frumos, desi am pierdut niste cercei de argint, modelul era fitos, in rest nesemnificativ ca marime sau valoare..cum se intoarce roata.)

deci fetelor sa modificati lista Mosului forumistic

Roro- ne apre rau de patnaii, Novus- la fel, sanatate multa

Azi avem si noi serbarea cu Craciunitede abia astept sa vad ce program au, ca mereu au pregatit cantecele fff frumoase.Anul asta e in plus si engleza, deja ma doare capu' ca sa nu mai zic ca azi a vrut sa doarma la gradi..-ultima zi din semestru.am zis ca lesin. Ca sa vedeti ce impact are Mosul asta Craciun...care vede tot si isi noateaza tot

va pup

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 26
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Salutare!

Andiaroro, ce dragut!!!! M-am topit cand am citit cum v-au pregatit ei micul-dejun!

Imi place mult sa citesc despre cadourile forumistice, de-abia astept sa desconspiram secretul!

IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Isabella a avut serbarea luni,a fost foarte emotionata dar a fost super ok.Ieri a avut concurs de colinde si la grupa lor de varsta s-au clasat pe primul loc.Maine are Bogdi serbarea....va canta colinde si Isabella(a vazut-o ieri d-na invatatoare a baiatului...si o vrea pe scena cu copii dumneaei)..

In rest sper sa se termine codurile galbene,portocalii sau ce culoare or avea acum..
Poze sunt pe FB.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Novus, sanatate !

Roro, si voua! Mi-au dat lacrimile citind. Abia astept sa vad si eu maimutelele complotand. Stiu ca ar trebui sa-mi fie rusine ca intreb asta, dar ce diferenta este intre juniorii tai?



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 37+

Mergi la inceput