Fluturasi minunati de mar-apr 2011 (31)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Buna seara!

La multi ani NICOLE SI NICK! STRUMPHY sa te bucuri de comorile tale!
LA MULTI ANI TUTUROR CELOR CARE POARTA NUMELE DE NICOLAE SI NICOLETA!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada multumesc pt PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

la multi ani si de la noi, cu intarziere , pentru sf Nicolae!

nu am mai scris ieri ca Maria i- a deplasat un dinte lui Andrei cu o jucarie, efectiv i- a bagat- o in gura si i- a impins un dintisor de jos. o fi coincidenta, ca se misca si i- a fost usor sau l- a impins ea efectiv, nu stiu, cert este ca l- am auzit strigand din toti rarunchii si era intins pe jos, plin de sange la guritza. mi- era si frica sa ma uit la ochisori, credeam ca i- a bagat ceva in ochi. si asta intr- o sec cat eu m- am dus sa le aduc apa. de regula unul merge cu mine, tocmai din acest consident, sa nu faca ceva amandoi.

altfel, Maria a fost tare incantata de dulciuri, desi seara a plans si nu a vrut sa puna cizmulitele la geam, credea ca la ia Mos Nicolae de tot. dimineata cand a gasit dulciurile a facut niste ochi.... si striga tare Adei, Adei uite ce a adus mosul.
dupa somnul de pranz imediat cum s- a trezit a intrebat : unde e sacul de dulciuri?

Miki, Somleac, sanatate multa verisoarei, prietenei. domne, nici nu imi inchipui ce crunt trebuie s fie.

yasmi mi- era dor sa te citesc. sa stii ca nici eu nu ma stresez cu biberonul, intrebam de el ptr ca a avut cateva zile cand in loc de lapte a cerut iaurt si ma gandeam eu ca i- as mai da lp ca are o gramada de vitamine in ele, dar daca nu va mai vrea nu o sa am incotro si o sa renunta la el. de vreo 2 zile si- a revenit si iar bea bine. cu olita ma dispera si mama , ca Andrei este bolnavior si face la olita de la 1 an jumate, si ea care este atat de desteapta si intelege si stie tot, trebuia demult sa faca domnule, ca eu faceam de la 7 luni, ca ea nu avea pampersi si ca e numai vina noastra, etc... mama
acum intrebare pt cadouri: ce cadouri luati ptr pitici?
maria e mare fan Mickey si i- am luat Mikey cel cu 8 povesti si 8 cantecele, dar parca i- as fi luat si ceva puzzle, o papusica ceva, carticele... dati- mi si mie niste idei.
si mamicicel cu baietei maimaricei, lor ce le luati,ca Andrei daca- l intreb vrea numai trenuri.autobuze,camioane. ce altceva luati? apropo, sunt jucarii f frumoase, incomparabil ca si variatie si pret,in Cora.

va pup, ma duc sa- l trezesc pe A, ultima zi din sapt de naveta.yuhuuuu. vineweekendul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

happy

restul fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Yasmi da si tu o cafea ceva,

ca eu sunt in cap. Ilinca n-a dormit toata noaptea, a plans, s-a crizat. Exact ce-mi lipsea. Si aseara am ajuns acasa la 20 rupta in gura cu Victor crizat.

Sunt umflata si la fata , ochii abia mi se mai vad in cap.

Va las ca nu mai stiu ce sa zic, ma bag in actele mele.

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

offff somleac....dau si eu o cafea atunci dar nu garantez ca este buna ca nu consum deci nu stiu daca o fac buna sau nu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

fetele daca reusesc sa tin postul doar pana la lasarea serii se mai poate spune ca am postit???nu reusesc nicicum dupa ora 18 cand vine sotul acasa...tre sa ii pregatesc mancarea si trebuie sa ii dau gust...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

'Neata!

Poftiti la cafea

happi, las-o pe mama. Uite pana acum nu e nici un fluturas care sa fi scapat de pampers. Sunt sigura ca ai citit ca intre 18-24 de luni dobandesc controlul sfincterelor. Cred ca Maria la cat e de isteata o sa scape brusc, tb doar sa-si doreasca asta Da-i si mamei sa citeasca niste articole despre asta Off, ce faceti acum cu dintisorul lui Andrei? Il mai doare cand se misca? Eu ii las de multe ori singuri intr-o camera, sau de fapt ei ma lasa pe mine singura, si nu ma tin mot dupa ei daca vor sa se joace singuri undeva. Bine...asta daca nu intuiesc ca vor sa faca prostii sau s aumble und enu au voie, dar atunci cand se dau singuri de gol, ca ies din camera si inchid usa dupa ei cica sa nu-i aud

Pt Craciun i-am luat Catalieni o bucatarie care se strange si se face gamantan si lui Cristi un banc de scule care tot asa se strange. Le-am mai luat cate un fotoliu puf, imens. Lui Cristi i-am mai luat un puzzle cu Cras care cica e 3D..nu-mi dau seama..are si niste ochelari inclusi si un joc Bazele stiintei cu formarea cristalelor. Catalinei vreau sa-i mai iau o papusa.
In Cora sunt preturi mici la jucarii? In anii trecuti in Auchan am gasit jucarii frumoase si ieftine

yasmi, hai mai povesteste-ne de Lucas. Ce mai zice/face? cum a fost cu mosul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

fetele daca reusesc sa tin postul doar pana la lasarea serii se mai poate spune ca am postit???nu reusesc nicicum dupa ora 18 cand vine sotul acasa...tre sa ii pregatesc mancarea si trebuie sa ii dau gust...


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



yasmi, nu cred ca se pune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada nici nu stiu ce sa mai pove...ca mi se pare normal tot ce face/zice....pe langa faptul ca este tareee nazdravan si incapatanat... face numai "magarele" :)) , vorbeste de toate, prozpozitii scurte. zilele trecute a fost la gradi si a batut un copil , educatoarea la luat in brate si a pocnit o si pe ea
aaaa si ce nu imi place este ca nu mai vrea seara (DOAR SEAR!!) sa se culce singur....vrea neaparat in patu' mae :) si apoi il pun la el in patut...offf la pranz nu are treaba, se cere la culcare, il pun/ se urca in patut si se culca....
cu bradul nu are treaba...merge la el se joaca cu cate 2 globuri, le face poc-poc apoi mai-mai si pleaca :)) ii plac la nebunie luminitele...

Mergi la inceput