Fluturasi minunati de mar-apr 2011 (31)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

cami, sunt asa frumoase momentele ca nici nu sti ce sa faci...sa te bucuri alaturi de ei, sau sa iei aparatul si sa imortalizezi totul? cred ca cel mai frumos este sa te bucuri, si sa ramana in suflet momentele astea. Chiar azi am prins-o pe Cata de barbie, de obicei o managi pe obraji, frunte; azi mi-am amintit de cum se simtea barbia ei pe sanul meu cand sugea ce amintiri frumoase, care raman in suflet si nici o poza nu ar putea sa exprime ce simtim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetele?
noi am fost la biserica si am impartasit buburuza, saptamana viitoare vreau sa ajungem sa ne impartasim toti.
Anastasia a fost asa incantata de zapada i-am dat si ei in mana zapada, am aruncat cu zapada pe ea si i-am dat si pe fatuca si asa s-a suparat ca a urlat de numa apoi aruca ea in mine

strumphitza tu te pregatesti de chef, nu? pentru diseara ai facut ceva bun de papa? ceva special?

cami si Anastasia a fost asa incantata de ce-a primit dar cel mai tare i-a placut soricelul imbracat in Mos Craciun a stat numai cu el in mana si afara, si in casa si acum la nani este in pat cu ea un pentru Antonia si Petra, asa dulci sunt cum povestesti de ele

madutza hai ca 800 gr este fix pix daca te tii serios de dieta se topesc imediat. ma bucur ca este bine Cristi cu urechiusele
si eu de multe ori imi amintesc de cum sugea Anastasia titi ma mai uit si la filmulete si poze...si mai ales ca si Anastasia mai zice cateodata 'titi', asa frumos iese din gurita ei 'titi'
cateodata ma trage de bluza sa-i dau titi s-o pupe si i-o dau, o pupa apoi mai pune si limbuta este asa dulceee.

ailed ai terminat de calcat? daca da, te astept maine pe la mine, ca am si eu cateva la mine nu se aduna gramezi, asta este bine. ma mai ajuta mama. oricum, mie nu-mi prea place sa calc, nu am rabdare doar pe ale Anastasiei le calc cu placere ca sunt asa scumpeeee

miki si eu zic ca este buna decizia pe care ai luat-o, de a incerca tratamentul inainte de operatie. Doamne ajuta sa nici nu mai fie nevoie de operatie

bb_yasmi te-ai ingrasat putin la ce ai mancat tu ce repede a trecut 1 an, parca ieri te-ai mutat...

ia sa-mi fac manichiura asa la rapid ca n-am chef maine ma intalnesc cu fetele in oras, a fost ziua uneia si chefuim tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami, mada, ieri am plans de doua ori:
odata cand Maria i-a facut si cizmele Andrei, sa vina si la ea mosul...si a doua oara cand andra a pupat-o...
la cadouri Maria a fost ff fericita, ca-i stia mami gusturile, Andra a vazut-o pe Maria cum face cu hainele si a facut si ea la fel si era super fericita vb cu bunicii pe mess si le povestea, cantau etc...
off mai somleac si miki, cand va aud cu fetele astea tinere si asa bolnave... ma ia frica...eu am o prietena care a avut cancer la san, din fericire l-a descoperit micut si acum slava Domnului e bine, dar am avut si prietene d-ale mamei care au suferit mult... Sa ne rugam pt sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy, am ce am spalat ieri :)
asa ca nu vin si la tine, la tine as veni sa iesim ca fetele....
si azi e sarbatoare, mi-am facut mani, pedi, mi-am pus o masca cu namol ...acum tb sa pun jucariile la loc ca diseara avem intalnire cu parintii de la scoala de la Maria undeva afara ...sie un frig , zici ca-i Boboteaza nu sf Nicolae..brr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami, maine se poate spala rufe, calca , coase?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed atunci hai ca te astept sa iesim

cami si noi la fel tinem bradutul, pana la Boboteaza, cateodata si mai mult

merg sa pun de-o salata orientala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

noua nu ne place sa-l strangem...barbatul meu a propus sa-l facem cu alb si rosu sa mearga si de martisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

madutza, pe vlad l-a durut urechea, la ultimul episod doar cea dreapta, saptamana trecuta cand m-au chemat sa-l iau de la gradi..am fost al orl la medlife si ne-au dat unasyn antibiotic si picaturi si stat acasa..a aparut si febra, deci probabil ca otita seroasa facuse ceva complicatii si se infectase pe fondul unei viroze sau muci..
e a treia otita in ultimele 2 luni, toate cu febra si antibiotic..
acum ne-a spus ca e doar seroasa, mai are lichid acolo care nu se elimina..dar acum nu se mai plange de durere ..


somleac, merci mult verisoara mea are cancer ovarian..a fost diagnosticata si operata prima oara acum 2 ani si i-au scos tot..a recidivat si au operat-o iar in vara..de atunci e din ce in ce mai rau, pana a inceput tratamentul asta naturist..dar oricum e rau..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

delia de ce sa nu se spele?
din cate stiu e cruce neagra
si cred ca da se spala si se face treaba
nu de alta da si eu am multe de facut


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

noua nu ne place sa-l strangem...barbatul meu a propus sa-l facem cu alb si rosu sa mearga si de martisor

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Mergi la inceput