Fluturasi minunati de mar-apr 2011 (31)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

somleac, de ce nu a dormit pitica? maselute, ceva?
off, nu cred ca as mai rezista acum cu nopti nedormite. Pt Cata nu ma mai trezesc de cand avea 6 sapt, dar pt Cristi ma trezesc si acum, bineinteles ca sa-l duc la baie..fara trezire tot face pe el. Din pacate am inteles ca e ereditar si nu pot face nimic...si eu am facut in pat muult timp , si era groaznic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada intrebam pt ca mama mea spunea ca este ok pana apune soarele :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, dar Lucas poate sa sara cu amandoua piciorusele odata, asa ca iepurasii? Fetita nasilor topaia asa de mama focului la 2 ani, acum cateva zile a inceput si Cata sa sara dra mai mult vine in fata.

..stiti ce face Cata acum? linge niste cereale din alea rotunde cu miere apoi le lipeste pe obraji ..si are o noua pasiune care cred ca l-a inlocuit pe Micky..."jeli, jeli!!!" este Jerry din Tom si Jerry

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mada intrebam pt ca mama mea spunea ca este ok pana apune soarele :)


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



atunci, cami este cea mai in masura sa-ti spuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

happy sigur nu i a cazut dintisorul lui A singur?? Iasminei i a cazut si cel de al doilea dintisor. asa frumos au cazut "impinsi" de cei noi. nu a stat stirba deloc ca la cateva zile se vedeau bine deja dintisorii noi.
mada si eu ii las singuri sa se joace destul de mult timp. tot asa , pleaca ei sa fie singuri . mie singurul lucru de care imi este mai frica sunt scarile, sa fie atenti, sa nu se joace/impinga pe ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

da mada, se prosteste sarind si asa....
aa ceva ce ma impresioneaza la lucas...daca te loveste din greseala iti spune "scuze" , daca stranuti iti spune "noioc" :))...etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

da, yasmi, nici eu nu-i las sa se joace pe scari, si nici in baie..ca fac lac pe langa ei si-mi mai consuma si tot sapunul lichid spaland robinetul de la chiuveta

Fetele, mi se pare ca de ceva timp Catalinei ii mai fuge un ochisor spre interior...n-am mai vazut pana acum. Oare cand se paote face un control la ochisori?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

da mada, se prosteste sarind si asa....
aa ceva ce ma impresioneaza la lucas...daca te loveste din greseala iti spune "scuze" , daca stranuti iti spune "noioc" :))...etc


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



ce frumos si matur , Cata face mai-mai daca loveste, iar cand stranut spune "acica" adica "maricica" cum ii spun eu ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Neata!

Intrebare : sophia a facut un kk ffff acid, aseara, pe care nu l-am mirosit si a stat cu el in chiloti vreo ora si ceva cred, sau poate si chiar mai putin, fdar a plans rau vreo cateva ore si dupa ce am schimbat-o si spalat-o, s-a linistit cand am pus-o la nani, i-a dat si 4 ml de nurofen pentru durere dupa laptic. nu a plans deloc azi noapte, s-a trezit acum la 6.50 si am schimbat-o, inca e rosie si o doare , se mai vad urme , ca si cum ar fi fost arsa si acum e pe vindecate! cu ce sa o dau ? am dat-o aseara cu singura crema de o ama in casa, de cad s-a nascut nu a patit niciodata asa ceva si deci nu am altceva decat crema asta Weleda pentru nappy rash! dupa ce a supt tziti am dat-o jos si nu voia sa paseasca, statea in loc cu un picior ridicat din pamant si nu voia sa paseasca pentru ca o doare si cred ca o jeneaza si pampersul nou uscat si o zgaraie pe acolo off ma simt asa o mama nebuna si denaturata, cum de nu oi fi mirosit-o eu ca a facut kk ? eram pe la bucatarie sa fac supita ei si a lui Nick si cand am pus-o in scaunel sa ii dau cina nu am mirosit-o, plus ca nu voia sa manance si am lasat- o in scaunel sa planga pentru ca ma suparase ca nu voia sa mestece si sa inghita si eu duda am pedepsit-o si s-a frecat si marait si plans in scaun si si-a frecat si mai tare kk ala acid de fund off mi se rupe inia cand ma gandesc cat a plans aseara si acum nu poate sta pe fund si sa paseasca

am sa sun la 8 jumate la dr meu de fam sa vedem daca o poate vedea la urgente, dar daca ii spun la telefon ce are cred ca a trimite sa ii cumpar nu stiu ce crema sau sa o las in fundu gol si nimic altceva... nici eu nu m-as duce ca trebuie sa iau autobuzul si ea saraca u poate sa stea in fund/mearga... si eu in brate nu o pot cara ca e grea si ma rupe de spate, si asa ca spatele meu e rupt in 2 de ceva timp....

multumesc de raspunsuri anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Neata mamici! Ieri nu am reusit sa va scriu ci doar sa va citesc!
La multi ani Pt Sophia si Nicholas! Va urez si aici nu doar pe fb! Sa fiti sanatosi si voiosi si Fericiti cu a#537;a o m#259;mic#259; si sotie minunata ce are grija de voi!
Deea,notele nu sunt a#537;a concludente! Poate a avut o zi mai proasta! Trebuie vb cu ea si sus#539;inut#259;,poate nu a stiut ceva sa faca! La noi a fost problema asta in liceu,eu terminand general#259; sera de promotie si prima nota a fost un 6 la chimie si asta pt ca nu intelegeam.Ulterior in semestrul 2 am avut numai 10,dar asta dupa ce mi- a explicat o prietena!
Happy ce nazdravana e Maria! Cu olita eu nu m#259; stresez cu Rares! Sa am bani si ii voi lua colacel pt wc ca olita si- o pune pe cap! Te- am mai intrebat cum e puzzle ul ala fara rame? Si de unde l- ai luat?
Lavi,ce nazdravanel e Lucas! Sa ii pap eu gurita lui vorbareata!
Rares s- a bucurat de daruri si cel mai mult i- a placut jocul Quercetti doar ca nu stie culorile si e mai greu sa ne jucam ,insa eu merg pe principiul repetitia e mama invatarii.
Cami m#259; bucur din inima ca ai fost fericita alaturi de protestele tale!

Mergi la inceput