Fluturasi minunati de mar-apr 2011 (31)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele, noi am fost la vaccin, ne-am cantarit 10.900 kg si ne-a masurat 86 cm, suntem un pic sub medie la greutate si peste medie la inaltime, oricum suntem in range, ca sa zic asa... A zis ca e super oki, acum astept sa o culc , sa strang si eu prin casa, ca ieri daca fost sarbatoare, n-am facut mai nimik si se vede...
happy, cum mai e dintisorul lui Andrei? si mie imi tinea mami meu teoria cu olita, dar Andra doar sta fericita ca e in fundul gol... nu a facut nimik in olita...
Strumph, un sudocream merge bine de tot pe fundulet, sau fenistil ca merge si pe arsuri...
mada
yasmy, Andra zice mesi cand ii dai ceva, ma topeste...
si de numarat nu vrea sa zica decat dei, tei si zece


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Andreea pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

strumph, nu mai intra in panica asa usor. hello!!! pentru ce sa te duci la urgente?!? pentru fundulet iritat. Solutia o sti si ai spus-o f bine. Lasa fata in funduletul gol, ia de la farmacie o crema buna, da cebtrala mai tare si gata.

De cate ori am patit eu asa....ca a mea si daca sta 15 min neschimbata se irita. Eu ii dau cu Sudocrem si pun pampers, este ff gros.


..he-he..axact acum m-a anuntat si pe mine Cata..facut caca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

delia, ce vaccin ati facut? Ce inalta este Andra , manechin sigur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

buna dimineata

madutza_bra eu am avut problema asta de mica este gen strabism ...inseamna muschiul slabit la ochi si aluneca cand oboseste ...pe mn ma dus mama la dr de mica de la 2 sau 3 ani eu as m-am nascut cu pupila sau cum se spune in int aproape spre nas dar se rezolva cu dr bun cu picaturi am rez noi pe vremea mea acum nu se vede dacat putin la mn
uitate pe facebook la poze sa vezi daca iti dai seama sper ca ai inteles ca nu ma pricep la explicatii
azi se calca rufe???

fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Mada si Rares sare ca iepurasii de cva timp,dar el e înnebunit sa sara,mai ales in pat.
Dorina eu i- as da întâi cu bepathene si apoi cu o crema pe baza de zinc,nu de alta ca si noi am patit- o ,pentru ca nici el nu spune cand face caca.Nu esti deloc o Mamma denaturata,si eu l- am culcat ieri pe Rares la pranz cu un mot la fund,pt ca la fel nu l- am mirosit.Hai nu te supara pe tine,oameni suntem .pupiici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Delia felicitari mami.
Maduta cred ca poate fi dus#259; deja la un control oftalmologic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

dorina nu fi supi pe tn se poate intampla oricui...esti o mama minunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

laura, andreea, cand era micuta ii mai fugea ochisorul, dar dupa 6 luni nu a mai fugit deloc. Acum de vre-o sapt cred am inceput sa vad chestiaa asta...i s-a intarit muschiul si acum s-a slabit din nou?
Dupa sarbatori tb sa bifez si chestia asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

madutza_bra muschiul nu se intareste si slabeste ...adica la mn il tinea in frau ca sa zic asa cu picaturi in momentul in care nu imi punea picaturi imi fugea iar ......apoi la 15 ani mi-a pus ochelari de corectare ..asta ptr dr care o aveam sa pensionat aceea tinea fff mult sa nu imi puna ochelari ca zicea cas fetita si la scoala sa nu rada copii de mn .....aaaaaa am uitat picaturile acelea le puneam o sg dat pe luna si toat luna numai vaem problema apoi iar urm luna si tot asa lunile urm si anii urm


sper ca te-am lamurit cat de putin

Mergi la inceput