Ceasca de punch

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

maaama, Viviana...cine-i gagica aia din poze?
Doamnelor, la punch nu ma pricep. Voi faceti sau il cumparati?
Asa ca m-a atras nyquil-ul lui Aqai. Evident, aici nu-i sau nu l-am gasit eu. Cred ca i-ar place Torei, cand e racita, nu poate sa doarma si, deci, nici eu. Eu am o tuica buna. Daca o fierb, tot 12 ore dorm neintors. Si scap si de raceala. Cand eram mic si ma prindea vreo raceala la bunica, la tara, tot cu tuica scapam. Ma infasura intr-un cearceaf imbibat in tuica. Acu' daca stau sa ma gandesc, cred ca de-aia dormeam. E tot aia daca intra pe gura sau prin piele si inhalatii de vapori.
Da, la noapte vine Mosu'. Ana mea sta tot in cumpana, nu stie daca vine sau nu. De sambata a fost foarte cuminte, s-o vada pe geam. A ajutat-o pe Tora la curatenie, a fost excesiv de darnica cu toata lumea, doar-doar o lasa alta impresie, in caz ca se uita spionii pe geam. Cu scrisoarea lui Mos Craciun e in dilema...n-a disparut de la geam, ba mai mult, acum a disparut scrisoarea din plic si a aparut o foaie goala. Nu stie cum s-o interpreteze...oare sa-i mai scrie una?
Ziceati de copiii mari...pai caprele alea mari umbla prin dulapuri ca nu mai au rabdare. Noroc ca am vreo 200 mp de pod, le prinde vara pana sa gaseasca ceva acolo. A, si pivnite...ca acum sacul e in pivnita. Nici o sansa!

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Vivi ce copil dulce....

Pot sa-ti spun ceva?
Cred ca i-ar sta bine fara atat de mult negru la ochi...o maturizeaza prea mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

maaama, Viviana...cine-i gagica aia din poze?
Doamnelor, la punch nu ma pricep. Voi faceti sau il cumparati?
Asa ca m-a atras nyquil-ul lui Aqai. Evident, aici nu-i sau nu l-am gasit eu. Cred ca i-ar place Torei, cand e racita, nu poate sa doarma si, deci, nici eu. Eu am o tuica buna. Daca o fierb, tot 12 ore dorm neintors. Si scap si de raceala. Cand eram mic si ma prindea vreo raceala la bunica, la tara, tot cu tuica scapam. Ma infasura intr-un cearceaf imbibat in tuica. Acu' daca stau sa ma gandesc, cred ca de-aia dormeam. E tot aia daca intra pe gura sau prin piele si inhalatii de vapori.
Da, la noapte vine Mosu'. Ana mea sta tot in cumpana, nu stie daca vine sau nu. De sambata a fost foarte cuminte, s-o vada pe geam. A ajutat-o pe Tora la curatenie, a fost excesiv de darnica cu toata lumea, doar-doar o lasa alta impresie, in caz ca se uita spionii pe geam. Cu scrisoarea lui Mos Craciun e in dilema...n-a disparut de la geam, ba mai mult, acum a disparut scrisoarea din plic si a aparut o foaie goala. Nu stie cum s-o interpreteze...oare sa-i mai scrie una?
Ziceati de copiii mari...pai caprele alea mari umbla prin dulapuri ca nu mai au rabdare. Noroc ca am vreo 200 mp de pod, le prinde vara pana sa gaseasca ceva acolo. A, si pivnite...ca acum sacul e in pivnita. Nici o sansa!Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Rufus,nu am ras de mult asa spontan.....cu Ana ...lasati mai copilul in pace....de ce?E asa de dulce.....
a mea face singura curat in camera si m-a pus sa trag jaluzeaua..ca sa nu o vada spionii ca e obraznica...cum e ridicata cum e cuminte....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Lasa, Mada, ca nu strica putina ravna in plus...
Iar cu negru sub ochi...obisnuieste-te. Cand Eva va avea 15 ani, probabil dunga aia sub ochi va avea 1cm, cel putin

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

No,no.....lasa copilu` in pace....auzi la el..ravna in plus.....imi inchipui ce dulce e ,nedumerita cu scrisoarea aia...

Dunga...pai eu sper ca Eva sa foloseasca verde sau auriu..ca are ochii culoarea vantului turbat......
Ca sa ma laud si eu..ce,numai voi?,Eva seamana cu mine la ochi...sunt mari,imensi,migdalati si parca machiati cu negru..auriu sau verde sau chiar albastru i-ar sta superb.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ma scuzati de intruziune doamnele pinguine si domnu' pinguinu
vroiam doar sa zic la doamna buflea ca pozele de la hockey is absolut criminale si copchiii idem.
si ca prajiturile alea de le puse Rufus sa va enerveze (de la MTzR) sunt absolut criminale! sunt 3 standuri si vor tot fi pana de Craciun, plus ca-s in fiecare week end e targul normal. si incercati branza cu trufe si aia cu marar&piper de la doamnele cu stand exclusiv de branza (am uitat cum le cheama... :( )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana
Am inceput asa si am ajuns asa.
Ma intelegeti acuma?



A inceput si a ajuns foarte bine! E foarte draguta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Pfui, negreala si roscateala is doar pentru poze. Cica asa da mai bine pe FB.

Haidi mai Rufus nu recunosti personajul daca nu mai are codite?

Adevarul e ca va invidiez cand vorbiti de scrisori, ponei, si prafuri magice.
M-as intoarce macar 2 minute.
Pretuiti zilele astea mai mult decat orice, faceti-le cat mai magice. Trec atat de repede! Pana scutarati bagheta si imprastiati praful de stele, puf, s-au dus.

Celcesforaie a vazut primul poza. Si acum sunt uimita. Lui i-a placut, a furat-o si a facut-o background. Si mi-o zis ca nu are ruj pe buze da-i bine s-asa, si sa nu o las sa se penseze.

PS1: a scris o scrisoare, catre Mos Craciun, de vreo 4 pagini. Pana acum nu a facut nimic cu ea.
PS2: Celcesforaie a luat in seama ultimatumul si vine acasa vineri. Abia astept sa vad ce fata o sa faca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Buna de dimineata si la mine.

Viv, despre poze ... era dulce, dulce rau cand era mica. Ce bucle nene si ce ochi migdalatzi. Cati ani avea acolo ?
Acum mare, imi place extrem de tare tunsoarea si culoarea parului. Nu e de mirare ca imi plac, ca asa ma port si eu, exact la fel .Am aceeasi tunsoare si exact, dar exact aceeasi culoare de par - a mea este Garnier True Red, pusa peste un par natural alb , a fetei tale nu stiu daca e vopsea sau direct natural, dar prea e fumos si lucios rosul ala ca sa nu fie vopsea, nu ?

Orice ar fi la fica-ta, am 100 de argumente in a explica de ce imi place si mi-am ales, acum 10 ani, aceasta culoare si de ce folosesc, tot de 10 ani, exact, dar exact aceeasi marca de vopsea - Garnier True Red.

Vestea buna este, ca se pare ca ma port ca la 14 ani.
Vestea proasta poate fi, ca in ziua de azi, fetele de 14 ani se poarta ca mine, la 40 si ceva ).
Aleg vestea buna.

Totusi am o carcoteala sincera la poza fica-tii . Nici mie nu-mi place dunga aia neagra de sub ochi. Adica dunga imi place, ca si eu port (), dar e prea lata, prea mult negru, plus mascara care oricum e negru ... trebuie sa o invetzi sa o traga mai subtzire, pentru ca parul roshu sare oricum in evidentza si nu trebuie ca dunga neagra de la ochi sa concureze cu asta. Nu stiu ce ochi are fica-ta ... daca ii are deschisi (albastrii, gri, verzulii), atunci trebuie conturatzi ca sa marcheze contrastul cu parul, daca ii are inchisi atunci dupa mine nu mai trebuie conturati deloc. Oricum, in poza aia, trebuie sa isi mai stearga dunga de sub ochi, in rest e perfecta.

In afara de asta, e frumoasa, frumoasa fica-ta si asta nu e un compliment, e o constatare ... iti spune un personaj tuns la fel, cu ochii conturztai cu putzin mai putzin negru si la fel de rosu in cap si suplimentar roshu in gat si fara voce ... caci nu stiam cum sa aduc iar discutzia despre suferintza in care ma gasesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana


M-as intoarce macar 2 minute.
Pretuiti zilele astea mai mult decat orice, faceti-le cat mai magice. Trec atat de repede! Pana scutarati bagheta si imprastiati praful de stele, puf, s-au dus.


M-ai facut sa plang, Viviana...

Ai o fata tare frumoasa, si-mi place si ce povestiti de voi!

Mergi la inceput