Ceasca de punch

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Haidi mai Rufus nu recunosti personajul daca nu mai are codite?



Pai "personajul" e un copil, eu asa o stiu...astalalta e sora-sa mai mare, nu?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Mda, am trimis mesajul precedent inainte de a-l termina.

Is melancolica. Sper sa nu fie de la Punch.
Am vazut si pozele lui Buflea. Absolut minunate.
Colectia my little poney? Cu ponei rari de colectie? Doarme intr-o punga.
Se apropie si 21 decembrie. Sau era 22?

Am inceput asa si am ajuns asa.
Ma intelegeti acuma?



Viviana, ce fata dulce ai !
Bine, acum e o domnisoara frumoasa foc dar micuta era tare dulce si am si eu o mocutza cu aceiasi ochi acasa asa ca evident sunt subiectiva :)

Si da, te inteleg, trec anii rapid, rapid.

PS: ca tot se discuta machiajul si culoarea parului, pe pariu ca e doar "la ocazii" si vopseaua/samponul a fost doar pentru bal, nu-i asa ?


PPS: Buflea ti-am admirat copilasii, frumosi, frumosi! Ala micu e teribil, fotografiile de la hochei...wow!

Edit: am pus o fotografie cu varianta masculina a fetitei Vivianei, piciul meu cel mic :)
Cred ca aveau aceiasi varsta in fotografii, cam 2 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Noi nu sarbatorim Mosh Nicolae si imi pare rau. In tzara asta nu exista asa ceva si in primii ani am uitat de el, asa ca, daca tot nu am luat-o de la inceput, l-am uitat de tot.

Vroiam sa va spun ca sunt impresionata de cat de tare rezoneaza copiii cu o problema a familiei. Aseara am ajuns acasa tarandu-ma, nu puteam sa vorbesc si abea puteam sa ma mishc. Si-au facut baie amandoi si au propus ei sa isi citeasca unul altuia si eu doar sa ascult. Nu pare mare lucru, dar fiu-meu sa ii citeasca fica-mii o carte, cu voce tare ? Asta e de pus la gazeta de perete. Si dupa aia fica-mea sa ii citeasca lui si el sa o ajute/corecteze in locul meu ? Asta e de medalie de aur ...

Dimineata nu m-am trezit, am uitat sa pun ceasul sa sune aseara si cum nimeni nu e obisnuit sa verifice asta, am dormit cu totii bushtean. S-a trezit fiu-meu ... ne-a trezit pe toti si dupa ce s-a spalat si imbracat s-a dus singur jos, a scos waffles din frigider, le-a incalzit 40 sec la microunde, si-a pus singur sirop si a mancat. Apoi i-a pregatit unul si sora-sii (wow !!!), asta in timp ce eu cu ea ne spalam/imbracam sus. M-a lasat cu gura cascata ... pana si farfuria si-a pus-o in chiuveta ...
Amandoi m-au intrebat cum ma simt. Nu ma simt bine si mai noi nu pot vorbi si nu pot inghitzi, dar am inceput de aseara sa iau Zinat. Inainte de a pleca la scoala, fica-mea s-a dus sus si a adus la toata lumea pastile de gat cu propolis, unele aduse de mine din Romania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Suplimentar, desi inchidem luna si maine avem termen de predare a bilantzului, azi planuiam sa plec mai devreme ... cand am ajuns la serviciu, colega mea africanca (careia eu ii spun Manitou) tocmai a fost dusa la spital cu dureri abdominale severe ... probabil ca treaba ei va trebui sa o facem noi ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D
Edit: am pus o fotografie cu varianta masculina a fetitei Vivianei, piciul meu cel mic :)
Cred ca aveau aceiasi varsta in fotografii, cam 2 ani.

Valeu, valeu ... seamana leit. Aceleasi buze, aceeasi ochi migdalatzi, acelasi par buclat. De unde ati scos fetelor buclele alea, ca ai mei copii amandoi au fost fara par la nashtere, si dupa ce a cresut, a iesit putzin, subtzire, drept si blond.

Lala - ia pune-ne si o poza de acum sa vedem ce creshte din varianta masculina a unui copil atat de dragalash.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Acum daca tot ne expunem pozele, sa va mai arat cateva ...
In poza aia unde se vede partia, e fiu-meu pe snowboard, apoi e cineva cazut si putzin mai sus sunt eu cu Flavia dupa mine, fix in spatele meu ...barbatul facea poza.

Am mai pus niste poze din sezonul trecut ca sa vedeti cum arata niste patine de hockey dupa 2 ani de folosire ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea, ai incercat cu dayquil si nitquil by vicks? si daca iti curge nasul sau esti infundata cu inhalatii de eucaliptus?
desi, in Romania, imi amintesc cand eram racita o dadeam pe vin fiert cu scortzisoara.

stii cum vine vorba...daca iei medicamente iti trece intr-o saptamana, daca nu iei ...iti trece in 7 zile

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Acum daca tot ne expunem pozele, sa va mai arat cateva ...


Buna idee!

Pozele de pe dealuri sunt facute in Ro, pe dealurile pe care am copilarit eu...departe rau, dar am reusit vara asta sa-i urc pe toti acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Wow Julia ce minuni ai tu acolo, fotografia cu cosulete e ...bestiala !

Buflea hai ca pun si una cu el acum , nu-i cu mult mai mare ca peste 2 saptamani face 5 ani si inca una cu flacaul cel mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Aha, se lasa cu poze...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput