Ceasca de punch

Ceasca de punch | Autor: michelle-usa

Link direct la acest mesaj

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Fetelor, am racit ... de bine ce ma laudam la Aqai ca noi suntem foarte sanatosi, ei bine, fiu-meu s-a plans doua zile de durere de cap si gat si vad ca i-a trecut acum, iar eu sunt tuflita, ma ustura gatul, nas infundat ...tot tacamul. In fine, sper sa nu ma tina mult ca sunt pe o cura de paracetamol ...

In alta oridine de idei, tocmai mi-a aratat p colega clipul de mai jos ...am ras de m-am inecat:

www.youtube.com/watch?v=7N5OhNplEd4



buflea, fa gargara cu apa cu sare si iti trece gitul...

si nu te mai lauda!...e testata treaba,de cate ori ma laud cu ceva pe forum mi se intimpla ceva pe invers.

daca spun pe forum ce minunat e sotul...seara ne certam, daca mentionez ca fiu-meu a luat note bune, vine cu un avertisement cu ceva de la scoala...daca ma laud ca nu am racit de 2 ani...incepe sa-mi curga nasul( asta e recenta)...si acum mai tusesc.

michelle

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Michelle, pai atunci zi-ne ce nu-ti iese si te enerveaza, sa vezi daca si alea merg invers

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mie nu imi plac castanele. In Romania nu am mancat niciodata, nu stiu de ce ... Nu cred ca sunt populare in Buc, sau sunt si nu stiu eu?

Aici am cumparat de curiozitate unele intr-o punga si mi s-au parut foarte nisipoase. Se mai pune ceva pe ele sau se mananca direct asa ?

Michelle mi-a trecut gatul ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Buflea ,fetelor neata
Cu castanele...trebuie sa te obisnuiesti....eu am descoperit o crema de castane si de atunci seara prajim (coacem)intr una!!
Aici e o mare furtuna 10 bofori in seara asta avem invitati la taverna sa vedem cine vine...
Va pup(sunt plina de idei....doctorita mea de familie din ro e arestata...na ca o sa fac o strigare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Da, prin Bucuesti nu prea e "cultura" castanelor coapte.
Se gasesc in piata, crude da' eu habar nu am ce sa le fac.

Buflea o familie perfecta e tare plictisitoare!
Poate copiii is cuminti de frica.

Vin astia sa puna termopane cetatenilor din blocul in care locuiesc.
Eu am termopane asa ca de mine au scapat. Ce atata Help?
Dar... m-am hotarat brusc saptamana trecuta sa inchid balconul, ba a trebuit sa-l conving si pe Celcesforaie - asta fuse partea cea mai usoara.
Ma mana spre inchiderea asta numai si numai dragostea profunda ce o port atat excrementelor cat si hulubelor uguitoare.
Numai ca balconul meu se sfarseste la jumatea geamului si nu are cum sa prinda profilul decat daca imi schimba geamul facandu-l din 2 bucati.
Daca imi schimba geamul asta inseamna ca strica si zidaria...

Asa ca aseara l-am sunat pe Celcesforaie si i-am zis sa faca bine sa vina acasa si sa-si asume si el, acolo, macar o juma de geam.
El saracu' a zis ca nu-i nimic ca strica putin zidaria ca oricum la vara ar fi trebuit sa zugravim.
Of, si am pus si jaluzele noi.
Asa ca aseara incercam sa-l conving pe Celcesforaie sa NU mai inchidem balconul.
Io cred ca saracu' nu mai intelegea nimic.

Acu' mai am o speranta - am intalnire saptamana viitoare cu proiectantul si poate gaseste o portita.

Ca sa nu va mai spun ca eu mai am un apartament intr-un bloc care e si ala in reabilitare. Fac ture si pe acolo. Scoate a/c, scoate galeria ca vine termopanu' scoate dulapuriile din balcon. E si acolo o mizerie si o prafaraie!

Acu' sa va dau si o veste buna: am 2 sau 3 saptamani de cand nu am mai pus tigara in gura. Am pus doar 4 kg.
Am inceput, iarasi, un regim. Vreau ca Buflea sa ma invidieze in continuare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Da, prin Bucuesti nu prea e "cultura" castanelor coapte.
Se gasesc in piata, crude da' eu habar nu am ce sa le fac.



se cresteaza partea bombata (tot n-am reusit sa ma prind daca pe verticala sau pe orizontala, asa ca fac si asa, si asa), se stropesc cu apa si se baga intr-o tava mai proasta (ca se poate arde) in cuptor. daca n-ai mancat niciodata castane coapte, nu stiu exact cum sa explic cand sunt gata - cand se desfac un pic si se vede ca-i miezul galben. nu le lasi sa se raceasca, fiindca nu mai au niciun gust. sa fie mai mari, ca pe alea marunte mori pana le cureti.

nu-mi ies la fel de bune ca cele pe care le cumparam din piata, dar merge si asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna



se cresteaza partea bombata (tot n-am reusit sa ma prind daca pe verticala sau pe orizontala,


Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...



[/quote]
mai noi le crestam in cruce
Ia sa va fac eu apa in gura cu:
ficat prajit in stil libanez
fasole batuta cu sosuleana deasupra
pateute umplute cu crema de ciuperci
drob
cine vine cu vinul???
pui cu fructe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Oare sunt defecta!?
Eu nu am ras la filmuletzul cu liftul.
Desi nu cred in fantome si ma ciupeam sa-mi amintesc ca ma uit doar la un film...tot imi venea sa tip de groaza odata cu groaza celor implicati...


Viviana felicitari peste cele 2-3 sapt pt care nu ai pus tigara in gura.
Iti tin pumnii si pe mai departe!
Ai sa reusesti daca vrei cu adevarat
Si eu m-am lasat intr-o buna zi... si gata! Eram fumatoare de 10 ani. Sunt deja aproape 7 ani de cand nu am mai pus tigara in gura.
Si e minunat.

Buflea mai tu femeie serioasa esti?
Sa-ti consumi tu energii pe perfectiunile filipinezilor!?
Iti dai seama cat plictis pe femeia aia. Nici nu cred ca ai vrea sa fii in locul ei.
IoanaPos

nici eu nu ma dau in vant dupa castane..desi imi place mirosul de castane coapte

auziti ia de va delectati la galeria de aici(sunt 2 pg) poate va lipiti de vreun cadou de Craciun
(ei da recunosc... fac PR campaniei...dar voi stiti ca va citesc cu drag si ca intru oricum sa mai sporovaiesc cu voi)


Mianna
cand m-ai sunat saptamana trecuta eram intr-un megashop chinezesc de la marginea orasului ...cu retea la portie cred.
Sorry de incurcatura cu nr de telefon.

sa fiti iubiti!




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)



Licitatie si Tombola "Spiritul Craciunului"
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Am fost la Tragul de Mos Nicolae, de la Muzeul Taranului roman.
Daca puteti mergeti maine, doar maine mai este; mi-a placut tare mult, n-am fost de cativa ani si am fost placut surprins. N-are sens sa va spun cate lucruri faine...dar va pun cateva poze.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Offfffff..in goana asta nebuna a zilelor noastre..uitam sa ne bucuram de ce e simplu si frumos....spunea bine Marius la un subiect"tac pac...tac pac.."....sunt atat de multe lucruri frumoase si simple,incat e suficient doar sa vedem....

Ma ia o lehamite cateodata....as vrea sa fim toti inapoi la natura..asa cum traiau stramosii...fara telefoane mobile,televiziune si masini..pur si simplu..sa traim fiecare clipa din cat ne e dat s atraim,bucurandu-ne de rasul copilului,de o raza de soare,de faptul ca ne trezim dimineata...lucruri simple....

Na ca iar cazui in butoi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mvaiii, superbe pozele. Acolo in prima sunt niste prajituri, nu? Tare imi mai plac artizanelele astea si cand mai vin si din tara mi se moaie sufletul.

La mine este 2:04 AM si eu stau pe forum ca astia s-au hotarat sa sparga cu picamarul strada mea, acum, in miezul noptii. Au venit cu niste reflectoare de lumineaza cat ziua si bubuie cu un picamar ... Sunt confuza, nu stiu de ce si cat o sa mai dureze chestia asta, dar sper totusi sa asfalteze la loc pana maine.

Azi am reusit sa ii vad pe aia mici ai mei ducandu-se singuri la culcare . Sa va spun cat timp si ce activitati le trebuie ca sa cada anesteziati ... Dimineata inot 1ora, apoi hockey antrenament 1ora, apoi o zi onomastica la patinuar unde au patinat alte 2 ore, mancat fiecare 4 felii de pizza, apoi 2ore jucat basket si ping-pong la niste amici unde am fost in vizita. Venit acasa, dush, fiu-meu adormit in timp ce o astepta pe sora-sa sa-si termine baia, sora care dormea pe ea, in baie ... Eu incercam sa ii tin ochii deschisi ca sa-si spele dintzii.

Maine servesc un meci de hockey dimineata, o alta sesiune de inot si apoi vin acasa si ii las la TV pana cand pun de-o ciorba si o mancare de cartofi pentru sapt viitoare. Barbata-meu mormaia ceva de frunze, dar nu ma intereseaza, oricum el doarme acum si eu ascult cum imi canta picamarul la fereastra.

Dar asta nu-i nimic ... Sapt viitoare, si sambata si duminica, fiu-meu are hockey la 5:45AM si taica-sau i-a zis de acum ca din partea lui poate sa lipseasca ... Asa ca, daca copilul insista, raman pe baricade.

Mergi la inceput