Ceasca de punch

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

In ceea ce priveste filipineza mea perfecta, nu ma agaseaza restul aspectelor perfecte din viata ei, dar eu cand aud de copii perfecti mi se face nervul permanent. Inteleg ca sunt copii buni, bai nene dar ai ei citesc, fac sport, au amandoi A pe linie la scoala, asculta, au cei mai buni profesori, cel mai bun after care si ieftin pe deasupra, nu fac nazuri la mancare, la haine, dimineata se scoala singuri si isi pregatesc breakfast, nu se uita la TV, nu insista la dulciuri ... etc, etc, etc., adica tot ceea ce nu sunt ai mei.

Imi vine sa o intreb cu ce pozitie i-o fi conceput ca sa o punem la gazeta de perete la "asa DA", ca la "asa NU" am deja informatii.

Mada, lasa draga butoaiele, cum stai cu racelile ? Noi cred ca am scapat ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Bufleo,m-a scos sotul meu din butoi pe la 12 noaptea.....
Da` tot am dreptate...
Sa ne spui si noua ce o sa scrie la gazeta de perete...da?

Acus merg la mama sa iau maimutzica ciufi...care mai are doar niste tuse si un pic nasucul infundat,dar eu am dat in sinuzita...noroc ca din cauza ca nu iau medicamente,isi face efectul antibioticul pe care-l iau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

A stat cu gura intredeschisa.

V-am povestit vreodata de:

- fata mea perfecta?
In loc sa-mi faca sandvisuri sta cocolosita la mine-n brate. si pune emoticoane in locul meu. Asteapta sa-i pice din tavan brecfastul.
Cand se contrazice cu mine tranteste usile.
Nu-i place sa faca sport si o tarai cu chiu cu vai la kinetoterapie. Are la scoala numai A (A, domn' profesor, cu mine vorbeati?).
De 14 ani nici in somn nu dorm linistita.

- Celcesforaie perfect?
De 22 ani hrrrra-pfffff
Nu ii calc camasile, nu ii spal farfuriile... Ce mai, e perfect! O sa ma intrebati cine ii calca camasile. Nimeni, nu prea poarta. Nu pare perfect asta? Isi coase ciorapii, si isi face singur injectii.

- Masina perfecta?
Pai daca nu era perfecta si-o mai faceau pisicile maternitate?


Daca te ajuta o sa-ti povestesc de filipinezii ce lucreaza in subordinea lui Celcesforaie: sunt niste executanti perfecti.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

A stat cu gura intredeschisa.

V-am povestit vreodata de:

- fata mea perfecta?
In loc sa-mi faca sandvisuri sta cocolosita la mine-n brate. si pune emoticoane in locul meu. Asteapta sa-i pice din tavan brecfastul.
Cand se contrazice cu mine tranteste usile.
Nu-i place sa faca sport si o tarai cu chiu cu vai la kinetoterapie. Are la scoala numai A (A, domn' profesor, cu mine vorbeati?).
De 14 ani nici in somn nu dorm linistita.

- Celcesforaie perfect?
De 22 ani hrrrra-pfffff
Nu ii calc camasile, nu ii spal farfuriile... Ce mai, e perfect! O sa ma intrebati cine ii calca camasile. Nimeni, nu prea poarta. Nu pare perfect asta? Isi coase ciorapii, si isi face singur injectii.

- Masina perfecta?
Pai daca nu era perfecta si-o mai faceau pisicile maternitate?


Daca te ajuta o sa-ti povestesc de filipinezii ce lucreaza in subordinea lui Celcesforaie: sunt niste executanti perfecti.









asa deci, traiesti si tu intr-o lume perfecta?!!

la noi a nins ca in povesti, ar trebui sa fie acum Craciunul. de dimineata era o veverita in gradina, cauta sub zapada ghinde. sotul a deschis geamul si ia aruncat doua nuci pe care le-a luat repede si le-a ascuns intr-un tufis.

maine merg sa cumpar un cadou.
inspirata de buflea, cu Secret Santa, am aplicat-o si cu ai mei. fiecare a tras cate un biletel si are datoria sa cumpere un cadou. io tre' sa cumpar ptr fii'mea. de restul nu stiu nimik, ca le-am impus tacerea. in fiecare an eu cumparam cadouri ptr toata lumea, anul asta am pasat din responsabilitati. ca un sef ce ma aflu.

duminica minunata sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk


Mianna
cand m-ai sunat saptamana trecuta eram intr-un megashop chinezesc de la marginea orasului ...cu retea la portie cred.
Sorry de incurcatura cu nr de telefon.



rezolvat. se-ncurcase 32-ul cu 23-ul. ma vad maine dimineata cu ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

cool Viv

odata o sa va pove si eu de perfectiunea noastra...

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)



Licitatie si Tombola "Spiritul Craciunului"
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana
V-am povestit vreodata de:

- fata mea perfecta?



Da. Adeseori.
Dar ne place
A mea (de varsta alei tale) i-a zis profei in timpul tezei de engleza sa taca, ca nu se pot concentra elevii. Pana la urma cica nu era chiar profa lor, care lipsea, ci o alta, care doar supraveghea. De, e sefa clasei...O sa vedem nota, daca baremul cuprinde si atitudinea, in afara de cunostiinte...

Mi-am amintit ceva in legatura cu racelile astea...cica multe sunt doar alergii. Cea mai buna metoda, pentru cine poate, este sa mai schimbe domiciliul impricinatilor. La bunici, in tabere, oriunde. Face minuni...Chiar si noua nu ne strica un aer proaspat. Sau un parfum proaspat...in fine, nu mai stiu, ceva proaspat.

Ieri am fost in Cora (Tora si cu mine) sa ne intalnim cu Mosu'. Jucariile erau la jumatate de pret, timp de cateva ore, insa lumea era la dublu. Sau la triplu. Ana a banuit ceva...i-am zis ca am fost la sedinta cu Mosu. De ieri e trista...in targul de Mos Nicolae, in timp ce se infrupta dintr-un kuroscolacs, i-a iesit in cale un batranel, cu barba, imbracat autentic taranesc, care a intrebat-o daca poate manca si el. Surprinsa, a ridicat din umeri...iar omul a plecat. Iar Tora i-a zis ca ala era, probabil, Mosul, care i-a pus la incercare bunatatea si darnicia. Si pe care l-a refuzat. Asa ca...slabe sanse de cadouri anul asta. Acum vrea sa-i scrie o scrisoare suplimentara, sa-i explice gestul
Diseara mergem sa vedem luminile orasului. Cica s-au aprins deja.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Rufus..lasa copilul in pace....cum adica sa nu vina Mosul?
A,mai crede cea mica in Mos Craciun?

Zau,fiica-mea s-a enervat intr-o seara si mi-a zis...daca nu vine mosu ca-s obaznica,atunci imi iau mami si tati cadouri.Nu-mi tlebuie Mos....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

A mea a crezut in Mos pana spre 10 ani.
Pe la 9 ani, jumate din ea credea si jumate nu.
I-a placut sa creada si niciodata nu a scotocit dupa cadouri cum faceam noi.

Socrul meu are parul alb, alb si e batraaan, batraan si merge in baston incetisor, incetisor...
In fiecare an de Sfantul Nicolae vine si ii aduce fii-mii portocale si ciocolata si banane si bomboane.
Acum vreo 2 ani, cand l-a vazut, in lumina difuza de pe hol a fost convinsa pentru cateva secunde ca e Mos Nicolae si a intepenit cu gura deschisa, cu ochi mari mirati, abia, abia mai respira de emotie. Cand l-a recunoscut a rasuflat usurata.

Rufus, unchiu-miu dr. si soru-mea dr. imi spun ca la 90% dintre raceli se produce si un fond alergic. Paracetamolul Plus are si clorfeniramina. Mai e un praf care se bea cald si are si el clorfeniramina. Am uitat cum ii zice.


Si eu trebuie sa trimit un cadou.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Sunt la inot ... am venit de la hockey unde am castigat cu 11-8.

Si fiu-meu (8ani) crede jumi-juma si fica-mea crede tot ce zice frate-sau. Anul trecut am fost la niste amici si s-a imbracat cineva Mosh ... Cand l-a vazut fiu-meu a zis "wait, I need a moment" si s-a dus in baie unde si-a tras niste palme, atat de emotzionat a fost. Dupa aia insa mi-a spus ca Mosh-ul ala era un "old lady" ca i-a vazut parul pe sub peruca alba ... The old lady era amica noastra, de varsta mea .

Ca sa mai bat limba de peretzi cu filipineza, pe langa ca are viata perfecta, este foarte frumushica, foarte, foarte frumushica si are 40 kg dupa 2 copii. Seamana cu Pocahontas ... stiu, sunt invidioasa si nu e frumos. Si ce daca, imi dau voie sa fiu asa, ca doar n-am zis niciodata a sunt perfecta ...

Mergi la inceput