Ceasca de punch

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Si precis gagica aia are un sot beton...nu-i asa buflea?

Micuta noastra nu numai ca mai crede in Mos, dar il asteapta tot anul, primavara, vara, toamna...mereu pomeneste de el. Acum ii scrie scrisori, nu musai cu ce sa-i aduca, ci se converseaza, ii povesteste, ii pune liste de intrebari...iar prietena ei cea mai buna a devenit brusc o fetita care i-a spus ca a fost in vizita la casa Mosului, in Laponia. O fi fost, n-o fi fost, nu conteaza.
Acum Tora concepe o scrisoare din partea Mosului, cu raspunsuri la intrebari. A facut rost si de o cutiuta cu praf de zane, Ana l-a cerut insistent Mosului, ca s-o ajute sa zboare.

N-am vazut nici o luminita in oras. Astia le-au aprins ieri si apoi le-au stins. Cica le mai aprind de Mos Nicolae.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

N-am vazut nici o luminita in oras. Astia le-au aprins ieri si apoi le-au stins. Cica le mai aprind de Mos Nicolae.



deci loool nu ma asteptam la asa ceva.

pai trebuia sa veniti in sectorul 5. nea vanghelie a aprins parcu' Sebastian acu' vreo doua saptamani. si merge non stop.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Si noi asteptam cu nerabdare aprinderea luminilor. Noi, adultii, ca fie-mea nu si le mai aminteste de anul trecut ca sa le simta lipsa.

In alta ordine de idei, cine are drept de editare, se poate schimba numele topicului? Aici nu au fost niciodata discutii neinteresante si sa ajungem la (5) mi se pare ca/ contravine spiritului pinguinilor.

Nu dati cu rosii, cel mult cu mandarine, ca sunt de sezon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Da, da, da ... Trebuie schimbat numele ... A ziis cineva de "Sarbatori pe ghetar" , sau asa ceva, nu ?

Tot din categoria tehnice, noi putem sa punem asa poze ca Rufus, sau numai adminii au acest privilegiu ?

Tare aia cu luminile, autentic romaneasca ...Dar cum se vad luminile astea, din masina, sau va plimbati asa cu piciorul prin Centru ( banuiesc ca prin Centru sunt, nu?)

Si la noi au aprins aia celebrul brad in Manhattan. I-am aruncat barbatului o vorba/\ si a zis a el nu se inghesuie, asa inseamna "no way" ... Are oarecum dreptate, este infiorator de aglomerat, am fost 2 ani la rand cand copiii erau mici. Ei nu-si mai aduc aminte si noi nu mai vrem a 3 a oara. Intre Craciun si Revelion am liber asa ca, daca nu o fi zapada sa ma duc la ski, poate ma tarasc eu in Manhattan sa-l mai vada o data.

Eu sunt intre ciorba si mancarea de cartofi, mai exact ii arbitrez pe cei doi Secret Santa de pe buda ... Ca sa vedeti ce atasament ma leaga de activitatea forumului, nici o crampa nu ma penetreaza fara sa va spun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

ce parinti minunati sunteti voi! de v-ati pacalit copii atatia ani. nici o grija, fac si eu parte dintre voi.
azi dimineata la micul dejun, ne-a spus copila "cum ati reusit atatia ani sa ne pacaliti ca exista Mos Craciun?" ei, secrete parintesti, nu pot fi divulgate momentan.

da, cineva sa schimbe titlul, ca s-au terminat deliberarile demult. acum ne pregatim de mos craciun.

Rufus, pozele cu prajituri sunt interzise. amica mea mihaela apus pe feisbuk poze cu prajituri cu frisca de am visat noaptea numa prajituri. esti iertat de data asta, dar sa nu se mai repete.

maine e musai sa dau pe la cofetaria aia romaneasca din oras, nici nu stiu prea bine unde este. sa-mi cumpar cateva prajituri romanesti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Si precis gagica aia are un sot beton...nu-i asa buflea?

Micuta noastra nu numai ca mai crede in Mos, dar il asteapta tot anul, primavara, vara, toamna...mereu pomeneste de el. Acum ii scrie scrisori, nu musai cu ce sa-i aduca, ci se converseaza, ii povesteste, ii pune liste de intrebari...iar prietena ei cea mai buna a devenit brusc o fetita care i-a spus ca a fost in vizita la casa Mosului, in Laponia. O fi fost, n-o fi fost, nu conteaza.
Acum Tora concepe o scrisoare din partea Mosului, cu raspunsuri la intrebari. A facut rost si de o cutiuta cu praf de zane, Ana l-a cerut insistent Mosului, ca s-o ajute sa zboare.

N-am vazut nici o luminita in oras. Astia le-au aprins ieri si apoi le-au stins. Cica le mai aprind de Mos Nicolae.

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Te rog,te implor,de unde e cutia aia cu praf magic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

kari: da, sa traiti. Nu se mai repeta...ma gandeam doar sa aveti ceva de visat frumos (si vad ca functioneaza...).

buflea: poti si tu pune poze, ca oricare din noi; ai jos in dreapta mesajului "galerie mesaj", apesi pe el, incarci poza (pozele), e simplu. Treaba asta o faci dupa ce ai postat mesajul. Apoi, muti de pe pagina mesajului pe alta pagina (adica inchizi pagina cu mesaj) iar la revenire o sa vezi pozele postate acolo. E tare fain asa...
Daca vreti schimbarea titlului, doar spuneti cum va place, si se rezolva. Dar sa va spun: mie imi place tare mult cu pinguini, mai ales cum va salutati voi cu "pinguinelor"

mada, draga de tine...pai nici tu nu esti departe de copii
Cutiuta cu pricina este una de fard pentru copii (diametru cam 5 cm), are forma de steluta, pe ea a lipit Tora un abtibild cu Mosu micut, iar inauntru este un amestec de farduri sclipitoare (praf, nu crema) argintii, roz, aurii...iata si praful magic. Acu' ce sa zic, mosul o sa-i spuna ca nu stie daca functioneaza si la oameni, ca el foloseste praful la reni, asa ca s-ar putea sa nu zboare nici copiii, dar macar o sa incerce pe rupte
Editez sa-ti spun ca am schimbat cutia steluta cu alta, ca o sa-si dea seama Ana de unde este, are si ea farduri d-alea; iti pun si o poza cu noua si vechea cutiuta. Tu ia una direct cu praf de fard sclipicios, daca Eva n-are asa ceva, lipeste un Mosulet (sunt coli, stickere cu figurine) si...gata.


Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Neata Pinguinelor, Pinguinule!

Si eu si Rufus si... putem schimba titlul. Dar avem unul pinguinesc?
Un Santapinguin ceva? Un Merry Sushi?


Buflea, filipineza ta e din Pilipine? Cum sta cu f-ul?
Celcesforaie imi povestea ca i-a luat cam mult sa inteleaga cum e cu "puck, puck!".
Lor le plac luptele de cocosi sunt empatici, indatoritori si mananca mult orez. A fost dramatic pana le-a explicat ca el mananca paine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Neata Pinguinelor, Pinguinule!



Uau!

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Neata Pinguinelor, Pinguinule!

Si eu si Rufus si... putem schimba titlul. Dar avem unul pinguinesc?
Un Santapinguin ceva? Un Merry Sushi?


Buflea, filipineza ta e din Pilipine? Cum sta cu f-ul?
Celcesforaie imi povestea ca i-a luat cam mult sa inteleaga cum e cu "puck, puck!".
Lor le plac luptele de cocosi sunt empatici, indatoritori si mananca mult orez. A fost dramatic pana le-a explicat ca el mananca paine


O ceasca de punch, pe-un colt de ghetar ?
Castane coapte la Pol(ul Nord sau Sud) ?
Magia aurorei boreale ?

Mergi la inceput