Ceasca de punch

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo pinguinelor

ceasca de punch sa fie titlul!!!

apreciez Rufus ca ne faci sa visam frumos. da ala numa vis frumos na fost, ca incercam sa mananc prajituri si nu puteam.

trebuie sa prepar mancare ptr gasca. miercuri vine mama si am scapat de corvoada.

saptamana reusita va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus



mada, draga de tine...pai nici tu nu esti departe de copii
Cutiuta cu pricina este una de fard pentru copii (diametru cam 5 cm), are forma de steluta, pe ea a lipit Tora un abtibild cu Mosu micut, iar inauntru este un amestec de farduri sclipitoare (praf, nu crema) argintii, roz, aurii...iata si praful magic. Acu' ce sa zic, mosul o sa-i spuna ca nu stie daca functioneaza si la oameni, ca el foloseste praful la reni, asa ca s-ar putea sa nu zboare nici copiii, dar macar o sa incerce pe rupte
Editez sa-ti spun ca am schimbat cutia steluta cu alta, ca o sa-si dea seama Ana de unde este, are si ea farduri d-alea; iti pun si o poza cu noua si vechea cutiuta. Tu ia una direct cu praf de fard sclipicios, daca Eva n-are asa ceva, lipeste un Mosulet (sunt coli, stickere cu figurine) si...gata.


Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Acu fa-ti pomana pana la capat si zi-mi de unde a luat sotia ta alea.La noi nu am vazut si sper sa nu fie Sephora...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Uite o idee:

http://www.seventeencosmetics.com/ro/colour/eyes/sparkling_eyes_glitter.html

Dar orice borcanel cu orice marca de fard (dar sa fie pulbere) e buna...stralucitoare sa fie. Ca asa e praful de zane...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

mada, incearca si cu chestii din alea sclipicioase de se pun pe unghii - stelute, paiete si ce-or mai fi. le gasesti la orice stand mai rasarit de cosmetice, gen flormar, nu neaparat sephora. avantajul astora ar fi ca nu se lipesc/nu stau pe piele, stiu ca tu esti atenta la orice produs care intra in contact cu pielea evei, dupa nefericita intamplare...
iei mai multe cutiute si le pui intr-o cutioara mai mare, deosebita, poate de bijuterii ? sau intr-o mica sticluta, poate gasesti pe la suveniruri ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Corina, pulberea de zane nu se pune pe corp, se presara un pic pe aripa vantului...si magia-i gata!

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Corina, pulberea de zane nu se pune pe corp, se presara un pic pe aripa vantului...si magia-i gata!

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


o fi cum zici, nu te contrazic . fii-mea nu le are cu zanele si printesele, ea adora caii/poneii si pisicile. si pe cele reale, si pe cele sub forma de jucarii.
poti sa stii ce-i da prin cap Evei sa faca cu pulberea de zane ? parca povestea Mada mai demult ca Eva daduse lovitura la fardurile ei sau ca cerea insistent farduri pentru copii, nu mai stiu exact cum era faza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Eva are boala la fardurile mele ,adevarat....si la oja si la tot.Le-a distrus pe toate..acu` ma innebuneste cu hai hui si praful magic al lui Izzie,da` zau daca am vazut pudra stralucitoare..praf de ala...si am intrebat.....flormar sunt cred cateva standuri pe la noi,o sa incerc....ma doare mintea...acu` vrea si masuta ei de toaleta cu sertare,oglida,scaunel etc....si multe alte chestii...bine ca e bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

mada, vezi ca la avon exista : pulbere stralucitoare intr-o pensula, recipientul (coada pensulei) este transparent si se vede pulberea dinauntru. desiiii...praful magic n-ar trebui sa fie/sa aiba marca/logo avon, nu-i asa ?

sau, apar acum la avon perlute alb-sidefate pe post de fard stralucitor pentru fata/corp. exista si varianta perlutelor iluminatoare sau bronzante, primele sunt o combinatie de perlute albe, roz si roz inchis, celelalte - perlute aurii, bej si maronii.
poate iei perlute d-alea sidefate (albe si colorate) si le zdrobesti, sau le lasi asa ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ia sa vad eu daca pot sa incarc niste poze ca sa ma laud putin .

Am pus si o poza cu filipineza perfecta, ca sa intelegeti despre cine vorbesc si cu cuibul de viespi, ala cu peripetiile din toamna.

Wow ! Ce cool a e asta cu pozele, poti sa pui si poti sa le si stergi dupa aia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Dear,

Copiii tai sunt super! ai voie sa te lauzi, facem si statuie de mama perfecta - auzi, sa-i costumezi asa frumos de haloween si sa le si faci poza! hats off!

da' n-am inteles cine din poze e filipineza

Mergi la inceput