Ceasca de punch

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

buflea, pe matale te paste gripa, daca nu suporti manutele altuia pe tine. Asa ca mi-e teama ca geaba iei antibiotic.
Si pot spune ca eu sunt fascinat de sistemul de justitie american. Jur ca nu inteleg nimic, desi ma straduiesc.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Rufus, si pe mine ma fascineaza.

Pot incerca a te lamuri, daca am trait experienta despre care intrebi. Dupa cum vezi, am trait mai multe experiente juridice decat as fi preconizat vreodata.

Pe mine ma fascineaza cum a gasit sistemul legislativ parghii financiare, de a tine civilizatia sub control. Ce bun simt, ce etica, ce educatie ... nimic nu functioneaza mai bine ca amenzile mari si pe timp indelungat. Sigur, si coruptia mica - spun mica pentru ca probabil ca exista si pe aici dar nu se simte asa la orice pas. Si de ce e coruptia mica ? Pai tot datorita reglementarilor care daca te prind ca te manjesti, pierzi dreptul de a profesa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Ce masaj Mada ?

Pe mine daca pune cineva mana, il mushc ... sper sa pot, ca si dintzii sunt tot in gura, dar vad ca astia inca nu ma ustura.

Vroiam sa va mai spun de convocarea mea la Jury Duty - ca am scapat. Au primit scrisoarea mea si au zis ca ma elibereaza de Grand Juror si ma anuntza cand imi vine randul data viitoare.

Cu accidentul, pare ca stau bine - am primit acasa raportul doctorului care a examinat-o pe duduia afectata si care spune ca cica din analizele prezentate ar fi avut un traumatism minor, dar nici pe departe ce spune dansa ca a patimit. Deci probabil ca ceva bani o sa ia, nu stim inca cati.

Intre timp, nu lasam sistemul legislativ american sa ne lase in pace . Barbata-meu a trimis la judecator, cum ca el nu e de vina ca a avut viteza aia cosmica in drum spre Canada si vrea un juriu sa decida cum ca Politzistul si radarul lui erau impreuna tampiti. Va dati seama ce bula, nici fiu-meu n-o crede ... Si-a luat avocat care a zis ca ne costa $400 ca sa il reprezinte si ii garanteaza reducerea numarului de puncte de la 8 la probabil 2-3. Ma intreb daca n-o fi mai ieftin sa plead guilty ...dar el zice ca NU si crede ca le stie pe toate, asa ca, eu il sustin in tacere, adica fara confirmari , ca asta e rolul meu de nevasta la bine si mai putzin la rau.


bufla si noi suntem cu amenzile...mai bien spus sotul a luat o amenda.(eu nu ma mai laud ca ...iar o patzesc)
la intrare pe FWY e banda separata de carpool (pt 2+persoane), el era singur in masina...nu stiu cum ca l-a vazut o politzoaica... amenda e $ 480...plus ca treb traffic school care mai e si aia $100.

el zice ca daca risca si se duce in Court si ploitzoaica nu se prezinta...are cistig de cauza, dar daca se prezinta nu mai poate face trafic scool si ii intra in record la DMV.

dar ma tot gindesc cum ar putea avea cistig de cauza, sa spuna ca a fost 2 persoane in loc de una? mie mi se pare prea de tot!...dar se gindea ca poate nu-l intreaba...se desmite cazul din oficiu prin neprezentarea politziei.

asta da cadou de Craciun!

...buflea cum ami esti cu sanatatea?...daca iti curge nasul ...pune picaturi cu sare...

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Pai cica de asta sunt buni avocatii, ca sa-ti spuna ce sa spui cand negi un adevar evident. Asta al nostru i-a spus barbatului ca trebuie sa spuna ca avea o urgenta, pt ca in apropierea locului unde ne-a prins era o parcare din asta cu mavcare si toalete. Deci il trecea o crampa, care i-a contractat muschii si ca reactie, a infipt brusc piciorul in acceleratie si stresat fiind de gazele interne, nu si-a dat seama ca gonea cu 160 pe autostrada. . La fel ca si al tau, toata lumea spera sa nu se prezinte politzistul la proces si judecatorul sa faca pe prostul si bazat pe faptul ca e prima data cand il apuca cufureala la volan, sa ii scada din puncte.

Oricum scaderea asta de puncte vine cu marirea amenzii si daca tot isi face recod de vitezoman, eu nu vad ce mai conteaza 3 puncte sau 5 ... dar in fine, el zice ca conteaza si eu dau din umeri.

Cu sanatatea stau - multumesc prost ! sau "proasta" daca e sa acordam subiectul racelii cu subiectul propozitiei .
Gatul, ma doar rau gatul si am 2 tylenoale prin sistem ca sa pot rezista pana acasa, caci sunt inca la serviciu, m-a apucat munca. De fapt, nu vreau sa ma duc acum acasa, ca ii prind exact cand termina cina si imi raman mie vasele de spalat. Astept sa treaca si timpul vaselor, poate si timpul baii, ca sa ajung exact la partea frumoasa - cititul si giugiuleala de "noapte buna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

ladies & rufus,

seara buna si sanatate multa! vad ca da iama si in voi gripa... tz tz. vitamina c si suferinta multa, asta scrie pe voi

nu stiu la buflea cum e, ca aici (este) si in ro (nu este) stiu: iegzista un sirop de la vicks, nyquil ii zice lui. e de tuse teoretic, dar are la antihistaminic cat sa adoarma un cal, zic eu.

30 ml si garantat dormi de rupi si te odihnesti 12 ore, ceea ce face minuni in cazul racelii. nu stiu cum de au autorizatie sa-l puna pe piata ca OTC la ce efecte are, dar pe mine ma pune pe picioare instant, mai ales daca e si cu tuse. In lipsa lui, imi petrec noaptea facand cor cu... magarii de-a dreptul.

Eumada, pt tine sorry, la ceaiuri iti recomand a ramai

Si ca sa va fac in ciuda, ghiciti ce fac eu marti seara la 8 si jumatate: stau cocotata in varful patului cu o bere (de creierii prastie nu mai spun nimic) IN LINISTE. da da, am externalizat pruncimea in mijlocul saptamanii. mie inca nu-mi vine sa cred cum de am facut-o atat de lata....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Neata pinguinelor/pinguinule.......da` bem punch de dimineata?Io vreau cafeaaaaaaaa..

Aquai...stiu cum e....si eu o duc pe Eva in weekend la bunica(mama),adica doua zile.....si stau si eu in varful patului...relaxandu-ma .....ei,dupa doua zile mi-e dor de ea de numa...

Mai,ma dor mainile si picioarele....foarte tare,zici ca am reumatism,desi,la cat de sportiva sunt nu ar trebui......si nici nu am reumatism....

Ma asteapta o zi luuuuuuuuuunga si greaaaaaaaaaaa.....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Neata pinguin si pinguine.

O zi. O zi. Atat am lipsit. Si voi ati baut deja punchul?

Azi mi-am amintit ca este 5. Trebuie sa ma duc sa cumpar cadouri pentru Mos Nicolae.
Sincera sa fiu habar nu am spre ce sa ma indrept. Nu am primit niciun indiciu. Ieri i-am cumparat covor in dormitor si i-am zis intr-o doara ca e cadou de Mos. A zis ca e ok pentru ea.
Cred ca e indragostita.

Isi tot face poze de m-a innebunit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Mda, am trimis mesajul precedent inainte de a-l termina.

Is melancolica. Sper sa nu fie de la Punch.
Am vazut si pozele lui Buflea. Absolut minunate.
Colectia my little poney? Cu ponei rari de colectie? Doarme intr-o punga.
Se apropie si 21 decembrie. Sau era 22?

Am inceput asa si am ajuns asa.
Ma intelegeti acuma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Buflea, singura faza misto la bolesnita in gat e ca te lepezi instant de 2-3 kile Totul e sa nu mananci cu simt de raspundere in convalescenta, chipurile sa te pui pe picioare

Diseara il asteptam pe Mos Nicolae, io i-am zis lui Filip ca maine dimineata vine si el m-a intrebat ironic daca stiu de cate ori a facut el pipi azi-noapte. Norocul lui ca a avut visele scurte si a facut pauza intre ele.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo pinguinilor

punch e pentru toata lumea, stati fara griji.

io astept sa vina mama, asa ca intre timp m-am facut fata de casa, nu de alta da sa nu-mi stric imaginea de gospodina chiar acum in prag de sarbatori.
deci in seara asta e cu mos niculae? ma gandeam ca mai am timp maine... so, deci rasturnare de planuri.

mada, o baie cu ulei de eucalipt poti sa faci, in asteptarea masajului.

Mergi la inceput