Ceasca de punch

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Bufleo daca e aia din stg filipineza perfecta
sa stii ca si eu as fi plina de invidie ...nah

dar tot as banui-o de o imperfectiune pe undeva bine ascunsa

daca n-ar fi musai sa dau nas in nas tot timpul cu ea, as evita-o elegant

mare figura fiul!
si pozele in miscare da, se vede ca sunt profi


Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)



Licitatie si Tombola "Spiritul Craciunului"
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea,
ce e al ei...e al ei...chiar ca e frumoasa si seamana cu Pocha! citi ani ai zis ca are?
eu cand lucram aveam 2 colege filipino, amindoua aveau peste 50 de ani, dar nu le dadeai mai mult de 40...tot cu parul lung si mignione...dar erau f. de treaba.




michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea



Fiu-meu, mda, e plin de figuri si ca sa enerveze si mai tare este si foarte confident si putin arogant. Asta ca sa intelegeti ce "macho type A" cresc acasa. La el, e firesc sa fie cel mai bun, bucuria nu e asta, ci ce obtine pentru asta si plange de nervi daca pierde:

- la meciuri - daca pierde, ceilalti sunt intotdeauna de vina - ori trisheaza, ori ii ajuta arbitrul, ori sunt prea mari de varsta ...etc

- la inot - a plans ca l-a pus in aceeasi grupa cu sora-sa - adica cum sa fie sora-sa la fel de bun ca el ?

- la scoala - a cerut sa dea un test a doua oara ca au fost 2 copii care au luat mai mult ca el

Si desigur, EL nu e niciodata de vina cu nimic, nici macar cand este evident. Hahaha, odata a dat vina pe sora-sa care nici nu participase la eveniment - cica si-a adus aminte de o chestie care il enervase la ea si de aceea a intrat in bucluc.

Oricum multumesc, sunt sigura ca toti copiii sunt frumosi, nu numai ai mei.


Buflea, iar il descrii pe fiu-meu?!la fel, el nu e de vina NICIODATA...mai rau e ca nu are sora sa dea vina...are pe fata vecinilor si intotdeauna cand se cearta e din cauza ei...sau tot gaseste el tzap ispasitor...ba noi-parintii, ba colegii, ba doamna, ba vremea...pana si aerul care-l respira

chiar tu ce-i zici cand da vina pe altcineva? eu mai nou, m-am saturat si i-am spus ca nu vreau sa aud a cui e vina atita timp cat nu sunt de fatza.

super pozele de la hockey...mai ales cea dintr-o parte...fa un calendar cu ele.

e greu sa-l prinzi din miscare...si eu la karate ca sa prind una buna...fac 20

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

buflea,
ce e al ei...e al ei...chiar ca e frumoasa si seamana cu Pocha! citi ani ai zis ca are?
eu cand lucram aveam 2 colege filipino, amindoua aveau peste 50 de ani, dar nu le dadeai mai mult de 40...tot cu parul lung si mignione...dar erau f. de treaba.

Ah ! Are varsta perfecta - 30 de ani si arata de 15.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

buflea,
ce e al ei...e al ei...chiar ca e frumoasa si seamana cu Pocha! citi ani ai zis ca are?
eu cand lucram aveam 2 colege filipino, amindoua aveau peste 50 de ani, dar nu le dadeai mai mult de 40...tot cu parul lung si mignione...dar erau f. de treaba.

Ah ! Are varsta perfecta - 30 de ani si arata de 15.

pana si virsta e perfecta!


michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo pinguinelor/pinguinule

iara vb de madam perfectiune? de la distanta totul arata perfect, cred ca n-ar vrea nimeni sa vada de aproape perfectiunea in care traieste doamna. buflea, de curiozitate cerei adresa si telefonul de unde merg copii ei la after school si suna tu acolo.

inca n-a impartit nimeni cestile de punch?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ba mai bine o cafea mare,neagra si tare....ca nu ma mai pot odihni...si mi-e somnnnn

Bre,Poca aia e buna rau......da` chiar,ia da tu un mail sau telefon acolo si intereseaza-te de preturi...si vezi si conditiile..poate perfectiunea ei este ceea ce la tine inseamna foarte putin....ce zici?

Mai,parca-s batuta...batuta rau....asa ma simt..ma dor oasele si nu-mi mai trece virusul......

Am nevoie de un masaj de ala smecher(cu fara finalizare,chiar nu mai conteaza).....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

mada, ia de aici o cafea tare, nemteasca.
nici pe mine nu m-au parasit virusii, iara m-am trezit cu nasul infundat si am stranutat cred ca de 20 de ori de cand m-am trezit.

copilu al' mic vrea sa-i cumpar "PS3 Super Slim 12 GB" asa ca tre sa ma mobilizez si sa plec la oras.
apoi tre sa fac de papa. si nu am chef de nimik......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Kari....buna cafeaua....mai vreau una...da` masaju`?Care sari cu masaju` ca-s batuta maruntel?
Si ma doare si gatul si duminica e ziua sotului meu si noi i-am luat mobila fetei..asa ca dumnealui a cam ramas fara cadou...si nu stiu ce sa-i iau.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Buna de dimineata la mine,

Nu ma las, nu ma las mai prejos ... Si eu m-am trezit cu ochiul drept lipit si gatul pe parte dreapta dureros pe interior. Ce m-o durea frate, ca amigdale nu mai am, dar stiti cum simt ? De parca aerul pe care il respir este rece, rece ... Acum cand va scriu, pt ca stau cu capul in jos, vad ca a inceput sa-mi picure si-o nara. Deci a fost o iluzie, nu am scapat de raceala si cred ca in loc de gargara cu sare trec direct pe una cu antibiotice ... Ii mai dau acestei racelu 1zi, daca nu ma paraseste, atac cu munitia din Romania. Si am si de lucru la serviciu, aseara am ajuns la 21:00 acasa, fix cat sa culc copiii.

In fine, soiul rau nu piere, dar sufera si el ...

Cat despre Pocha, ce m-am tzacanit sa ma apuc sa verific ce-mi spune pe la serviciu ? Alta treaba credeti ca nu am ? Sa fie sanatoasa, lasa ca un lucru e sigut, trece ea de 30 de ani si poate si de 40 kg .

Mergi la inceput