Ceasca de punch

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Denisa, dar unde sunt pozele?

si multumesc, da' mi-a trecut pofta de club daca e doar la voi acolo, ma atragea catareala pe pereti, ai mei sunt amatori, dar o sa gasesc eu ceva si aici in sat pana la urma. daca mai gasesc timp, eu chiar nu inteleg cum faceti voi atatea activitati.

btw, pe la ce ora va culcati copiii seara, mamele de pe continentul asta? ziua noastra se inghesiue cam intre 5.30 si 8

harnicelor, ati facut bradul deja? nu se usca pana de craciun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

al meu e artificial...

in timpul scolii il culc pe william la 9 daca nu a dormit dupa amiaza sau la 9:30 daca a dormit, iar in weekend la ora 10.
sunt mamici pe aici care ii culca la 8, 8:30...

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Aqai-pe pagian precedenta dupa mesajul tau am pus pozele,cand am scris:)
Pai in fiecare zi Emma are ceva ca ea e prea avansata si treb sa fie chanllenged-ca si la pian i-am pus examen ca sa nu memoreze totul prea repede..Deja ea e la materia de cls a 3-a cam cu tot,mate, citit,franceza, si cred ca in aprilie o vom testa sa vedem dc poate sa skip a grade si la anul in sept sa fie in cls a 3-a-dejeaba e la FRE-ca nici asta nu o tine challenged-ne-a sugerat si profa sa facem cu ea cartiel de a 3-a si sa o mutam apoi-lucrul meu de acasa impreuna cu Montessori si-au spusn cuvantu' for now..asta nu inseaman ca nu treb sa mai lucram acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

apropo de activitati cu copiii, am intilnit ieri o rusoaica, cu 3 copii. pe toti ii are la cite 3 activitati aproape zilnic. de dimineata de la 5 sta numai pe drumuri.
asa ceva nu as face in veci!
fiu-sau al mare (la liceu)e la un club de inot la cateva minute de mine, de unde au iesit 2 campiane olimpice anul asta...dar culmea ca lui nu-i mai place inotul...si asa ca il duce mai mult fortzat.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

La 9 is in pat dar adorm pe a 9.20 dcc nu se lalaie tasu cu povestile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

le-am vazut in final :)

aha, deci voi sunteti speciali, felicitari! inteleg atunci ca trebuie sa o tii ocupata.

si eu ii bag in pat pe la 8, ca sa avem timp de citit si povestit.

tii, ce mi-a patit-o domnul cel mic... credeam ca el scapa cel mai usor din stomach flu de saptamana trecuta... cand colo el abia in seara asta incepe sa dea afara. umblu dupa el cu ligheanul la prindere, saracul copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

ati mai pomenit asa ceva?! nu e saptamana in care doamna lui fiu-meu sa nu lipseasca 1-2 zile...
ca sa nu mai vb de petreceri in fiecare saptamana gasesc ceva de sarbatorit in timpul orelor...


michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

pai de ce lipseste?

si la noi mai lipsesc invatatoarele, dar parca nu asa des

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

habar nu am de ce lipseste. iar teme pt acasa nu le da decat lunea pt 15 min...atit.
parol, ca nu exagerez! am aici marcat in calendar-inceput in urma cu 2 luni cand mi-a ajus rabdarea la margini cu lipsitul asta si fara teme date...
in ritmul asta, il mai vad eu inginer pe al meu...la pastele cailor!

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

si cu asta inchid pe ziua de azi...
saptamana trecuta al meu si-a luat la scoala , o patura,o perna si un cearceaf sa isi faca cort si sa stea in el cu alti colegi...in timpul orelor, cand a avut petrecere in pijama(pijjama nu si-a luat ca nu-i place sa mearga in pj).
am ajuns la scoala cu 30 min mai devreme...si ma uitam pe la geam...nu va spun ce tambalau era in clasa..unii peste altii, vorbeau, rideau...cica, au avut si pj party si free time.

asta se intimpla la o scoala cotata printre cele mai bune.


michelle

Mergi la inceput