Ceasca de punch

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Denisam draga, tachineaza-ma ca tzin la tavaleala ... eu imi mentin tot ce am spus, dar accept ca aberez, ca am stat in Canada fix 2 zile, deci alea erau impresii de 2 zile. In plus, mie mi-a placut ca totul e mai nou ca pe la mine, fara patina timpului pe care ochiul meu de "artist" nu o apreciaza. Dar vremea soro, cu vremea te bat in orice moment ... I mean, in Noiembrie mi-a fost un frig pe sub pantaloni de am stat la marginea cistitei si mi-a vajait un vant pe la urechi ... avem niste poze in CN Tower-ul ala in care toate elementele din poza (haine, par, mustata, fatza, fulare ...etc) sunt in directia vantului, undeva stanga sus ...

M-am uitat dupa clubul ala si am inteles - nu stiam de el ca la mine in stat nu exista decat 2 locatii, in 2 orase foarte scumpe, prin care eu nu ajung.

Poze ? Vezi ca ai in dreapta jos un link pe care scrie "galerie foto"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

si trei: nu orice reteta se preteaza a se face cu faina integrala si sa ai si pretentii sa iasa la fel



si eu ce ma fac? Sincer, parca are si gust mai bun aia integrala :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Denisa, dar vad ca e doar in mississauga... asa e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Buflea-mai pai nu am cand scriu mesaj optiunea aia cu galeria foto-nici in dreapta si nici in stinga-ori is asa de dusa azi ca pleaca mama acasa-noroc ca vin socrii ca in ianuarie mai am de operat si ajustat, ce numai Sharon Ozbourne
Pai vremea din Toronto e 80% cu aia de pe linga New York-am avut o iarna f blinda last year-cred ca tu te referi la vant,pe care nici eu dupa 11 ani nu il pot suferi inca..
De unde ai luat ceasul ala cu Kitty si are si lumini ep perete, ca i-as lua si eu la fii-mea..ai un link ceva please?
Aqai-mai ce de cadouri si la tine, mai ales la soata..eu ma gandesc serios sa ii iau un pescuti la copca cu prietenii ca numai ce am primit o super oferta de pe groupon, pt juma de zi cu tot cu echipament si pt 4 pers e super ieftin,sale din ala adevarat ca in state..Ca al meu nu stie ca eu de la mos visez sa obtin aprobare sa schimb canapele din family room-doar 2 bucati..
Cred ca curand in Ian merg peste Buflea la shopping dc ma tin balamalele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

buflea: iti doresc sa se aranjeze toate cum le vrei de revelion

Cadou copil de 2 ani juma: "pazale" (puzzle) si cuburi - ca le-a cerut la mosh. 1-2 carti, un animal de plush si cred ca un trenulet de la ikea, ca i-a placut la var'su. Pentru varsta ei e suficient.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Denisam

Buflea-mai pai nu am cand scriu mesaj optiunea aia cu galeria foto-nici in dreapta si nici in stinga



nu in timp ce scrii mesajul, ci dupa ce il postezi. uita-te la un mesaj deja postat de tine si o sa-l vezi in dreapta jos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

No, no, no, no ... pana aici te rog, sa nu-mi jignesti vremea din NY asemanand-o cu aia din Canada, ca nu ma las ...

Soro, pe mine m-a nins la voi, iar la noi nu au apucat sa cada toate frunzele. Per ansamblu e mai frig, normal sunteti mai in nord ...si ninge si mai mult.

Daca insa vrei sa ma lasi lata pe podea, spune-mi despre magazinele romanesti si fermele alea de la voi care taie porc ca in Romania si fac carnati proaspeti. Am cumparat si eu, sunt buni ... numai sorici nu aveau. Nu va puteti imagina cat poftesc o piele de porc.

Ceasul cu proiector pe perete este asta. Eu l-am luat de la ToysRUs, sigur exista si la voi.

http://www.target.com/p/hello-kitty-am-fm-projection-alarm-clock-radio-with-battery-back-up-pink-white-kt2064/-/A-14162202?ref=tgt_adv_XSG10001&AFID=Google_PLA_df&LNM=%7C14162202&CPNG=Electronics&kpid=14162202&LID=PA&ci_src=17588969&ci_sku=14162202

Tinem pumnii cu sanatatea - sper ca doar indrepti ca sa arate mai fumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea bine ca mi-ai spus sa nu mai cumpar binocular aia. mie mi s-au parut f. cool si am cumaprat o data pt un copil pt ziua lui si al meu cand i-a vazut, ca vrea si el.
nasol ca-l facusem sa-i puna pe lista mosului...si ma gindeam ca scap ieftin cu 10 dollari.

azi ii luai 2 seturi de Hot Wheels (a mai primit si anul trecut), un set cu masini si unul cu pista care se prinde de o margine la dulap si cad masinile. el inca se mai joaca cu jucariile, masini , figurine, bayblades.
i-am mai luat un dictionar de la scholastic, ca nu avea...e f. misto...l-am gasit nou, noutz la bibloteca cu... $ 3 iar el costa de fapt $ 60

ce am ris cu vecina astazi ca ne-am amintit ca acum 2 ani i-au luat la fetitza o pasta de dinti cu periutza sponge bob....(ea nu se joaca de loc cu jucarii, asa ca ce sa dea ei bani, daca tot nu-i place nimic...
dar cica anul asta le-a spus ca spera sa nu-i mai aduca mosu' tot pasta cu periutza de dinti...vrea un din ala...soricel de ala de plush...
anul trecut i-au dat un telefon de-al lor(vechi) care nu-l mai foloseau. l-au pus intr-o cutie frumoasa si...cadou de la mosu'

noi anul asta vroiam sa-i luam xbox dar daca stam mai prost cu banii ...lasam pe alta data.poate la anu iese si xbox-ul ala bun 720...sau cum se numeste.

i-am luat lui william in urma cu 3 luni computerul lui pe care am dat 800 si sotzul chiar nu prea mai vroia sa dam banii pe alceva scump ...asa ca ii iau nimicuri din astea.

super ceasul cu kitty.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

poze cu bradul nu punem? incep eu.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Miana-saru mina ca m-ai luminat!
Michelle-faine cadouri si bradul la fel, noi in WE il impodobim..
Aqai-da cred ca e doar pe la noi clubul, iti zic dc semerita sa bati drumu' sau poate afli de ceva asemanator..
Ioana-eu am aflat un tric,dc se poate zice asa,la faina neagra,ca si la cea de orez sau gluten free e bine sa pui praf de copt mai mult, pt paine mai multa drojdie proaspata si nu uscata.
Buflea-nu cea din urma, doar ca aici am mai multe de zis-saru mina pt link, am trimis la o prietena buna care ma tot intreba ce sa ia la fii-mea-dar ai nostrii au cam multe, zic eu si m-am conformat si cu ceva poze, vreo doua cu fii-mea is cam de 1 an cand cu gradurea de la Montessori si cand e cu frete-sau de paste anu asta, cand se iubesc ei
Iar cu porcu', o sa fac poze cu productia barbatului,dc vrei pun pe posta cev asoric ca poate ajunge 1 zi cu puralator,ce zici
A luat de la ferma romanailor in weekend, ca in fiecare an, purcelus ca aia nu cresc mai mult de 90kg,a luat juma de porc, si a produs toba,carnati si bacon-si acuma ma sacaie pe mine zilnic sa le dau fumuri al afumatoarea cea mica care o avem in curte-am luat-o acu 6 ani cand am inceput procedeul asta, cu 100 de la le baron..nu e construita ca la mama acasa,da-si normal a oprit carne de friptura,sarmai,etc ca vine socrela si le produce, ca eu cum zici tu mai rarut si gatesc eficient..
Si da eu iau cat pot de la ferme, orice se poate ca sa controelz cat pot ce maninc,acuma is in post si tare bine ma simt, mai ales ca in fiecare WE e dezlegare la peste si am la greu in congelator,inclusiv somon prins de sot..
Pt retete rapide, stiu cateva ,vb soon si despre ele...

Vivi,Mada-voi ce mai faceti?


Mergi la inceput