Ceasca de punch

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Oh ! Inseamna ca William este nascut cu o saptamana dupa Flavia mea, dar este cu 2 ani mai mare ... ziua ei a fost acum in weekend (9 Dec) dar i-o serbam duminica asta care vine ca m-am trezit tarziu si nu am gasit loc fix de ziua ei. O sa mergem la un bouncing place, stii tu cum e la petrecerile astea - o sa sara acolo se le ies ochii 2 ore, dupa care pizza, tort si la revedere. Costa cam mult, inteleg de ce ati ales sa faceti mai restrans anul asta, aceste petreceri sunt intr-adevar overpriced, nu pea se justifica, dar asta este ...sunt copiii nostri si daca putem, dam din umeri si platim.

In legatura cu cadourile, ochelarii aia sunt o procarie - stiu exact despre ce vorbesti ca avem si noi. Nu isi merita banii, parerea mea.

Eu sunt in mare dilema cu cadourile pe care inca nu le-am luat. Fica-mii de ziua ei i-am luat un radio cu ceas Hello Kitty care avea si proiector si proiecteaza ceasul pe perete ...a fost extrem, dar extrem de incantata dar ea oricum este mai modesta in cerinte si se bucura de orice.

De Craciun tot pe ea am rezolvat-o - ca i-am cumparat noul Just Dance 4 de pe WII si un ceas de mana, desi inca nu stie sa citeasca ceasul.
Cu fiu-meu insa este ca de obicei o problema ... in scrisoarea de Mosh a zis ca vea asa : un laptop, o tableta pentru copii, gel de par ca sa-si faca creasta si un smartphone ... nimic, dar nimic din ce vrea nu o sa primeasca si parca ma doare sufletul, dar trebuie sa fiu nebuna sa ii cumpar gel de par la 8 ani si restul de electronice pe care si le doreste se gasesc toate in IPad-ul pe care il are, asa ca n-o sa arunc banii pe geam suplimentar. Asa ca nu stiu ce cadou ar putea sa-i spulbere dezamagirea de a nu primi nimic din ce i-a cerut moshului. Poate un joc pe Nintendo, care, apropo ... nici nu v-am mai spus, dar ca si in povestea veche cu telefonul, l-a dus la scoala fara aprobarea noastra si i l-am confiscat acum 1 luna cu specificatia ca poate i-l dau inapoi de Craciun.

Voi celelate pinguine si pinguin, ce le luati piticilor de Craciun ? Stiu ca e subiect separat pentru asta dar eu vreau sa stiu despre pinguineii vostri in mod special ... mai ales aia de varsta alor mei (Roxana, Androix, Rufus, Aqai, Mihaela 007 ...etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Buflea daca a avut Nintendo confiscat un joc, doua pentru el, cadou de Craciun si evident restituirea consolei va "indulci" nebifarea "listei".

Mosul poate sa ii scrie o scrisoare ( si sorei) in care sa-i laude pentru ce au facut bine peste an, sa le dea cateva sfaturi si sa insinueze ca nu au intrat in sacukl lui x, y obiecte deoarece s-au dus catre baieti mai mari decat feciorul

Noi, pentru baieti optam de mult pentru jocuri de Craciun, ori pt Nintendo ori pentru Wii deoarece le folosesc amandoi si se bucura de ele.

PS: eu gel i-as lua
Nu i-as da voie la scoala "gelat" dar in casa, la petreceri ...liber de la stapanire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello
Vreau sa pun 2 poze dar nu mai gasesc iconita de upload si sunt in ceata,deci help please si la baba sa ma luminez
Buflea-fii-me ain ianuarie face 7,e doar 1 luna intre ele,doar ca ea e cea mare la noi-a decis tasu ca ii ia un laptop,ca tot fac astia tam-tam la scoala ca trebuie sa lucreze pe computer,etc..si mai treb cred sa ii luam si o prelungire la birou cred de la ikea ca sa ii incapa cum trebuie toate ca acuma face desen cu un prof acasa, pe linga tenis de 2 ori pe sapt ,inot si pian, si are si instrumentele de desen care ocupa deva spatiu...
Ea vrea ipod ultimu',ca asa au prietenele,ca doar cum zici ar treb sa fie ok ipad, am zis ca dc primeste gift carduri sau bani de la invitati maybe o sa ii iau dar sa completeze din pusculita ei
De la Santa a cerut jocul WII-dance 4 care creed ca il ia nasa, si un bike, asta l-am luat ca ii trebuia ca e super mica cealalta care era de la fetele nasei oricum,si o sa ii dea actuala bike lui fratelo,ca oricum noi luam culori neutre,dar la asta micu nu i-a pasat ca s-a dat toata vara cu una mov anyway..
La fii-miu am luat un immunotab si va primi ceva apps pt el(pe linga vreo 20 care sunt deja instalate),ca sa mai varieze ca oricum asta e mai incet la chestii cu lego,etc..
A si ziua ei,anu asta cred ca am iesit mai ieftin, am aranjat cu ajutorul unei prietene la lifetime club-pt 3h a fost 250 pt 13kids, au 1h de catarat pe peretii minune, 1h de inot si inca 1h pt pizza si cake..nu treb sa duc decat niste paper-plates pt tort..Asa a vrut ea.Mai erau optiuni la loc special de trambuline si film,ca de iarna e greu,is mai limitati, la asta micu fiind la sf de iulie e mai simplu,cum el nu are pretentii inca, mai facem si in curte un bbq si cu baskin robins cake merge mai usor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

he hei, cadouri de craciun...

aseara discutam cu jumatatea ca viata e perfecta daca tot ce iti doresti in orice moment sunt mai multe nave imperiale lego

asa ca eu am cadouri: de ziua lui fii-meu al mare, weekendul asta, amandoi primesc lego la alegere, dupa un buget fiecare. asa si de ziua celui mic, dar e ultima data cand facem aranjamentul asta, ca e mult prea scump lego + party.

de ziua jumatatii ... lego again. tot weekendul asta, el primeste dracia asta

http://mindstorms.lego.com/en-us/products/default.aspx#8547

de craciun, jumatatea primeste pantaloni de snowboard noi iar cu copiii inca nu m-am hotarat. daca or sa apuce sa-i scrie mosului, cu sigurana vor fi ceva nave starwars sau lego ninja sets.

daca reusesc sa nu scriem scrisori, unul va primi un aparat foto iar celalalt... nu stiu inca. probabil un dragon care face taraboi si da din aripi






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Denisa, catarat suna de minune! ce e lifetime club asta, please?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

buflea, ia-i dom'le gel copilului, ca nu se intampla nimica...lasa-l sa-si faca creasta cum vrea, dar in timpul liber, in we, nu pateste nimic, o sa va distrati garantat. Daca nu-i aduce Mosu gel, o sa-i spun eu cu prima ocazie ce creasta faina poa' sa-si faca cu Fanta. Io-te asa!
La noi treaba-i aranjata cu cadourile. Ioana vrea haine, deja sunt luate, dar puse deoparte. Teodora va primi PC-ul ei personal, ca a intrat la liceu si merita (conexiunea la internet mai dureaza...).
Ana, cea care te intereseaza de fapt, a scris o scrisoare lunga Mosului, impanata cu felurite modele de pets-shopi, cu blana sau fara, cu acareturi si accesorii, care canta sau vorbesc. Ca aia simpli sunt fumati demult. I-am mai luat cateva jucarii gen cuptor cu microunde, ca-i lipsea din bucatarie, pets-ii aia trebuie sa si manance, nu? Anul asta scapam usor cu ea, nu ieftin, dar usor. Bine, si-ar dori o tableta, ca orice copil care se respecta, dar am decis ca inca ca nu va capata.
Mosul i-a scris Anei o scrisoare. Venita tocmai din Laponia. Bine, a fost facuta de Tora meserias, cu adresa, timbre si stampile autentice. Si a cazut pe spate...erau si ceva critici acolo, acum e cuminte ca un mielusel si plina de ravna.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Da chiar, si eu vroiam sa intreb ce e lifetime club ?
O fi si pe aici ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Bai, ma lasati cu gelul ? Fiu-meu nu e genul care sa stea cu creasta numai in weekend. Dupa cum a facut cu telefonul si Nintendoasta pleaca de acasa cu parul lins si gelul in buzunar ... in plus, daca fiu-meu primeste gel de weekend, sa vedeti voi cum vine maimuta si zice ca vrea si ea unghii vopsite de sambata pana duminica ... si uite asa in loc sa ne ocupam de lectii in weekend o sa ne ocupam de moda.

Aqai, robotul ala e de la lego ? Si e pentru adulti ? Ca tare arata bine ... Eu de lego sunt satula, avem o cutie imensa plina cu lego. Fiu-meu le face la inceput si dupa aia le desface si nu le mai face la loc ... periodic mai cinstruieste diverse chestii din imaginatia lui, dar pentru asta nu ii trebuie un nou lego. Ai tai pastreaza constructiile alea intacte ? Ca al meu, pe langa ca le desface, pierde sau rupe si instructiunile ...

Rufus, cuptorul cu microunde suna bine, dar coace ceva sau e de jucarie ? ... cu ocazia asta mi-am amintit si multumesc, ca mi-a spus barbatul ca a vazut o masinarie de facut floricele cu Hello Kitty. Oare de baieti n-o fi ? Ca lui trebuie sa ii iau ceva ...

Cred ca o sa sfarsesc cu un joc Nintendo, un Super Mario ceva saaaaauuuu un aparat foto, din ala ieftin pentru copii.

Maine, in pauza de masa, atac magazinul de jucarii din zona si protofelul din geanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Buflea-pai da de la voi a venit clubul asta si la amaritii de noi, ca tot ai zis tu ca pe aici pe la noi e mai "nasol si mai scump" ca la voi-te tachinez,vorbim noi de avantajele canadeze alta data
Uite aici, de fapt e de fitness pt astia mai stilati si cu bani mai multi,eu nu merg la el ca m-am obisnuit cu clasele mele de gym de la city..
http://www.lifetimefitness.com/
Trebuie sa fii membru sau sa ai un prieten inscrisi la ei si se pot face b-day partu la greu acolo.
Nu ma ajutati si pe mine sa pun 2 poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

denisa, cand esti logata te dusi pe pagina unde vezi un mesaj de-al tau si in dreapta jos apare ceva gen galerie poze, pe aceeasi linie unde aprobi si dezaprobi mesajele. dar numai in dreptul mesajului tau e vizibil. click pe el si gata

buflea, si eu am cu lazile + unele intacte+ chestii imaginate de ei. acuma promit si se jura ca reconstruiesc navele vechi si isi fac colectie, cam asta o sa facem in vacanta de iarna. instructiunile le pastrez eu dupa constructia initiala, asa ca suntem safe. alternativ, le gasesti online daca nu le mai ai.

robotul e pt hubby. trebuie si programat, nu doar construit, pt copii de varsta alor nostri nu cred ca merge. dar pt copii mai mari

pt in-laws avem pe lista la cerere blu ray dvd si am cumparat deja o bratara swarovski pt mama-lui-honi bonus ca sta cu copiii si ca isi dorea sw stuff



Mergi la inceput