Ceasca de punch

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Saraca puiuta.......mi-e ata de draga cu zambetul ala larg si sanatos....Rufus,ce simptome a avut daca ati mers cu ea la analize?
De ce ati mers cu ea la analize?


Intreb pentru ca...in fine eu abia mai pot sa-mi misc mainile si picioarele de durere,o durere surda,similara cu durerile de crestere...dar numai la maini si picioare...de la cot in jos si de la genunchi in jos...inclusiv articulatiile...s-a declansat dupa viroza aia nenorocita.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Analize uzuale; anual (toamna) facem un set de analize, sange, pipi si exudat. Si alte chestii care ne mai dor, extra. Anei i-a iesit streptococul, celorlalti nu. Asta e...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Deci nu avea dureri...articulare sau de alta natura...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Eh o sa-i treaca Rufus.
Si fii-mea a fost beta hemolitica adicatelea purtator sanatos de scarlatina.
Numai ca ei nu i-a aplicat vechea schema cu moldamin si a scapat doar cu 3 zile de sumamed. Chiar de 2 ori.
Vad ca de vreo 4 ani nu s-a mai captusit cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Asa.... sa va povestesc ce zboruri i-au gasit aia lui Celcesforaie:
Pana la Luanda cu elicopteru'
Apoi: Luanda-Kinshasa, Kinshasa-Bruxelles, Bruxelles-Frankfurt Frankfurt-Bucuresti. Astea cu avionu'.

Ca sa nu mai spun ca intre zboruri are doar 50 minute. Si cred io ca un zbor tot o sa rateze.

Sus-jos din avion.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

acum ochiul socresc e in pauza.

Aqai, ce copil curajos ai. io mor numa daca ma uit la un sarpe, da'pai sa-l si pipai.

eumada, treci totusi pe la medic, asa au inceput la mine problemele cu arterele si tendoanele, cu dureri care nu mai treceau.

am uitat sa-i spun lui buflea, ce copii perfecti are! sfaturi si indicatii nu am, doar rabdare si ignoranta cateodata. si nu le fi tu mereu negociator-impaciuitor, mai lasa-i si pe ei.

viviana, spunei sa tina pas alergator intre avioane.

Rufus, sanatate puisorului.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

cu 3 stopuri nu as lua niciodata!
mai ales ca e iarna si probleme cu vremea plus distantza mica dintre zboruri...

o data am zburat in Rom prin Frankfurt si aveam 1 ora intre zboruri. eu gindindu-ma ca nemtii sunt nemti si nu intirzie niciodata, am luat zborul...dar culmea ca atunci a intirziat o ora ...noroc ca ne-a asteptat Taromul si nu am pierdut zborul

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

...da, pas alergator si bagaje usoare...



michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

buflea, ai tai vb romaneste? stiu sa citeasca , scrie in romaneste?

Vorbesc romaneste fluent, cu accent si numai cand nu au incotro - adica cu bunicii care nu inteleg engleza si in Romania cand romaneste se vorbeste. Intre ei vorbesc engleza, le vine mai repede.
Noi in casa vorbim romaneste si ca peste tot, ei in marea majoritate raspund in engleza. Speech-ul meu educational a fost in romaneste, de unde si intrebarea "ce e aia manierat" ... i-am explicat tot in romaneste ca in engleza nici nu stiu cum se spune.

Dar ce e amuzant cu amestecul asta de limbi, este ca se pierde ideea principala din lipsa de vocabular. La fel a patzit maica-mea care, profesoara de matematica fiind, s-a apucat asta vara sa faca probleme cu ei, in limba romana (ca alta nu stie) . Si cand a inceput sa le citeasca o problema de genul: 10 tractoare ara un ogor si il imparte in 5 brazde ...etc. Au inceput intrebarile ...ce e aia ogor ? Ce e aia brazda ? ce e aia "ara" ...etc de zicea maica-mea ca dura o vesnicie pana le explica textul problemei . Noroc ca cifrele sunt aceleasi in orice limba, asa ca a trecut la tabla inmultirii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Oh ! Nu stiu daca intereseaza dar am studiat eu de ce doare moldaminul asta asa de rau ...ca si eu am facut la moldamin, de vai fundul meu ...

Pentru ca este o substanta care se branzeste si odata aflata in siringa, trebuie introdus repede in fund. De aia cam trebuie facut de cineva specializat, cum baga acul, cat mai adanc in muschi, trebuie sa apese pe pistonul ala de iti omoara buca.

Mergi la inceput