Ceasca de punch

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Rufus,ce are Ana?

Eva inca mai incearca sa zboare...dar doar de pe loc asa...iar covorul e plin de pudra de aia....

Mai ma dor mainile de nu mai pot....si picioarele..oare cresc?

Papa Pinguin este o melodie simpatica,eu o stiu in franceza,cu videoclip happy feet....superba...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Neata ladies and Rufus!

pozele de ieri le-am sters, iaca altele

acu' fug la sedinta da' cand ma intorc mai arunc un ochi sa vad ce v-a adus mosul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

damn it sunt prea mici... repar!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Aqai, ce frumoasa e poza aia cu fluturele.
Aoleu, dar sherpi ? Brrrr ....

Fetele, sunt mai bine. Iau in continuare antibiotic si se vede efectul. Pot vorbi, aseara am si tzipat ... la fiu-meu desigur. Caci chiar vroiam sa o intreb pe Kari cum s-au inteles ai ei si cum se inteleg acum, ca tot un an e intre ei si tot fata si baiat. Dar Kari cred ca e pe plaja acum ...

Aseara am trimis-o pe fica-mea 3 case mai incolo sa puna invitatia ei de Birthday Party in cutia postala a vecinilor. Era 6:00 P.M. deci intuneric afara.

Fica-mea - NU, mi-e frica.
Fiu-meu, macho - Ma duc eu"
Eu - ok
Fica-mea - Aaaa, ma duc si eu cu Alex, ca de fapt e invitatia mea"
Alex - Aaaaaa, nu ma duc daca merge si ea
Eu - Va duceti amandoi

Dupa inca 10 min de negocieri din parea lor si amenintari din partea mea, se duc amandoi ... eu in dreptul casei mele, ma uit sa vad cum ajung la casa vecinilor. Ce credeti ? Cum ajung acolo, fiu-meu se intoarce brusc si o ia la fuga inapoi acasa, lasand-o pe sora-sa sa ajunga singura la cutia poshtala si sa faca toata treaba.
Flavia, pune invitatia si panicata, incepe si ea sa fuga, se impiedica, cade, incepe sa planga ...tot tacamul.
O culeg de pe jos, intru in casa cu amandoi si incep o teorie educationala spre fiu-meu ... "mai mama, e sora ta, de ce nu ai grija de ea, e mai mica, e fata, trebuie sa fii manierat cu fetele, nu le lasi balta si fugi, de ce ai lasat-o singura, ce incredere sa am eu in tine ...bla, bla, bla

Prima lui reactie ? "ce e aia manierat?" ... pana sa ii explic, cred ca si uitase de ce il certam.
Raspunsul lui, plangand ?
"Mama, vrei adevarul ? Uite asta e adevarul : Mereu, mereu ma calca pe nervi, se tine dupa mine, nu pot sa am grija de ea, te rog sa nu te bazezi pe mine cu asta"

Va rog, va rog spuneti-mi sa o sa traiesc si clipa aia cand o sa se iubeasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

aqai,super poza cu fluturii!
si el ameu are in clasa un sarpe il tzine in acvariu doamna, vinerea daca au fost cuminti il scoate afara...drept sa va spun imidisplace idee acu sarpele asta. lunea cand intru in clasa e un miros naspa de la el.

cat despre neveste...la al meu parca simt o briza asiatica.
romani sunt ceva pe aici dar noi nu prea avem prieteni. ne mai vedem vara la piscina cu o familie care au o fata frumoasa,frumoasa...si cu 2 ani mai mica...mai stii?!



michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Buflea, pai cred ca ai de asteptat pana prin highschool cand o sa se simta cocos sa-i pocneasca pe pretendentii sor-sii :D sa intelegem sa aveti o sarbatorita in familie?

in rest ce sa-ti spun, si eu ca tine sper ca va veni o zi in care sa nu se mai trozneasca/ parasca/ sa-si puna piedica din senin, sa-si dea cu sabiile-n cap, sa se certe de la o piesa mica mica de lego cand mai au 3 cutii imese in jurul lor..

da' ne-a spus sensei ca la ninja cel mare il iubeste(hugs and kisses) ghideaza si in general face pe mentorul piticului denumit professor chaos. - ala blond si sweet, dap, e o teroare . tipa la noi daca cantam in casa ca nu-i place, ne da ordine, urla ca in desenele manga - lacrimi mari si gura larg deschisa si jeluiri sfasietoare cand nu i se face pe plac, se ascunde dupa colturi si ne sperie, il ataca pe tac-su cu sabia ... dar chestia e ca in secunda 2 a uitat se e din nou cel mai sweet baietel din lume. mai ales daca il momim cu ciocolata.

girfriends: in una din poze e fiu-meu al mare dand un sarpe unei fetite mousy afro. se mai vede capucul blond al unei alte fetite - aceea era prietena in vara. cam white trash familia dupa mine, da' nu te pui cu sentimentele copiiilor si anyway copiii nu is responsabili de pacatele parintilor, asa ca am fost foarte suportivi si am avut fetita la noi acasa de cate ori a fost nevoie. Acum favorita e fetita neagra mousy - care mie imi place e o scumpica cuminte, educata, citeste bine se descurca bine in scoala... Si maica-sa e o draguta. Cele 2 fetite locuiesc cam pe aceeasi strada - zona aceea de social housing de langa scoala care mai scriu eu, dar e o diferenta de la cer la pamant intre familia caucasian si familia afro in cum isi cresc si ingrijesc copiii.

nah, am voi esa fiu judgemental si sa zic ca am asa o sila de trailor people astia? sunt murdari si jegosi si neglijenti cu copiii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea



Va rog, va rog spuneti-mi sa o sa traiesc si clipa aia cand o sa se iubeasca.


candva o s-o traiesti, da din pacate nu poate spune nimeni cand.
cunosc prea bine repertoriul, ai mei au fost la fel.

inca sunt acasa, maine dimineata ne luam zborul. si imi sufla in ceafa soacra lui barbati'miu, asa ca trebuie sa las ocupatiile internaute ptr moment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea, ai tai vb romaneste? stiu sa citeasca , scrie in romaneste?

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

cat despre seniorat...eu cred ca sunt printre cele mai "senioare" mame din clasa,daca nu cea mai....

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Credeam ca v-am spus, Ana are un beta hemolitic, nu stiu ce grup, un streptococ care i-a iesit la exudat acum mai bine de o luna. Asa ca initial a zis dr. sa facem 6 Moldamine, si apoi sa faca din nou analize, inclusiv aslo. Acuma cica s-o incerce dupa 4 sa vada ce iese, ca-i e mila de fundul ei. Asa ca miercuri merg sa-i dea ieri cu batul in gat. (Roxana, tu mai esti pe aici? Nu-s putine 4?)
Mie mi-e mila de fundul ei, dar nu chiar asa mila ca sa nu faca cate trebuie, mai ales ca a fugit azi la atletism ca iepuru, n-a dat semne ca o jeneaza buca. In fine, nu-s de meserie sa emit pretentii ca stiu.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput