Ceasca de punch

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Wow, Kari ... Cat au copiii tai ?
Imi aduc aminte ca ai spus ca la un moment dat, in spital, un doctor ti-a cerut numarul fica-tii ... Pai cred si eu, cu ochii aia ...
Ai tai sunt nascuti in Romania ? Stiu romaneste ?

Aqai, ai tai amandoi au fetze de artisti sau oameni de stiinta, cu tunsorile alea castron si cu mana numai pe ganganii, biologi scrie pe ei. Pe ai mei n-o sa-i vezi atingand vreun animal si nici multa creativitate nu musteste in ei. Normal, ce gena sa fi stors saracii cand parintii sunt la fel de nepriceputi.

Fetelor, superba sesiunea de poze. Eu ma declar multumita, mi-ati facut ziua mai frumoasa desi nu sunt in forma maxima.

Vorba lui Michelle, ma uit ce elemente intineresc prin Romania si ma gandesc ce bine ar fi sa gandeasca si ai mei la fel ... Dar parca vad ca ma trezesc la usha cu vreo spaniolita si pe fica-mea o suna vreun buzat maroniu . Adica vroiam sa spun ca eu am niste probleme suplimentare fata de voi si ma pregatesc pentru ce e mai rau si sper la ce e mai bine. In plus, ii trimit in fiecare vara in Romania, sa stie sa se exprime daca le-o placea ceva si de cineva pe acolo ... Baba Buflea malai viseaza.

Ah, si apropo de baba, Rufus, nu stiu daca chiar esti cel mai mare dintre pinguini, dar si eu ma inscriu la categoria seniori. Nu te lua dupa varsta copiilor, ca numai cu asta mai pacalesc in jur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Neata.....Mosul nu a mai avut rabdare aseara si a lasat in ghetute in timp ce Eva facea baie.Si cand a iesit....

Praful magic trona in gheata,animalutele,funditele..etc...mama.....
Rufus,nu ai sughitat?Te-am pomenit in timp ce fiica-mea arunca cu praf magic si sarea de pe pat....eu ma tavaleam d ras,ea"ei,cled ca am izbutit sa zbol putin:.....mai incelc,....buf..isi da drumul in fund ..ial nu mi-a iesit...hm...mai incelc..."...

Kari.....mama ce ochi....zici ca-s originali?...
Da` chiar micropinguinii sunt absolut superbi cu totii...
Bufleo,asa-i copiii romani sunt extraordinar de frumosi....

Mai,nu mai ziceti ca sunteti batrani...
Pinguinule nu esti chiar asa...sau vrei sa-ti zicem ca nu e adevarat..esti tanar si in putere....

Care dai treaba aia neagra mare si tare?

Parafrazand-o pe Buflea.....cafeaua mai.........

Azi e alta zi de kko...

Acus incepe .....spor la trebi,pinguinelor si tu,papa pinguin...stii melodia?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Buna dimineata, pinguinelor cu pinguinei frumosi!
Astazi e ziua lor, a puilor; probabil ca ghetutele n-au stralucit tot anul asa tare ca azi-noapte. Misterul asta al Mosului e mult mai graitor decat cadoul in sine.
Pana la urma Ana mea a fost iertata de Mos, spre marea ei bucurie. Dimineata la 5.30 citea, nu mai avea somn, cica era treaza de la 4. Cu greu am convins-o sa mai doarma pana la 7, dupa ce i-am zis ca n-a venit inca Mosul. De fapt cred ca a auzit usa, pentru ca eu am iesit pe scara sa umplu cizmele la o ora la care orice om doarme tun! Dar nu si fata mea cea mica...
In alta ordine de idei, probabil ca nu-s cel mai priceput in laude, insa marturisesc ca am ramas surprins de copiii vostri, iar surpriza a fost mai mult decat placuta. Va rog sa ma credeti, stiu ce vorbesc, am ocazia sa vad sute de copii (Viviana stie!) atunci cand jurizez concursurile pe DC.
Nu stiu care-i mproblema, dar eu nu vad pozele de la Aqai, desi inteleg ca voi nu le vedeti.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Neata Sir Penguin, pinguine
La mine se doarme de duduie patul. Am vrut sa deschid jaluzelele si am primit un mormait de nemultumire.
Cadourile stau frumos randuite in cizme asteptand copilul de altadata.

Va mersi pentru sesiunea asta de fotografii si povesti de Mos ce m-a purtat in timp, nu pe vremea cand puricele se potcovea cu 99 de ocale ci mai aproape in vremea magiei si a povestilor cu zane.

Minipinguinii nostri indiferent ca-s mai maxi sau mai mini m-au invatat cum sa fiu multumita fara motiv.


Nici eu nu am vazut pozele lui Aqai. Poate le-a scos.
Kari, draga mea, acei ochi superbi de la cine i-a mostenit?
Ma mai duc sa fac o serie de vizualizari pana nu scoatem pozele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo pinguinilor

copila mea are ochii albastri inchis, mosteniti de la mos G. implinieste 15 in martie, iar feciorul e cu un an mai mare. nu stiu insa cine-i vinovat ptr inaltimea pe care o are...?

subscriu la ce spunea Viviana pagini mai in spate, as vrea sa pot da timpul inapoi, as vrea sa mai fie mici si "naivi", sa mai creada in praf de zane si mosi care zboara cu reni cu tot.
bucurati-va de anii astia, trec ca sageata in zbor! apoi primiti liste cu PsM3 sau iFoxe4, sau ce stiu ce alte inventii or aparea pana atunci.


roxanaz, ptr ca ai vorbit de prajituri, drept pedeapsa faci 13,65 de rostogoliri inainte si inapoi.

pe la noi a trecut un mos care a adus cate un bat frumos invelit in staniol si la capat avea legata o punguta cu cativa euroi. ce portocale, manusi si praf de zane...?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Kari, au mama, ce am facut?
da, da, stiu, is vinovata, am admirat poze azi asa, pe ascuns. ca pe cativa dintre dragalasi nu ii stiam.
va doresc o zi absolut minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Kari, si a mea face 15 in martie.
E cu cornite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

roxana, esti iertata. data viitoare te pun sa faci rastogoliri inversate.

buflea, copii mei nu sunt nascuti in Ro. stiu romaneste, mai stiu inca. de scris nu prea.

michelle, o sa treaca perioada asta cu "ce sunt fraier sa...?" a avut si al meu perioade cand toti erau fraieri si numa el le stia pe toate.

de maine suntem in vacanta, la plaja desigur. lumea se pregateste de sarbatori, iar noi de plaja si soare. sper sa nu uit nimik acasa. mai am de pus sandale si papuci de plaja, poate plec fara si ma duc in ghete la plaja.


edit, mada sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

kari, cat stati la plaja?

Ana a facut al 4-lea Moldamin (din cate or trebui). Acum isi trage piciorul prin casa, cica nu poate sa-l miste. Dar am vazut ca se misca iute cand i-am zis ca poate manca oul de ciocolata aflat hat...in cealalta parte a casei. Ba chiar topaia cumsecade...
Ce-nseamna, dom'le, ciocolata asta...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Rufus, pana duminica viitoare avem liber la distractie.
biata Ana, de ce trebuie sa indure injectii?

io-s gata cu treburile, chiar ca nu mai fac nimik. ma duc doar sa trimit pachetul semnat Santa .... undeva. si apoi gata

edit, asa arata copii in mod natural. o sa caut poze de cand erau mici, le am salvate pe undeva...

Mergi la inceput