Ceasca de punch

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Generatia mini-pinguin e de toata lauda! Bravo fetelor si Rufus pentru asa copii frumosi si extra-cuminti (in poza!).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aqai

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

Parada de copii frumosi



lala, pot sa intreb daca se iubesc in mod natural?



_



Da. Cel mare si-a dorit muuult un frate ( eram in pom si pomul in aer daca ar fi fost surioara), se ruga de noi de vreo 3 ani deja pana s-a intamplat evenimentul. Fiind diferenta destul de mare intre ei ( 7 ani) a fost foarte usor sa inteleaga nevoile unui bebe, nu au existat gelozii si "detronari".
Se joaca mult impreuna si este adevarat ca toleranta inclina mult in balanta celui mare, cel mic este mai "rasfatat", obisnuit ca asta mare sa-i faca toate poftele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Aquai...daca tu esti aia slaba......

Flacaii sunt frumosi...frumosi...ne incuscrim?Ai baieti,fete-s cam multe,ar trebui sa ma gandesc la viitorul ei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Acum daca tot ne expunem pozele, sa va mai arat cateva ...
In poza aia unde se vede partia, e fiu-meu pe snowboard,


Buflea, la ce varsta au inceput skiul? Eu personal am inceput la 4 ani si vreo 3-4 luni si ma gandeam tot cam asa pentru fie-mea, dar mai astept pareri.

4 ani amandoi. Eu i-am pus in scoala de ski si in 4 zile au invatat.
Parerea mea este ca la varsta asta, ski-ul trebuie inceput neaparat cu instructor, este cel mai eficient, invata cel mai repede si sincer cred ca este si cel mai ieftin. Ca daca e sa iei lectii la adultzi, pe aici pe la mine costa $100/ora fara echipament.

Aici exista un program pentru copiii 4-7 ani, 4 zile, de la 9:00 A.M.- 16:00, timp in care ii scoate de 2 ori pe partie si intre sedinte le da lunch. Cat ei erau in program, eu eram pe partie, skiam de una singura ... in 3 zile din cele 4 coborau deja pe partii medii, a 4 a zi era doar de aprofundare.
Al doilea an, fiu-meu a zis ca vrea snowboard si l-am bagat iar in program de snowboard. Probabil pentru ca stia sa skieze, in 2 zile cobora pe proce partie. In a 3 a si a 4 a zi a invatat sa sara pe trambuline.

Este fantastic cat de repede invata la varsta asta, nu au sentimentul de teama, viteza la vale ii incanta pur si simplu, de altfel eu in primii 2 ani mergeam in fatza si ii obligam sa se tina dupa mine caci tendinta copiilor este sa isi dea drumul in jos la vale, drept ... ori asta nu e ski, ski este cand controlezi viteza si faci curbe. Obligandu-i sa se tina dupa mine, ii fortzam de fat sa faca christianele.

Acum skiaza / snowboard-eaza mai bine ca mine, mult mai bine. Coboara mai repede si cauta trambuline din alea pe care sa sara ... am ajuns sa ne dam puncte de intalnire pe partie, ca nu ma mai pot tine dupa ei. Sper ca placerea de a skia sa le ramana vie. Eu am invatat sa skez in liceu, nu din pasiune ci pentru ca ma invarteam intr-un cerc unde toata lumea skia ... dar imi si place mult de tot si mai ales acum, cu echipamentele astea noi, e o placere sa skiezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Ba, da ce copii frumosi avem! Bine zici, Ioana, ca generatia mini-pinguin e de toata lauda!

Ma duc sa-mi pun un pahar de vin ca cineva trebuie sa-l pandeasca si pe mosul asta, sa-i faca partie intre visele lu fi-miu si plimbarile pe la baie

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Androix,am cautat pozele tale si nu le vad....unde-s?
Edit.....le-am vazut...mndri si faini si ai tai........frumos baiat ai.Iar fata e dulce,dulce....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

mada, sorry, al mare are 3 !!! prietene

al mic nu ma iubeste decat pe mine inca se intelegea bine la un moment dat cu o fetita da' apoi s-au "certat" fiindca ea nu a vrut sa fie sora lui sau invers... inca nu-mi eclar

si de semanat, al mic se spune ca l-am facut eu, al mare dl sot :)

Buflea, ai dreptate cu copiii de peste ocean ca sunt altfel. Sotul meu nu a aprobat pe niciuna dintre "girlfriends" pe astfel de motive... are o alta preferata, a 4a :)))) si tare le-ar inlocui pe celelalte.

maine va mai arat niste poze mai noi cu apucaturile artistice ale flacailor, ca nu am apum la mine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

vedeti cum v-ati apucat de petreceri doar de la o ceasca de punch? da sa beti zilnic cate una?!!

toti copii sunt adorabili, fara exceptie.

si acum sa ma laud si eu cu ograda mea.

edit, fiicamea chiar are ochii din poza!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

william al meu ar fi fraier daca nu isi va lua romanca, de nevasta.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Oau, Kari! copii mari si frumosi!

Michelle, dar aveti prietetni romani? :) cu fete de varsta lui william?

acu' pregatesc pozele pt maine, sa vedeti voi ce mare chef e dl cel mare... si ce talente artistice au

Mergi la inceput