Dieta Dukan(4)

Dieta Dukan(4) | Autor: CamiSol

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Camisol,eu cred ca-i bine ca nu pui.E foarte greu sa slabesti ,dar si sa te mentii mi se pare complicat.
Saptamina viitoare, vineri,lpec 10 zile cu all inclusive. Mi-e teama ca n-o sa rezist ,nu ca nu voi gasi ce sa maninc pentru Dukan.
Mi-e greu sa ma domin cind vad bufete suedeze ,etc. Tare greu am dat kg astea si mi-e mila de efortul meu.Categoric voi face sport ca au piste de jogging si sali de gym,piscine ,plus ca ma voi plimba.
Daca sar iar calul n-am nici o scuza! Asta vara dadusem jos pina la 62 kg cind am luat-o razna.Acum sint asa decisa!
Azi nu prea am mincat ca am fost super aglomerata.
Dimineata un iaurt si atit pina la ora 16.
Dupa amiaza am micat vinete cu ardei verde si ceapa. Dupa ce am terminat mi-am dat seama ca trebuie sa merg la dentist. Doamne,o sa-i rup nasul.Ma duc sa consum o sticla de apa de gura sa reduc distrugerea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Dulcetica, o sa fie complicat la all inclusiv... eu zic sa gusti din ce iti este pofta, fara sa faci excese, si incearca sa ocolesti cat poti fainoasele si dulciurile, asa fac eu acum si vad ca functioneaza si ma mentin la aceiasi greutate. Chiar daca nu o sa mai slabesti deloc in perioada asta, dar macar sa nu pui la loc ce ai dat jos cu atata greutate.
Si mi se pare ca mananci foarte, foarte putin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Azi am mincat:
- dimineata -brinza fara grasimi si 2 felioare piept de curcan
-prinz si seara -peste cu usturoi.
As minca fructe.Mi-e tare pofta!
Ma abtin cu greu si in speranta ca merita.Pina azi am dat 4,5 kg jos ,in 2 saptamini jumatate.
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

N-ati vazut o pisica?
Monica,care-i treaba?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariadan spune:

Buna.
Camisol tu ai terminat toate fazele Dukan? Daca da, mananci in fiecare zi 3 linguri de tarate, sau mai sari peste ele? (Mi se pare nasol sa mananci in fiecare zi tarate.)
Am mai vazut pe unele forumuri ca se discuta de branza calcica, aia facuta in casa pentru bebelusi. Stie cineva daca e buna sau nu in dieta asta?
Ma gandesc serios daca sa ma apuc (reapuc) sau nu de dieta asta. Am mai avut o tentativa, dar am abandonat pe la jumatate si bineinteles ca am pus toate kg la loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariadan

Buna.
Camisol tu ai terminat toate fazele Dukan? Daca da, mananci in fiecare zi 3 linguri de tarate, sau mai sari peste ele? (Mi se pare nasol sa mananci in fiecare zi tarate.)
Am mai vazut pe unele forumuri ca se discuta de branza calcica, aia facuta in casa pentru bebelusi. Stie cineva daca e buna sau nu in dieta asta?
Ma gandesc serios daca sa ma apuc (reapuc) sau nu de dieta asta. Am mai avut o tentativa, dar am abandonat pe la jumatate si bineinteles ca am pus toate kg la loc.

Ce inseamna jumate ,cit ai pus la loc si in cit timp?
Ma cam sperie ce spui.
Varianta Camisol e mai buna!
Si eu am pus la loc ,dar am fost fara limita si nu dadusem decit 4 kg jos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariadan spune:

ei, nici eu nu am rupt locul. Am slabit vreo 5 kg, eram in croaziera, am oprit brusc, si am pus inapoi in o luna jumatate tot + 1 kg.
de asta acum ma gandesc mai bine daca sa incep

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Eu, intr-un fel sunt la stabilizare, doar ca nu mai tin foarte corect. Taratele le mananc cand imi aduc aminte sau cand mai fac cate o prajitura cu ele, nu prea tin cont de joia sfanta...
Incerc sa evit tot ce ingrasa si doar gust cate putin din ce imi este pofta.
Pana acum a mers varianta asta la mine, nu m-am ingrasat deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Dupa 2 saptamini si 4 zile am dat jos 5kg ,din care unul fuseses pus in weekwndul dinainte de a incepe dieta.
Nu ma simt usoara ca un fulg ,ci apatica si cu unghiile de plastilina.Mi-e foarte sete de la proteine.
Trag tare pina plec sa pot pune costumul de baie.Clar voi arata mai bine ,dar departe de visele mele.
Hai Cat si Monica,nu mai stati pe ginduri!
Cat ,daca nu apari ,iti trimit control de la inspectia in constructii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariadan spune:

Citat:
citat din mesajul lui CamiSol

Eu, intr-un fel sunt la stabilizare, doar ca nu mai tin foarte corect. Taratele le mananc cand imi aduc aminte sau cand mai fac cate o prajitura cu ele, nu prea tin cont de joia sfanta...




Aha......... nu ma incanta gandul de a manca tarate in fiecare zi, toata viata.
pe timpul dietei ai baut apa suficienta? Eu nici cu apa nu prea ma inteleg. Dar celelalte faze le-ai tinut ca la carte? Strict?

Mergi la inceput