Delfinasi jucausi de iulie-august (95)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

No buna seara! Hai ca va invit si io la miez de noapte la o felie buna de tort! A fost ziua mea. Am avut aseara ceva invitati, dar mai mult am alergat dupa copii, nu am apucat sa socializam. Ei, asa e acum Am facut la mancare cat pentru un bloc intreg... evident ca a ramas multa. Dar lumea a ramas tare impresionata, ca ma stiau ca eu comand mereu si nu prea fac. Si le-a placut. Au mancat bine, dar am facut eu mult prea multa (asta ca sa ma scot, sa nu credeti ca a ramas cumva mancare fiindca nu as fi eu o bucatareasa grozava.)

Palominaaaa, felicitari pt fetita!

Ilincaaaaa, felicitari pt putza!

Vai tu ce trece timpul! Imi dau seama cand vad numarul de sapt de sarcina de la voi, gravidutele, si nu imi vine sa cred.

Azi am fost in Cluj, cica la Mall, vezi de treaba, atata lume, de nu mi-a venit sa ma uit la nimic. Ne-am plimbat cu Vlad, el s-a simtit minunat, si noi pe langa el. Iar maine il las dupa masa cu socrela si imi fac de cap la cumparaturi locale.

Multumesc fete dragi de urari! Crissy, Otilia, Rodi, va pup cu drag!

O seara minunata, mamici frumoase!




Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

No, Paula, ca am scris deodata! Mersi si tie de urari! Te pup! Cadouri- flori si bani de la toata lumea, ca sa imi cumpar ce vreau. Apoi am bagat motorina, si-a luat sotul un cartus la imprimanta (200 lei), mi-am platit o datorie de 350 lei si mai am de o bluza. E bine si asa.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:


LA MULTI ANI CRISTINA!!!
Iti doresc sa fi sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi sufletului tau!!Sa ramai mereu ca acum mamica draga



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Mersi Iuliana draga de urari! Cum sunteti? Ce fac piticii? Cum e Mara cu somnul? Tudr cum e, nu e gelos? Tu mai poti? :)



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Ce fac mamicile? Cum a inceput saptamana? Va invit la o cafea!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

intotdeauna zic ca citesc intai si apoi scriu si uite asa nicodata nu apuc. Asa ca azi nu ma mai chinuim s recuperez din urma si va scriu si despre noi.

Am avut eu o saptamana nasoala la serviciu iar apoi am avut mari emotii cu o defectiune la centrala (la munte) de ne-au iesit peri albi in cap. Planul era sa stam si noi 2 w/endul asta linistiti si uite ca nu prea am mai apucat, dar bine ca s-a rezolvat pana la urma.
A reusit si P sa vina sambata seara inapoi si am petrecut duminica impreuna.

Am fost la piscina si m-am bucurat tare mult ca a fost ok, larisa s-a balacit, a fost tare incantata, nu mai vroia sa iasa, nu mai vroia cu colacul ca cica "e fetita mare", nu vroia sa ii mai pun mana pe placa - desi nu se putea tine singura. Nu stu daca stiti intrerupsesem lectiile de inot de vreo luna jumate pentru ca dintr-o data a inceput sa tipe ca nu mai vrea, nu in sus si in jos, foarte hotarat. Ultima oara o dusese P si cu soacra-mea la inot si a plans, nu a vrut sa stea si de atunci nu am mai insistat. De aia ma bucur ca si-a revenit.

In rest suntem bine, creste frumos si ma uimesc in fiecare zi cate poate sa zica. Asa ce mult as vrea sa le retin si sa le notez, dar pana imi fac eu timp sa le scriu uit ce zice



de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Ilinca, Palomina felicitari!!!!!!!!!! Uite cum pe fb am pierdut vestile astea

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

cat e de nasol sa ajungi seara tarziua acasa, chiar nu apuci sa faci nimic

si atat de multe as vrea sa fac.... Oana ma intrebai mai denult cand imi mai fac timp de sala. Ei bine nu mi-am facut timp . M-am mai dus din cand in cand la un masaj, dar pt ca nu sunt constante si mai mult ela numar mi se pare ca nu se vede nimic si degeaba ma duc. Ma chinui dimineata sa fac 20 de minute de aerobic, 10 de picioare si 10 de abdomen dar inca nu rezist sa le duc la capat pe alea de abdomen... daca va puteti imagina asa ceva, sa nu rezisti 10 minute

sunt tot cu kg alea in plus de care ma plangeam si nu am chef de nici o cura sau restrictie. imi vine sa ma bat eu pe mine.

eu as vrea sa le fac pe toate si asa ce ma enerveaza ca nu reusesc ca ajung cateodata sa le las pe toate balta. si apoi ma enervez tot pe mine ca sunt o delasatoare

Bumblee, ce mai faci? ma gandesc la tine. sa ne scrii cum mai esti, aici sau pe fb

Stiti ca ne-am intalnit sambata cateva fete la cafea? eu am carat-o si pe L cu mine ca nu aveam cu cine sa o las. S-a vb aproape numai de copii. Eu propun sa ne mai intalnim si seara candva. Promit sa nu o mai aduc pe L si la intalnirea de seara:)))

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Hai salutare si de la noi!

Nu am mai scris pe DC de o mie de ani
Recunosc, mi-a fost mai usor cu FB-ul, dar nici acolo nu prea am mai comentat nimic in ultimele 2-3 zile. Am avut o durere de cap ce nu m-a lasat nici sa dorm cateva nopti asa ca ziua eram zombie. Astazi, pentru ca s-a insorit putin, mi-a disparut si mie durerea. Ca nu mi-a trecut cu nici un fel de analgezic.

Otilia ! Si Raducu al meu e micut, are cam 86 cm si 11,5 kg. Mananca bine, zic eu, dar nu sta o clipa locului...

Ilinca felicitari pentru putza! Palomina, felicitari pentru fetita! Ma bucur tare pentru fiecare! Mycya mai e putin si afli si tu ce e in burtica! Paula, tu esti ca mine, intai ne doream mult de tot o fetita, apoi cand am aflat ca e baiat am zis lasa ca al doilea va fi fetita poate! Acum, daca ar fi sa-l facem pe al doilea, mi-as dori tot baietel! Dar inca nu suntem hotarati...

Cristina, Adriana sanatate la pui si voua!

Ochidut e bine ca rezisti si 20-30 minute, eu nu reusesc sa fac macar o flotare si tare ar fi bune pentru problemele mele cu coloana.

De noi ce sa va zic... stam atat de prost financiar, ca nu prea mai reusim sa zambim... daca nu mi-am permis nici macar sa particip la Secret Santa, va dati seama... Vreo saptamana am facut cumparaturi (ma refer strict la mancare) din economiile mele stranse din indemnizatiile pe cei 2 ani... Sper sa ne revenim, desi acum ca vine iarna, va fi cam greu, dar macar sa fim pe linia de plutire pana la primavara-vara!

Va puop pe toate cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

buna searaaaaaaa

am prins 3 minute (sper) pana se trezesc mandrele si am intrat sa va salut. palomina, felicitari pentru fetita! ochidut, iti doresc o saptamana de 1000 de ori mai buna ca cea precedenta. cristina, iarta-ma ca nu am intrat sa te pup dulce si sa iti doresc La Multi Ani si tot ce e mai bun in lumea asta.

de dimineata nu am stat o clipa: rufe, o tona de vase, mancare (3 feluri) plus piureu pentru Natalia, mopuit in toata casa... am o durere de spate...

dap... pauza s-a terminat! iuhuuuuuu!!!!!


Mamica de Rebeca Stefania si Natalia Ioana

Mergi la inceput