Delfinasi jucausi de iulie-august (95)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Laurika, felicitari si laptic exact cat are bb nevoie!
Te simt bine-dispusa, ma bucur.

Dar oare pe unde este Puiutz?
Cristina, sa ai spor la cumparaturi!

Rubia, e faina ideea ta. A avut succes la cozonacei in ultimii ani. Eu insa nu pot partcipa ca trimisul costa 100 ron asa ca am renuntat.

Razvan, multa sanatate!
Chiar daca noi doua avem comori de 2004 prefer sa scriu aici ca stiu ca la subiectul celalalt intri si mai rar. Oricum, e de inteles ca esti ocupata ca doar va mutarati de doua ori anul acesta.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Neata!

eu nici nu am habar cat m-ar costa sa trimit un pachet -cadou, in Romania. cred ca nu e chiar asa ieftin precum as crede eu

Baby trece repede timpul asa e. daca ma uit acum in urma mi se pare ca au zburat saptamanile dar nu am simtit pe moment chiar asa. oricum timpul trece mult mai repede cand ai copiluti si esti mereu ocupat.

Alice poate ti se face iar dor de un bebe





si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Dragelor,

sa-mi fie rusine ca n-am mai dat pe-aici de-un secol. Nicicum nu reusesc sa ma organizez, la serviciu am multa treaba, ajung tot dupa 7 acasa, abia mai dau cate un ochi pe Fb dar pe DC abia la sfarsit de saptamana reusesc sa citesc.

Victor creste, e un nazdravan si jumatate, vorbeste f. bine si scoate o gramada de perle. Il iubeste deja pe bebe, ii pune jucarii pe burtica, il mangaie si imi povesteste cum o sa-i arate sa construiasca cu Lego Am fost alaltaieri la eco si se pare ca bb2 e tot baiat Asa ca o sa facem concursuri de masinute la greu.

Laurika sa-ti traiasca feciorul, sa fie sanatos si sa va bucurati de el. Si sa curga lapticul garla!

Va pup cu drag si sper sa ajung mai des in povesti!

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ilinca, felicitari pt putza
bianca, tu cand ne zici ce ascunzi in burta? a, mai pune poze ca tie iti place sa te pozezi

azi am stat mai mult pe drumuri. de dimineata cu fetele, apoi am plecat la spital la finutza, ca trebuie sa le externeze azi, dar se amanase, ca avea inca icter, si deci am mers in vizita.
cand am plecat de acolo, suna finul ca le externeaza pe fete si sa ne intoarcem :)) am dat o fuga acasa si am cautat repede ceva hainute groase sa o imbracam pe aia mica (nu apucasera sa isi aduca de acasa ce aveau pregatit, si stau departe), o scoica de la ai mei si hai inapoi la spital.
am luat-o pe Eva in brate si mi s-a parut asa usoara si mica, parca ai mei nu fusesera asa

acum merg sa ma pun langa flacaul meu, care de azi are si primul dinte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Hola, fetelor

Nici eu n-am mai dat niciun semn .... Am avut niste zile ... pline de muci, tuse, conjunctivita dar fara febra (cam ca Bamboletta) si A si eu.... Doamne, ca rau e sa mai fii bolnav. Am tusit cum n-am tusit in viata mea, din fericire se pare ca suntem pe drumul cel bun acum. Sper ca pana luni sa fim ca noi.

Vineri am ajuns la morfofetala, este totul in regula si... o sa avem o FETITA !!!!!! Sunt extaziata ca, desi stiam sexul pana acum, parca imi era frica sa ma bucur si sa incep sa-mi fac vise fara sa fiu sigura-sigura. Asa ca de acum, in sfarsit, o sa ma mai uit cu atentie si la hainutele pt fetite.

A este un obraznic, nu ma slabeste din ochi, tot pe mine sa ma calareasca, sa ma joc cu el tot timpul, n-am timp de nimic altceva cat e el treaz. A inceput sa vorbeasca in ambele limbi, e asa haios, deja pt unele chestii foloseste ambele cuvinte ca sa nu ne suparam, probabil - rata e pt el patorata- sau le combina de nu intelegem niciunul dintre noi nimic.

Cam atata despre noi! Va pupam!


mami de Antonito din 18 august 2010 si 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

La multi ani, cris!

baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Asa imi place cand sunt numai vesti bune!

Cristina, sa fii sanatoasa si fericita. Sa petreci frumos!

Palomina, Ilinca, sarcini usoare in continuare.

E Duminica, sper sa am timp si eu sa stau de vorba cu voi.

Am fost saptamana trecuta cu Iulia la controlul de 2 ani. Avea 12.8 kg si 85 de cm. A cazut de pe curba ei cu inaltimea, nu degeaba ii spunem pitic. Si am profitat de vizita ca sa-i scoatem biberonul. Spunea asistenta ca maxim 0.6 l de lapte se recomanda la varsta lor. A fost si inca este maraita dar suntem pe drumul cel bun. Acum mananca mai multa mancare si doarme mai bine.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Cristina, la multi ani fericiti, sa ti se implineasca toate dorintele, sa ai o aniversare minunata asa cum meriti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

ioi, de cand nu am mai intrat sa postez pe DC nici nu am observat ce desene faine is

va multumesc fete dragi si aici pentru sustinere, efectiv nu am avut cum sa postez si aici, desi DC e casa noastra calda si primitoare, dar pe FB a fost mai rapid de pe telefon... Isa e maraita zi si noapte, se trezeste noaptea tipand si apoi adoarme la loc, imi mai arata peste zi manutele vinete de la intepaturi si zice: pupa mama buba . offf . marti mergem la control la spital (nu stiu pentru ce...) si in 4 ianuarie la EEG, in alt oras... pentru cele care nu au intrat pe FB, marti dimineata m-au sunat de la gradi ca si-a pierdut Isa din senin cunostinta , dupa ce se certase cu un copilas. ce a fost acolo n-o sa aflu niciodata. cert e ca analizele (sange, urina) au iesit perfecte, ea a fost mereu vesela si in spital, in prima zi cam palida dar, in rest, acelasi copil activ pe care cu greu am reusit sa-l tin 2 zile in pat...

no bun, ma duc la bucataria mea sa dulcegaresc ceva

si-s cu toate geamurile deschise, deja nu-mi mai place casa asta si caut alta, mi s-a stricat aparatul ce indica umiditatea dar imi iau hainele umede din dulap, plapuma o simt dimineata umeda si gretoasa, un geamantam de pe dulap a prins mucegai!!! asta in 2 luni!!! am luat 3 aparate dezumudificatoare dar... nu se cunoaste, cautam unul electric sau pe gaz mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

LA MULTI ANI CRISTINA!!!
Iti doresc tot binele din lume si a ramai mereu aceasi persoana calda care esti!!

Ce ai primit de ziua ta? Si cum ti-a iesit mancare

Iui, deja ati aflat ce ascundeti in burtica? Ce repede a trecut timpul!! Eu, daca pana acum voiam neaparat fata, acum vreau neaparat inca un baiat...
Inca nu am ajuns la dr, nici nu mi-e confirmata sarcina...marti ma duc.
Otilia, si mie tot asa mi-a zis pediatra, ca maxim 500ml lapte /zi, dar el nu mai bea lapte cam de 2 luni. Nu e mica Iulia, Raul are cam 92 de cm si 13 kg, dar nu prea sta el la cantarit, masurat

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput