Strugurasi de sept-oct 2011**2**

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Buna si din partea noastra


Offff, Sei daca zici tu....adevarul este ca nu m-am uitat la toate.

Ela, se joaca cu jucariile?
Nasti nu se joaca cu ele si sotul tot ma cearta ca i le iau degeaba, si nu -i iau des.Mi-e si ciuda.Eu i-am luat ratusca Tommy, am zis ca trage de ea prin casa si degeaba,....tot hainele, pungile, sticlele, oalele sunt mai presus

Si dupa m-am cait ca trebuia sa-i iau telefonul fix care are si melodii si zice litere, cifre, are lumini.


Si noi avem fontanela deschisa.

Am uitat sa va zic ca avem toti incisivii si 4 masele.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

RACH ce de dinti aveti!!!
Legat de jucarii eu am ajuns la concluzia ca mai mult ma bucura pe mine si pe tati achizitiile. Si totusi nu ne putem abtine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Noi avem toti incisivii, 2 canini si 4 masele.
Ce fel de ulei de peste le dati, cat si cand (in ce moment al zilei si cum fata de mese)? Combinat cu ceva sau il accepta ca atare?
Stiti vreo policlinica in Bucuresti unde se poate face fara trimitere hemograma dintr-o picatura de sange din deget?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Si noi mai avem un pic de fontanela. eu nu ii mai dau deloc d3. Sper sa fie ok doar cu faptul ca mananca peste destul de des.

lena, eu am copt mult in ultima vreme. placinte la greu din care ii dau si marmotei. cu painea ..greu. daca vede la noi cere. iar noi n am mai ajuns de mult la panifcom dupa painea lui stefan.:(
Al meu nu mai are timp...
oricum am facut un pas inainte . nu am mai luat biscuiti din comert. poate reusesc sa mai iau sieu paine de la panifcom ca sa nu mai coc.

pe noi iar ne a piscat un puric.

azi e sarbatoare si ma enervez ca nu mai pot croseta.

zilele astea mi am facut unplan . la anul vreau simi cumpar prepelite si gaini.
ma fac tarancuta veritabila. un porc imi mai lipseste.:)))))

Jade e ok? O fi suparata pe noi? Sau pune si ea cate o caramida la casa?:)

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

saluti. merci de urari. sper sa ma fac bine intr-un final, ca am o luna de cand sunt racita...

eu i-am interzis bonei sa ii mai dea sticle, cutii etc si sa-i dea numai jucarii si de atunci se joaca cu jucariile mai mult decat inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Buna si de la noi.
Fontanela Evei e aproape inchisa.Nu stiu daca e bine sau nu.Eu i-am dat vigantol 2 picaturi fara intrerupere.Dr. mi-a zis sa-i mai dau pana la 1 an jumate.
May ce te-a mai chinuit raceala asta.Eva a trecut relativ bine peste raceala dar acum parca ma incearca si pe mine.
In schimb eu ma plang in continuare de nesomn.Fetelor toata noaptea se trezeste, scanceste, se foieste.........sunt chiauna.
Avem toti incisivii si o maseluta.De mancat iar manacam f. prost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Salutare

Anca, am intrat pentru tine. uite un cadou fain de craciu http://hiphip.ro/products/burtiera-multifunctionala-pentru-gravide-si-mamici-alaptare-din-lana-merinos-multitube
eu daca as avea burtica as da chiar acum click pe comanda :)))

O vecina a luat asa bucatarie, e ft faina http://www.mothercare.com/Essentials-Kitchen/134545,default,pd.html#q=kitchen%20toys

May, copii au o curiozitate si un spirit de explorator innascut, daca ii interzici anumite lucruri (care nu sunt periculoase pentru ea) il omori, slowly
Maia se joaca cu cepe, cartofi, le pune in borcan, le scoate. SE joaca cu toate oalele, linguri, pungi, tot ce vrea si nu e periculos.
Se joaca si cu jucariile.
Ieri am auzit pe cineva "curiosii mor repede", or muri repede, dar feriti :)))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Jur ca nu sunt gravida dar poftesc la un pepene murat. Da' poftesc rau de tot! Tre' sa fac rost!!!!!
LALI, JADE pe unde umblati????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Citat:
citat din mesajul lui camady

Buna si de la noi.
Fontanela Evei e aproape inchisa.Nu stiu daca e bine sau nu.Eu i-am dat vigantol 2 picaturi fara intrerupere.Dr. mi-a zis sa-i mai dau pana la 1 an jumate.
May ce te-a mai chinuit raceala asta.Eva a trecut relativ bine peste raceala dar acum parca ma incearca si pe mine.
In schimb eu ma plang in continuare de nesomn.Fetelor toata noaptea se trezeste, scanceste, se foieste.........sunt chiauna.
Avem toti incisivii si o maseluta.De mancat iar manacam f. prost.

mami de Eva Maria 24.08.2011 si Razvan Gabriel 07.07.2003




Poate se trezeste de la dinti mai ales ca nu prea mananca. Si eu am acesta problema de cand s-a nascut Edi si e fff greu sa mergi si la munca si sa faci fata la treburile casnice dupa atatea nopti nedormite. Te inteleg perfect.
Eu cand si cand ii mai dau nurofen sau panadol si am vazut ca doarme mai bine si asa am dedus ca probabil il doare ceva mai ales ca in perioada acesta ies dintii, maselele.
Apropo: noi avem toti dintii, caninii si cateva masele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

vai klau eu clar sunt gravida, si am avut toata saptamana pofta de muraturi , da nu de oricare(adica din comert) ci din alea puse de fratemiu , gem pepene sau gogonele din alea rosii.Dar luni seara pofta mi-a fost indeplinita a venit fratemiu cu muraturi(fara pepene dar ma multumesc si asa).
Si de atunci mananc intr-una , cu orice , as fi in stare sa mananc si cu ciocolata.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011) + 7s

Mergi la inceput