Strugurasi de sept-oct 2011**2**

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sei, am mai multe globuri ma costa scump lana si o sa fie si grele, poate vata :D

Zubi, neaparat sa dai la carnet, e bine sa il ai.

Noi nu avem masina, vroiam sa ne luam, dar dupa indelungi gandiri am zis k mai bine fara masina deocamdata si cu resurse financiare mai multe. ar fi foarte greu cu 2 rate (casa si masina) in plus noi vrem sa luam acum masina de spalat vase, apoi vrem in primavara sa facem camera Maiei (nu sa o mutam acolo, dar sa fie loc de j0aca) apoi vrem sa mergem in concediu. deci mai asteptam vreo jumate de an, poate un an :(((
daca eram si eu la serviciu era altceva, dar eu doar cu indemnizatia, e greu.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

buna fetelor.

multumesc pt incurajari cu hematomul, sincer nu ma panichez ff tare, dupa cate imi aduc aminte si la Iancu am avut doar ca atunci nu am avut timp sa ma gandesc.Acum cu repausul e cam greu ca na la munca nu stie nimeni de bebe si e o gramada de stres si de munca , iar acasa Iancu nu stie de bebe si lui ii place sa imi sufle pe burtica si se cam tranteste, cum ma vede cu un tricou mai scurt sare pe mine sa ma 'pupe' pe burtica.Acum am grija sa am bluze cat mai lungi.

Zubi despre permis eu spun sa il capeti cu incredere, sunt multi oameni varza care nu stiu sa conduca pe drumuri si asta nu inseamna ca fac accidente, asa ca nu cred ca tu ai fi cea mai cea.Dar permisul ofera o indepandenta maxima, dar la inceput o sa fie putin mai greu.Sper ca nu am aberat fff mult.ideea e ca permisul e cool chiar daca nu iti place sa conduci(asa ca mine).

May sanatate

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011) + 7s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Ei Lena asa este.O cheltuiala in plus.

Zubi eu am permisul de aproape 10 ani.In 2013 imi expira si nu prea conduc .Dar cand suntem la tara iau masina si plec la parintii mei in vizita.La tara avem doua masini Dacia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Anca, cand am fost prima data la ecografie la sarcina cu Dimitris, dr mi-a zis ca am hematom (nu sarcina), si ghici ce? 'hematomului ala' acum ii spunem Dimitris Asta era asa o gluma, dar nu te ingrijora. Apar mici hematoame in primul trimestru de sarcina, si eu am luat utrogestan si duphaston, la ambele sarcini. Si a fost ok. Va fi si la tine


Citat:
citat din mesajul lui anca_toma

bune fatelor,
Noi suntem ok eu am fost vineri la medic si am facut prima eco.Am sase saptamani si 4 zile si di punct de vedere ecografic si dupa ultima menstruatie deci cred ca e mai mare, are 7,3 mm.Am aauzit inimioara .
Acum si partea trista e ca am un hematom, si trebuie sa iau utrogestan(parca asa) de 3 ori pe zi o luna.Acum sper sa fie totul ok pana la urma, incerc sa nu ma panichez, chiar daca nu prea e posibil.ei dar na acum cum o vrea DD.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Racheel, am vazut si am raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Zubi, si eu sunt de parere ca e bine sa dai de carnet Eu am carnetul din 2003 si conduc din 2004. Si am condus singura din prima, adica fara vreun alt sofer in dreapta mea. Am luat-o incet-incetisor.
Prima data cand am condus masinuta mea proprie si personala (un Matiz), mi-a murit motorul fix pe linia de tramvai. Si venea si tramvaiul. Eram in masina cu inca 2 colege de birou, care evident ca erau cam panicate Nici nu era nevoie sa ma uit in oglinda sa vad cat de aproape e tramvaiul, ptr ca fata care statea pe bancheta din spate devenea din ce in ce mai isterica pe masura ce se apropia tramvaiul de noi In final, am coborat toate 3 din masina si impreuna cu vatmanul am impins masina de linia de tramvai Noroc ca Matizul e usurel

Sigur mi-am luat injuraturi si am auzit remarci de genul 'femei la volan! pfff! nici nu ar tb sa primeasca femeile carnet' dar si ce?
Zubi, draga, gandeste-te ca ai trecut printr-o sarcina si o nastere, condusul este floare la ureche



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

ANCA adorabila semnatura ta cu 7s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

ZUBI fa scoala de soferi. Merita!
MAY cred ca e greu cu bona in depresie. Dar mai are putin si merge acasa de sarbatori., nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kora_B

Racheel, am vazut si am raspuns

mamica de Iannis si de bebe Dimitris


Merci.Ai primit mail-ul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Buna dimi!!!


Mergi la inceput