Strugurasi de sept-oct 2011**2**

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

neatza

Lena.. eu stii cu ce am umplut de ex antenele de la buburuza? cu ate picate 9resturi de fire) si e f ok..

Ingeras.. nu ii dau fainoase dupa cum am zis, painea o ciuguleste, si biscuitii deloc, mai mananca insa pufuleti cate 2-3 -4 la 3-4 zile.. in rest mancare gatita.. nici eu nu sunt fan kfc, mc, desi sotul pofteste cam des kfc-uri
Elena e mare si in latime si lungime.. nu am vazut copil de varsta ei cat ea...

Anca.. eu am luat utrogestan 5 luni, si nu a fost nici o problema.. vei vedea ca va fi bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata fetelor, haideti la cafea

Am dormit si eu 5 ore deci sunt happy astazi .
Aseara cand am ajuns acasa Edi ma astepta afara si ne-am jucat pe intuneric prin curte de mama focului, ar sta numai afara fetelor.
Ma plangeam ca nu mananca legume, asa si este cu toate ca mananca cu noi la masa.... insa aseara mi-a terminat o salata de rosii si ardei gras in cateva minute, ne-am batut pe ea .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

si eu la cafea!
am fost ieri la vaccin cu Stefan. a fost mult mai usor decat ma asteptam, nu s-a suparat deloc pe doctorita, si-a facut bezele cu toate babutele in sala de asteptare. e flacau cu succesuri deja!
anca, si eu am avut in prima faza hematom mai mare decat sarcina la Teodora! nu vor fi probleme, sunt sigura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

neatza

anca ce frumos ca ai baiat mare, si mie mi-e asa drag sa ma trezesc cu ayan ca vine singur in sufragerie cand ne uitam la tv..foarte dragut..ela cuma deschide singur usile

despre olita, nici nu mai incerc sa il pun o perioada buna d etimp, azi dim il schimbam de pampaers si a sunat la usa, l-am luat pe alu in brate in funduletul gol si a facut kk pe mine..apoi l-am pus repede la olita si a inceput sa planga de parca l-am pus pe jar

fetelor....indi ma tot bate la cap sa dau de carnet..si mie mi-e tare frica, el ma incurajeaza,zice ca a re inredere in mine, ca stie ca o sa conduc prudent, insa mie mi-e t frica..mi-e frica nu neaparat de codus, cat de atacurile mele de panica,ca daca ma pauca la volan si chestii de genul asta...si mai mi e frica de un lucru, mi se pare ca in zilele noastre, toata lumea conduce haotic ca nu se mair especta reguli...uffff..azi trebe sa ma hotarasc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Citat:
citat din mesajul lui zubi

neatza

anca ce frumos ca ai baiat mare, si mie mi-e asa drag sa ma trezesc cu ayan ca vine singur in sufragerie cand ne uitam la tv..foarte dragut..ela cuma deschide singur usile

despre olita, nici nu mai incerc sa il pun o perioada buna d etimp, azi dim il schimbam de pampaers si a sunat la usa, l-am luat pe alu in brate in funduletul gol si a facut kk pe mine..apoi l-am pus repede la olita si a inceput sa planga de parca l-am pus pe jar

fetelor....indi ma tot bate la cap sa dau de carnet..si mie mi-e tare frica, el ma incurajeaza,zice ca a re inredere in mine, ca stie ca o sa conduc prudent, insa mie mi-e t frica..mi-e frica nu neaparat de codus, cat de atacurile mele de panica,ca daca ma pauca la volan si chestii de genul asta...si mai mi e frica de un lucru, mi se pare ca in zilele noastre, toata lumea conduce haotic ca nu se mair especta reguli...uffff..azi trebe sa ma hotarasc

Zubi, cea mai fericita cu AYAN ( 02.09.2011 )
Multumim Doamne in fiecare secunda



Zubi eu sunt pro ca femeia sa aiba carnet.Iti creaza independenta, in plus daca sotul nu e acasa si ai nevoie sa mergi cu copilul la doctor sau in alta parte e bine sa ai tu carnet.
Noi avem fiecare masina noastra iar eu sunt dependenta de masina, nu as concepe sa stau sa ma rog de sot sa ma duca intr-un loc sau altul pentru nevoile mele. La ce program are.... as astepta mult si bine.

Asa ca eu te incurajez sa dai de carnet si o sa vezi ca frica o sa-ti dispara, o sa capeti incredere in tine. Bineinteles ca o sa poti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

zubi, am fost in aceeasi pozitie. am luat carnetul din prima in 2006. am condus de 6 ori si apoi din cauza fricii n-am mai mers cu masina pana anul asta.
anul asta a trebuit sa-mi iau inima in dinti fiindca sotul, caruia nu-i place sa conduca, tot amana mom cumpararii unei masini si sofatului. acum cu Bibi este extrem de greu sa ne descurcam fara masina. mai ales aici unde nu prea se circula pe jos.
asa ca am gasit o instructoare care sa ne ajute, am cumparat masina si am platit ore tipei sa vina sa mearga cu noi in weekend in masina noastra.
asta din vara.
sotul deja merge pe distante lungi, autostrazi. eu doar local si inca mai merg cu instructoarea odata la 2 saptamani. cu ea merg si pe autostrada, dar cu familia in masina inca mi-e frica.
si btw, si eu sunt fricoasa si panicoasa. inca imi tremura picioarele la volan, dar daca nu ma urneam eu si acum faceam comanda la mancare online ca n-aveam cu ce o cara, plus ca nu ne mai plimbam in fiecare weekend etc etc.
asa ca barbia sus si gaseste-ti un instructor calm, preferabil o femeie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Vedeti ca sunt reduceri de 40 % la metro.. si un sortiment bogat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

fetelor, eu bolesc. de vineri tusesc rau de tot, pana vars.
azi am ramas acasa ca ma auzea toata cladirea cum tuseam. dar am f mult de lucru fiindca am ramas singura si muncesc si de acasa.
am fost si la dr si mi-a zis ca n-are ce sa-mi faca, miere si lamaie ieri l-am si injurat pe dr. pe romaneste :D
fac eu de capul meu aerosoli cu ser fiziologic si ventolin, beau sirop de tuse in nestire, miere am gatat 2 borcane de vineri si uite asa...
sunt si stresata, cu munca, mai fac si un curs care ma streseaza ca am foarte multe de facut pentru el...

Bibi e bine, mai tuseste si ea dar numai noaptea rareori. Oricum eu stau cu masca pe langa ea.

Bona iar trece printr-o mini depresie, cred ca se apropie Craciunul. duminica i-a fost rau, cred ca a prins-o curentul. si am avut grija de ea, am pus-o la apt, i-am dus sus de mancare, ceai, i-am pus un calmant la spate.
si ea ce cedeti. bocea nevoie mare ca eu cu tusea si mai am grija si de ea, ca aoleu ca aoleu. parca mai am un copil de 50 de ani.
si-a revenit aproape de tot dar cum o intreb cum se simte, cum se pune pe plans

hayat, andreea, mikka, creola, pupici. ma bucur ca v-am mai citit.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Vedeti ca sunt reduceri de 40 % la metro.. si un sortiment bogat

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



Cea mai mare teapa.Sunt mai scumpe cu 40-50 lei fata de Noriel sau in alte magazine si cu reducerea de 40 % ajung la acelasi pret.
Sotul a platit jucaria, i-a fost rusine sa o refuze.Eu o refuzam.


Lena, am inteles

Din doua piese vreau si eu sa-i cumpar fas, am vazut la C&D cu 100 lei.


Jade, mi-e dor de tine...de voi.....


Buna fetelor




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Kora ai PM.

May, multa sanatate Si bona poate isi revine din depresie dupa ce o sa aiba cele 10 zile de concediu.


Zubi, da-i de permis si dupa ce o sa-l iei, vezi tu daca conduci sau nu.

Mergi la inceput