Secret Santa 2012 - Runda 1

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Si eu ma bag

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Si eu ma inscriu. Asa faceam la scoala, pana in clasa a 12-a, intotdeauna diriginta tragea la sorti si cumparam apoi cadouri simbolice fiecaruia.
In ceea ce priveste comentariile negative sau rautacioase, eu cred ca plecam de la ideea ca suntem de buna credinta, nu cred ca ar lua cineva intentionat lucruri urate sau ar minti in privinta expedierii coletului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza2bby spune:

Buna fetele,

Nu ma stiti pentru ca nu sunt foarte activa, dar......as dori si eu sa ma inscriu
Mi se pare super tare ideea

Se poate?

Multumesc

Alina mamica de Maya Alexandra (30.11.2011) si Vlad Ionut (13.03.2000)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Si eu !!!!
de-abia astept, mie imi place mult sa fac cadouri !




..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui buflea

[quote]citat din mesajul lui valentinag
Demult, cand eram memebra pe alte forumuri, faceam chestia asta, sau trageam la sorti si una din noi cumpara cadou pentru altcineva si tot asa, si nu stiai de la cine o sa primesti, era surpriza!


Mesajul de mai sus m-a inspirat ... asa ca m-am gandit sa testez apele DC, sa vedem daca sunt fete doritoare sa intre in joc.

Propun urmatoarele reguli:

1. Inscrieri - pana la data de 16 Noiembrie. Nick-ul il facem public aici, dar o sa am nevoie de o adresa de mail la care sa primiti cadoul. Adresa mi-o puteti da pe PM. Daca aveti probleme cu informatiile private, nu stiu, puteti da orice alta adresa, a serviciului, a soacrei, a amantului ... nu conteaza, o adresa de la care sa ridicati cadoul.

2. Trag eu la sorti si trebuie sa aveti incredere in mine ca sunt cinstita

3. Pe 19 noiembrie, va trimit pe PM, persoana (+ adresa) careia trebuie sa ii trimiteti cadou.

4. Aveti timp sa va ganditi si sa cumparati cadoul pana pe 10 Decembrie ... cadoul sa fie pana in max $20 (e mult ?). Ce sa cumparati ? Nu stiu, ce credeti ca i s-ar potrivi pesoanei destinate, din ce o stiti de pe Forum ... nu trebuie sa fie ceva valoros, surpriza si bucuria de a primi un cadou de la un Secret Santa este scopul jocului.

5. Ma gandesc ca undeva in jur de 10 Decembrie sa le puneti la posta ca sa aiba timp sa ajunga si pentru cine este inscris in joc dar nu locuieste in Romania.

6. Odata primit, dezvaluiti pe subiectul asta nick-ul Moslui vostru si cadoul ... ar fi bine daca am putea sa punem si o poza ...

Ce ziceti ? Ne jucam ?



Io zic DAca sunt in termen.






Shiva


Before you judge me, try hard to love me. MJ


I miss u, sis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Se pare ca suntem 15 pana acum :

1. Buflea
2. Desprecopii
3. Victoria_mamii
4. DarkBendis - primit adresa
5. Alex@Sara
6. Rall
8. Serialbastre
9. Alinuk
10. Mihaela770
11. Valentinag - primit adresa
12. ancadragoman
13. alinutza2bby
14. papanash
15. marami


Va reamintesc ca am nevoie de o adresa si un nume pe PM.

Cadoul sa fie de max 20$ = 71 RON = 16 EUR (conform ratei de schimb de pe net )

Nu trebuie sa fie ceva sofisticat, mai degraba ceva care dupa voi se potriveste userului alocat - o carte, un film, un album de calatorie, sfaturi pentru bebei ... nu stiu si nu conteaza asa de mult, conteaza elementul surpriza, surpriza cadoului si surpriza Moshului ...

Despre transport ... e posibil sa intampinam intarzieri - ne asumam riscul. Daca incercam sa ne incadram in termenele mele, ar trebui a fim ok. Dar "shit happens", asa ca va rog sa nu va suparati, ca n-ati primit la timp, sau deloc sau in fine, sa nu va simtiti ofensati de cadou, de valoarea lui ....etc. Craciunul este o sarbatoare frumoasa, in care trebuie sa ne deschidem sufletele si sa nu judecam pe nimeni ... bucurati-va ca faceti un cadou si aveti incerdere ca ce veti primi va fi din suflet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Eu am vrut sa propun ca fetele din Europa sa trimita la fetele din Europa iar cele din America de Nord celor din Am. de Nord. Dar apoi am vazut ca numai eu si Buflea suntem din Am. de Nord. Ma gandisem asa ptr. ca sincer, pe fetele din Ro sa imi trimita mie sau lui Buflea un cadou, platesc $20 numai sa-l trimita si nu mi se pare foarte corect fata de ele. Eventual cumparat ceva mic de pe e-bay.com si trimis direct la noi? Nu stiu, doar ca fetele din Ro o sa ajunga in final la vreo $40... si personal, m-as simti naspa sa stiu ca au cheltuit dublu fata de limita. Pe banii aia cumpara ceva ptr. copii. Va rog sa nu interpretati gresit, NU zic ca nu-si permite cineva, doar ca... ce am explicat mai sus. Sau, vorba Danielei, 'gandesc prea mult'???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victoria_mami

Eu am vrut sa propun ca fetele din Europa sa trimita la fetele din Europa iar cele din America de Nord celor din Am. de Nord. Dar apoi am vazut ca numai eu si Buflea suntem din Am. de Nord. Ma gandisem asa ptr. ca sincer, pe fetele din Ro sa imi trimita mie sau lui Buflea un cadou, platesc $20 numai sa-l trimita si nu mi se pare foarte corect fata de ele. Eventual cumparat ceva mic de pe e-bay.com si trimis direct la noi? Nu stiu, doar ca fetele din Ro o sa ajunga in final la vreo $40... si personal, m-as simti naspa sa stiu ca au cheltuit dublu fata de limita. Pe banii aia cumpara ceva ptr. copii. Va rog sa nu interpretati gresit, NU zic ca nu-si permite cineva, doar ca... ce am explicat mai sus. Sau, vorba Danielei, 'gandesc prea mult'???

Nu, nu ... nu vreau sa masluim tragerea la sortz ... cine-cui pica va sta numai in mana mea dreapta, cea cu care o sa trag biletele cu nume.

Daca cineva din Europa / America pica cuiva din Romania, cel mai simplu ar fi sa comande ceva de pe net (Amazon ?) si sa includa transportul acolo - de regula costa in jur de $10-$15 (cred). Oricum e mai simplu, nu mai impachetezi, nu te mai duci la posta ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Am mai primit adrese si mai astept adrese :

1. Buflea
2. Desprecopii
3. Victoria_mamii - primit adresa
4. DarkBendis - primit adresa
5. Alex@Sara
6. Rall
8. Serialbastre
9. Alinuk - primit adresa
10. Mihaela770 - primit adresa
11. Valentinag - primit adresa
12. ancadragoman
13. alinutza2bby
14. papanash
15. marami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui Victoria_mami

Eu am vrut sa propun ca fetele din Europa sa trimita la fetele din Europa iar cele din America de Nord celor din Am. de Nord. Dar apoi am vazut ca numai eu si Buflea suntem din Am. de Nord. Ma gandisem asa ptr. ca sincer, pe fetele din Ro sa imi trimita mie sau lui Buflea un cadou, platesc $20 numai sa-l trimita si nu mi se pare foarte corect fata de ele. Eventual cumparat ceva mic de pe e-bay.com si trimis direct la noi? Nu stiu, doar ca fetele din Ro o sa ajunga in final la vreo $40... si personal, m-as simti naspa sa stiu ca au cheltuit dublu fata de limita. Pe banii aia cumpara ceva ptr. copii. Va rog sa nu interpretati gresit, NU zic ca nu-si permite cineva, doar ca... ce am explicat mai sus. Sau, vorba Danielei, 'gandesc prea mult'???

Nu, nu ... nu vreau sa masluim tragerea la sortz ... cine-cui pica va sta numai in mana mea dreapta, cea cu care o sa trag biletele cu nume.

Daca cineva din Europa / America pica cuiva din Romania, cel mai simplu ar fi sa comande ceva de pe net (Amazon ?) si sa includa transportul acolo - de regula costa in jur de $10-$15 (cred). Oricum e mai simplu, nu mai impachetezi, nu te mai duci la posta ...


Nuuuuuuuuu, nici prin cap nu mi-a trecut sa 'masluim' tragerea. Ma gandeam la 2 trageri separate, dar nu sunt destule fete din SUA/Canada.

Mergi la inceput