Secret Santa 2012 - Runda 1

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buli spune:

cu posta normala e destul de probabil sa nu ajunga in america deloc (sau foarte tarziu).
am experimentat eu asta, am o buna prietena si mai trimeteam chestii.
rateurile au fost cam de 20% si mai ales in preajma sarbatorilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

ft tare!

ma bag si eu

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


De dragul Artei



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

eu zic, ca si daca intarzie cateva zile cadoul, ideea e super. Un cadou de Craciun nu trebuie sa vina fix in ziua respectiva.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

si eu,si eu!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Avand in vedere faptul ca eu v-am dat ideea, e cazul sa intru si eu nu?
Trimit pm cu adresa buflea!


De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Si mie imi place ideea si-am mai participat la asemenea "actiuni", insa ma intreb ce putem cumpara de 16 euro (aprox 20 de dolari)....?
Am aruncat un ochi - pentru inspiratie - pe topicul cu "ce-mi doresc de Craciun" si-am dat numai de joburi, parfumuri scumpe, bijuterii, ustensile costisitoare, vacante, samd...
Ma tem ca de banii astia (16 euro), tot inspre produsele putin agreate ne vom duce, si anume lumanarele, decoratiuni si altele de felul asta.

Niscaiva idei.....?

Deocamdata nu ma inscriu ca nu stiu ce sa cumpar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Eu am luat niste accesorii si o cutie de bomboane Lindt!un exemplu doar.Mai am ...dar nu spun sa nu se interpreteze altfel.

Era insa un forum micutz,unde toata lumea se cunoaste cu toata lumea,sincer la un forum asa mare nu ma bag!Mai ales dupa comentariile de joasa spetza pe care le-am primit la albumul ce-l aveam cindva la semnatura,asta fiind singurul forum unde aveam semnatura.

Cine stie peste cine dau?

Buflea,ai sa ai munca de rob daca se inscrie multa lume!

Oricum eu as stabili de comun acord o suma minima si as face precizarea de la inceput,fara comentarii daca cineva nu-si primeste cadoul.(datorita serviciilor postale)

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

andacos, eu as sti ce sa iti iau. Hamsii de la Pescaru

Eu (pe celalalt forum) am luat ultima oara o cana cu un mesaj 'inside joke' + un ceai calitativ + o cutie cu bomboane. 20 lei

As spune ca farmecul e supriza, nu in valoarea exacta a cadoului. Adica sper ca nu o sa fie cineva nemultumit ca a dat 50lei pe cadou si a primit ceva de 40...

De asemenea, cumparati cadoul dupa ce aflati destinatarul, ca sa fie ceva (pe cat posibil) personalizat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

andacos, eu as sti ce sa iti iau. Hamsii de la Pescaru




Si-i trimitzi in plic cu bule??????

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

La fostul meu job, la banca, limita la "Secret Santa" era de 10 lire. Si ne-am descurcat cu totii, au fost cadouri dragute, daruite si primite cu drag Ideea e cea de... surpriza de la "Mosu' de pe DC"
Eu mai mult am emotii cu posta, de obicei a mers bine, dar am patit o data sa trimit un cadou in Romania si sa nu ajunga, sper sa nu fie probleme si anul asta, ca am mai multe de trimis

Dark Bendis
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput