Secret Santa 2012 - Runda 1

Secret Santa 2012 - Runda 1 | Autor: buflea

Link direct la acest mesaj

Citat:
citat din mesajul lui buflea

[quote]citat din mesajul lui valentinag
Demult, cand eram memebra pe alte forumuri, faceam chestia asta, sau trageam la sorti si una din noi cumpara cadou pentru altcineva si tot asa, si nu stiai de la cine o sa primesti, era surpriza!


Mesajul de mai sus m-a inspirat ... asa ca m-am gandit sa testez apele DC, sa vedem daca sunt fete doritoare sa intre in joc.

Propun urmatoarele reguli:

1. Inscrieri - pana la data de 16 Noiembrie. Nick-ul il facem public aici, dar o sa am nevoie de o adresa de mail la care sa primiti cadoul. Adresa mi-o puteti da pe PM. Daca aveti probleme cu informatiile private, nu stiu, puteti da orice alta adresa, a serviciului, a soacrei, a amantului ... nu conteaza, o adresa de la care sa ridicati cadoul.

2. Trag eu la sorti si trebuie sa aveti incredere in mine ca sunt cinstita

3. Pe 19 noiembrie, va trimit pe PM, persoana (+ adresa) careia trebuie sa ii trimiteti cadou.

4. Aveti timp sa va ganditi si sa cumparati cadoul pana pe 10 Decembrie ... cadoul sa fie pana in max $20 (e mult ?). Ce sa cumparati ? Nu stiu, ce credeti ca i s-ar potrivi pesoanei destinate, din ce o stiti de pe Forum ... nu trebuie sa fie ceva valoros, surpriza si bucuria de a primi un cadou de la un Secret Santa este scopul jocului.

5. Ma gandesc ca undeva in jur de 10 Decembrie sa le puneti la posta ca sa aiba timp sa ajunga si pentru cine este inscris in joc dar nu locuieste in Romania.

6. Odata primit, dezvaluiti pe subiectul asta nick-ul Moslui vostru si cadoul ... ar fi bine daca am putea sa punem si o poza ...

Ce ziceti ? Ne jucam ?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

wow, ce fain, intru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Si eu vreau! (Mai ales ca am multe 'tips' la subsol, cu ce sa fac sau sa nu fac cadou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Si eu ma inscriu

Dark Bendis
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ok - Incep sa numar deja:

1. Buflea
2. Desprecopii
3. Victoria_mamii
4. DarkBendis

Listele sunt deschise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ma ajuta cineva sa fac "sticky" subiectul asta ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Intru si eu in hora :-))


Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Merita sa bagati un ochi ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

1. Buflea
2. Desprecopii
3. Victoria_mamii
4. DarkBendis
5. Alex@Sara

Sa nu uitati sa imi trimiteti numele si adresa pe PM, ca sa salvam timp ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Eu organizez asta de cateva ori pe an pe un alt forum si e mereu ff fun. Mai ales cand facem si meets si ni le dam live

Acolo suma maxima e 20 lei (sporeste imaginatia) 65lei sunt ok, parca totusi cam mult? Adica prea mult pt. ceva simbolic, prea putin pt ceva serios. Plus, unii vor plati shipping pt Romania, altii pt. America.. de ex.

Oricum, mi-e indiferent, cum hotarati.

1. Buflea
2. Desprecopii
3. Victoria_mamii
4. DarkBendis
5. Alex@Sara
6. Rall

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Eu organizez asta de cateva ori pe an pe un alt forum si e mereu ff fun. Mai ales cand facem si meets si ni le dam live

Acolo suma maxima e 20 lei (sporeste imaginatia) 65lei sunt ok, parca totusi cam mult? Adica prea mult pt. ceva simbolic, prea putin pt ceva serios. Plus, unii vor plati shipping pt Romania, altii pt.
America.. de ex.


N-am inteles ce vrei sa spui ...
Ti se pare suma mea de 20$ prea mare ?

Realitatea este ca eu am o problema cu valoarea banilor - nu o cunosc decat pe cea de aici.

De aceea am spus MAX 20$m, deci poate fi mai putin daca 20$ sunt multi pentru Romania. Si da, trebuie luat in calcul transportul, care habar nu am cat este, dar propun sa folosim posta normala, deci nu Fedex sau UPS ... posta normala este mai ieftina si mai inceata, dar nu conteaza, daca le punem undeva pe 10 Decembrie, eu zic ca este timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Ma inscriu si eu pe lista!

Mergi la inceput