A inceput campania electorala.....

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Am inteles ce ai vrut sa spui. Este adevarat, ar fi vot de blam din partea mea catre PDL, votand USL-ul.
Din pacate clasa politica a ramas neschimbata fata de anii '90: aceleasi demagogii, aceeasi pofta de ciolan, furturi la drumul mare, bani alocati pentru diverse si ajunsi in cu totul alte buzunare si tot asa
Partidele sunt tot cam aceleasi, doar ca in diverse aliante si combinatii. A aparut PPDD-ul, care e plin de tot felul de oameni adusi de pe la alte partide si in frunte cu marele DD . N-am ce sa fac cu ei
Nu am alternative...
Plus ca as vrea sa contituit un guvern cu o majoritate absoluta (deci peste 50%), fara tot felul de aliante de 10 partide (dar aici e discutabil, ca si USL contine 2 partide), dar macar sunt 2 si 3-4
Vis a vis de oameni: Crin Antonescu nu-mi place deloc, in afara de gargara, mare lucru nu am vazut la el. L-am votat la prezidentialele cin 2009, parea ca promite...
Ponta imi place oarecum, pare ca le zice direct, are idei, dar e si de vazut, ca ultimele 6 luni a fost asa mai mult o joaca, nu o gevernare propriu zisa, au fost mai mult in conflict cu presedintia...

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Rufus, e mai complicat de atat, pentru ca poti sa agreezi, sa spunem, o formatiune politica si aceasta sa nominalizeze in colegiul tau o persoana nefrecventabila. Ce faci in situatia data?

Eu inca nu m-am decis cu cine votez. Azi am analizat putin oferta politica pentru colegiul meu si mi-am pus mainile in cap. Nu-mi place nici unul dintre ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

La mine-i invers. Eram hotarat sa-i votez pe toti sa anulez votul, dar daca o sa candideze Ghise nu pot sa-i dau un vot de blam, chiar daca USL-ul nu-l am la inima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Cum adica "daca candideaza"? Candidaturile s-au depus deja. Ghise candideaza in colegiul 3 Senat Brasov.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Candidatura lui era nesigura, a fost acceptata pe ultima suta de metrii si nu stiam unde va candida. Am vazut acum si va avea cel putin doua voturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielag

Rufus, e mai complicat de atat, pentru ca poti sa agreezi, sa spunem, o formatiune politica si aceasta sa nominalizeze in colegiul tau o persoana nefrecventabila. Ce faci in situatia data?

Eu inca nu m-am decis cu cine votez. Azi am analizat putin oferta politica pentru colegiul meu si mi-am pus mainile in cap. Nu-mi place nici unul dintre ei.


Pai nici mie nu-mi place de vreunul din ei, cu exceptia candidatei UDMR, de care nu stiu nimic, asa ca nu stiu daca-mi place sau nu.
Prin urmare, o sa anulez votul, dar nu prin stampilare multipla, ci prin ceva urari "de bine" la adresa politicienilor care spera sa le dau votul meu.
Fata de anii trecuti, cand nu mergeam de loc, e un pas inainte, nu?
Si inca ceva, chiar daca agreez persoana, dar candideaza sub sigla USL sau PDL, n-o votez. Pentru ca in principal vor urma linia partidului, iar linia asta ne-a adus la sapa de lemn.
Uite, de pilda mi s-a facut o sila de Mircea Diaconu, cat s-a caznit el sa fie senator, de mi s-a sters intreaga stima pe care o aveam pentru rolurile lui ca actor. Locul lui nu era in tavaleala politica, insa cand te dedulcesti la ospat, o dai naiba de onestitate.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Ce parere aveti despre acest candidat? Cred ca e un caz unic, prima persoana cu dizabilitati care candideaza la Senat...

http://www.iuliancraciun.com/povestea-mea/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

La mine-i invers. Eram hotarat sa-i votez pe toti sa anulez votul, dar daca o sa candideze Ghise nu pot sa-i dau un vot de blam, chiar daca USL-ul nu-l am la inima.



Aoleu! Pana la urma desprecopii are dreptate, cum sa-ti dai tie "vot de blam"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Citat:
citat din mesajul lui salcia

Ce parere aveti despre acest candidat? Cred ca e un caz unic, prima persoana cu dizabilitati care candideaza la Senat...

http://www.iuliancraciun.com/povestea-mea/


A mai fost postat articolul la alt subiect de aici de la politica. Ce sa zic decat jos palaria! Toata admiratia ca a luptat pentru o viata cat mai aproape de normalitate, si a reusit! Lucreaza, este inteligent, are familie, un copil!
Nu stiu ce sanse are insa in fata lui Dan Voiculescu, contracadidatul sau...

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui monicabo
Citat:
citat din mesajul lui salcia

Ce parere aveti despre acest candidat? Cred ca e un caz unic, prima persoana cu dizabilitati care candideaza la Senat...
Toata admiratia ca a luptat pentru o viata cat mai aproape de normalitate, si a reusit! Lucreaza, este inteligent, are familie, un copil!

Nu stiu ce sanse are insa in fata lui Dan Voiculescu, contracadidatul sau...

Nicio sansa. Dizabilitatile lui palesc in fata dizabilitatilor lui Voiculescu. Acesta din urma avand atrofiate sau chiar amputate bunul simt, morala, cinstea, respectul si multe altele. Dealtfel calitati care mai mult incurca cariera politica a parlamentarilor neaosi, ca sa nu mai vorbim de "cariera" in "afaceri".

Mergi la inceput