A inceput campania electorala.....

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

ieri am primit cadou de la uselisti un fes rosu l-am luat, dar n-o sa-i votez. deci se poate si "pomana electorala" si fara sa fie concretizata intr-un vot.
PS: orice mi-ar fi dat, nu i-as fi votat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Si crezi ca celor care ti-au dat fesul...le pasa ca-i votezi sau nu?Se termina ziua,isi iau banii si gata.....saptamana trecuta am lipit siglele cu fierul de calcat pe geci si tricouri de-am ametit.Apoi umbla si da-i u megafoane si faze.Ideea e ca oamenii, cer concret,nu dupa ce vor vota."Pai daca am avea lumina si asfalt pe ulite,doamna,cum nu votam ca mata esti de a noastra" au zis oamenii dintr-un sat dintr-un colegiu.Ei si dupa doua zile...au venit de la o firma si au inceput sa puna asfalt sau piatra pe drumuri,s-a platit curentul si s-au montat becuri pe stalpi....s-a curatat si adancit fantana din centrul satului care se paraginise....s-au refacut ulucele...e frumos acum.Ei garantat acei oameni....multi de altfel vor vota.Unii candidati chiar se implica,sa stiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Ideea e ca oamenii, cer concret,nu dupa ce vor vota."Pai daca am avea lumina si asfalt pe ulite,doamna,cum nu votam ca mata esti de a noastra" au zis oamenii dintr-un sat dintr-un colegiu.Ei si dupa doua zile...au venit de la o firma si au inceput sa puna asfalt sau piatra pe drumuri,s-a platit curentul si s-au montat becuri pe stalpi....s-a curatat si adancit fantana din centrul satului care se paraginise....s-au refacut ulucele...e frumos acum.Ei garantat acei oameni....multi de altfel vor vota.Unii candidati chiar se implica,sa stiti.



Si merita votati ca se implica cu o luna inainte de alegeri? O luna in 4 ani?
Oamenii s-au mai "smecherit", vor ceva inainte, sa nu ramana cu buza umflata. Sa vezi cand or vrea sa li se dea cu 4 ani inainte de vot...crezi ca mai candideaza cineva, daca trebuie sa se implice 4 ani?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Nu neaga nimeni ca s-au mai smecherit si nici nu neaga nimeni faptul ca odata ajunsi acolo alesii uita.Si in guverbarea Pdl cei alesi au uitat.

Dar nu poti sti.....corect?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Ba da, Mada, stiu sigur.
Daca vrei punem si pariu: nimic nu va fi valabil dupa alegeri din ceea ce spun candidatii acum. Va fi de vina situatia globala, greaua mostenire, sau pur si simplu nu va exista nici o explicatie.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

La asa oferta de candidati ne putem astepta linistiti, poate prea linistiti, la cel mai penibil Parlament!
Iata un candidat pt. Minimax, pardon pt. Senat:http://www.ziare.com/alegeri/alegeri-parlamentare-2012/cum-se-pisicesc-candidatii-in-campanie-motanul-incaltat-agent-electoral-video-1203813

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Din aceeasi serie cu link-ul de mai sus:

http://www.ziare.com/alegeri/candidat/imaginatie-de-politician-vezi-cele-mai-ciudate-sloganuri-de-campanie-1203451


Mare ti-e gradina ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Victor Ponta se da rotund si alaturi de interesele noastre: http://economie.hotnews.ro/stiri-energie-13690113-victor-ponta-exportam-gaze-romanesti-importam-gaze-rusesti-pret-triplu-este-catastrofa.htm, dar este previzibil, la cum il stim ca balanseaza, ce frumos va face dupa alegeri!

CE ne "frige" fara gaze!
Poate cineva sa-mi explice de ce nu am putea si noi sa exportam gaze la pretul la care le achizitionam de la rusi? Atunci s-ar linistii UE si ne-ar lasa in pace cu "infringementul" lor cu tot care se refera numai la circulatie nu si la politica preturilor care presupun ca este libera, inca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Si crezi ca celor care ti-au dat fesul...le pasa ca-i votezi sau nu?Se termina ziua,isi iau banii si gata.....

pai nu ma refeream la tinerii care mi-au inmanat fesul, ci la cei care l-au platit, adica uselistii, si care probabil asteapta un vot pt. asta

Mergi la inceput
Mergi la inceput