A inceput campania electorala.....

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Uite si o oferta irezistibila

http://www.gandul.info/politica/fur-mai-putin-ca-ei-sloganul-unui-candidat-per-eu-sunt-un-om-deosebit-si-am-vrut-sa-am-un-slogan-la-fel-de-iesit-din-comun-ca-mine-macar-e-cinstit-10351435

Doamne, ce dobitoci!

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde



Dar esti de acord ca e original.Sare in urechi.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celena2 spune:

Ieri, de ziua nationala, in momentul in care se intona imnul (si niste nesimtiti n-au gasit altceva de facut decat sa huiduie), domnul Ponta isi afisa un zambet larg pe fata de invingator. Acestia ne sunt guvernantii, acesta este viitorul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Celena2

Ieri, de ziua nationala, in momentul in care se intona imnul (si niste nesimtiti n-au gasit altceva de facut decat sa huiduie), domnul Ponta isi afisa un zambet larg pe fata de invingator. Acestia ne sunt guvernantii, acesta este viitorul!

La Alba Iulia, cand a vorbit regretatul Corneliu Coposu la fel s-au manifestat, iar Petre Romana jubila si ii indemna sa fluiere si mai tare.
Ponta de la cine sa invete? De la maestrii lui Iliescu, Roman, Nastase si Basescu. Ultimul se juca cu copii cand vorbea min Marga, sau intorcea spatele fostilor Presedinti cand trebuia sa le intinda mina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Deceneus, la nu stiu ce subiect spuneai ca e cam slaba miscarea pe aici.
Asa este. Eu am combatut mereu. Acum nu mai am tragere.

Eu votez in colegiul 3 si 2. Ii am pe Orbann si pe Tariceanu. Imi plac. As dori sa-i votez. Insa nu cred ca o voi face. Nu doresc ca USL-ul sa fie majoritar in Parlament. Nu doresc un Parlament cu Becali si nici cu Antonescu - despre care mi se pare ca si-a perdut busola rau de tot.
Nu imi doresc un PNL care nu este in stare (din cauza presiunilor economice venite din judete) sa-i tina piept si sa i se opuna lui Antonescu.

Votul meu nu va fi unul de neincredere pentru astia vechii ci unul de incredere pentru astia noii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Ponta de la cine sa invete? De la maestrii lui Iliescu, Roman, Nastase si Basescu. Ultimul se juca cu copii cand vorbea min Marga, sau intorcea spatele fostilor Presedinti cand trebuia sa le intinda mina.



Pai si atunci ce ne trebuie inca unul ca aia? Vezi vreo logica?
N-ar fi mai bun unul (unii) spalatel, istetel si cu educatie (scoala, maniere, etc)? Crezi ca nu mai suntem in stare sa apreciem decat marlania si prostia?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Deceneus, la nu stiu ce subiect spuneai ca e cam slaba miscarea pe aici.
Asa este. Eu am combatut mereu. Acum nu mai am tragere.

Eu votez in colegiul 3 si 2. Ii am pe Orbann si pe Tariceanu. Imi plac. As dori sa-i votez. Insa nu cred ca o voi face. Nu doresc ca USL-ul sa fie majoritar in Parlament. Nu doresc un Parlament cu Becali si nici cu Antonescu - despre care mi se pare ca si-a perdut busola rau de tot.
Nu imi doresc un PNL care nu este in stare (din cauza presiunilor economice venite din judete) sa-i tina piept si sa i se opuna lui Antonescu.

Votul meu nu va fi unul de neincredere pentru astia vechii ci unul de incredere pentru astia noii.

Eu gandesc ca viviana, cred ca in viitorul parlament nu trebuie sa ajunga majoritar USL-ul pt. ca Ponta si Antonescu au aratat ce pot si nu va fi bine!
PNL-ul daca mergea singur ar fi avut mai multe voturi si ar fi echilibrat balanta politica. Asa, cu un lider superficial si care i-a inhamat la caruta PSD-ului a pierdut o mare parte din electoratul liberal scarbit de compromisul penibil in care i-a bagat Antonescu. Acesta facea bine daca nu se juca de'a presedintele aratand la toata lumea ce jalnic este!
Din struto-camila USL numai PSD are de castigat! PNL-ul a luat plasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

La fel gindesc si eu. Nu ca m-ar fi convins campania ARD-ului, nu-mi place de candidatul lor de la mine din colegiu, intentionam sa stau acasa, dar am hotarit sa ma duc la vot ca sa mai scad din scorul USL-ului.

Planurile USListilor de schimbare a Constitutiei, de a-si asigura controlul complet asupra justitiei ca sa poate fura in liniste imi dau frisoane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Deceneus, la nu stiu ce subiect spuneai ca e cam slaba miscarea pe aici.
Asa este. Eu am combatut mereu. Acum nu mai am tragere.

Eu votez in colegiul 3 si 2. Ii am pe Orbann si pe Tariceanu. Imi plac. As dori sa-i votez. Insa nu cred ca o voi face. Nu doresc ca USL-ul sa fie majoritar in Parlament.
Nu doresc un Parlament cu Becali si nici cu Antonescu - despre care mi se pare ca si-a perdut busola rau de tot.
Nu imi doresc un PNL care nu este in stare (din cauza presiunilor economice venite din judete) sa-i tina piept si sa i se opuna lui Antonescu.

Votul meu nu va fi unul de neincredere pentru astia vechii ci unul de incredere pentru astia noii.

Daca spuneai ca este fan USL dar nu-l votezi pe Becali as fi inteles, dar daca ai posibilitatea sa votezi opozantii lui Antonescu din PNL si nu-i votezi pentru ca nu-ti place de Antonescu, parca nu are logica.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Are logica, pentru ca vin la pachet . Sistemul electoral este unul proportional. Daca votezi un candidat USL si el nu castiga majoritatea voturilor exprimate in colegiul respectiv, votul se redistribuie la nivel de circumscriptie (adica la nivel de Bucuresti). Si s-ar putea ca votul respectiv sa ajunga la Becali, (de ce nu?), daca Becali e mai bine plasat ca Orban. Si in loc de Tariceanu, s-ar putea sa il sustii pe Corlatean sau pe Voiculescu (daca vreunul din ei e mai bine plasat ca Tariceanu).

La mine dilema electorala (cu cine votez?) a fost rezolvata mai simplu decat credeam: nu sunt acasa in weekendul respectiv, deci nu pot vota.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Mi-e greu sa cred ca Tariceanu ar putea pierde in fata altui candidat.
Chiar daca nu ia peste 50%, cu un 45% devine eligibil la redistribuire.


Mergi la inceput