Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *453*

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Trasaturile pot fi si fizionomice si de caracter si or mai fi si de alt fel. Eu zic sa nu invartim fiecare fraza pe toate fetele, fiecare are alta pregatire, exista termeni/expresii care au intelesuri diferite in discipline diferite. Tin minte ca invatam in facultate cate 10 definitii pt economie (si nu numai), cum e ea definita de celelalte discipline.



Ai dreptate , eu chiar nu am vrut sa fac filozofia cuvantului/expresiei, mi-am dat si eu cu parerea ,din punctul meu de vedere care nu e musai cel corect, sper ca nu s-a simtit cineva jignit, nu asta a fost intentia !

Astept propunerea ta !!




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Pisik, scuze...dar cam tute.

Time ou ca nu repeta pentru serbare?
Iar faza cu bebelusii.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Ah, pisigri, nu, Ilinca a fost dura si... nu mai stiu, parca a mai fost cineva, dar cum eu citesc tot cate 2 postari, pauza, iar 2 postari, iar pauza...am uitat. Bianca sau novus, care ridica mana sus? Poate altcineva, habar n-am, chiar nu mai stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Kea, e vorba de discutia cu pedepsele, consecintele ? Probabil asa a fost perceput raspunsul meu, nu neg, dar eu am scris cum as proceda eu, ce ''m-ar incalzi sau nu pe mine'' ,ca tot e citata des expresia asta a mea, logic ca altcineva nu gandeste si simte ca mine, ca e normal, suntem diferite dar cred ca de aceea punem intrebari, sa vedem cum fac altii, poate e bine asa sau poate nu

No in concluzie, imi cer scuze daca am jignit pe cineva ! daca recunosc sunt pe jumatate iertata , nu ?!




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Fug la plimbarea de pranz pana nu incepe ploaia din nou !


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Recomandam jocul asta: http://www.amazon.de/Ravensburger-21556-Lotti-Karotti/dp/B0000TZ4XE/ref=lh_ni_t
Propunerea mea e sa facem, ca tot avem toate cont pe fb, un grup de intrajutorare, in care sa ne cerem parerea asupra imbracarii, incaltarii, ca tare fain era cand discutam desprr asa ceva. Eu de ex, treb sa-mi cumpar incaltari de iarna si nu stiu ce s-ar potrivi la haina pe care o am. O sa ziceti ca exista deja un grup, dar mie mi-e prea mare si nici nu cred ca toate fetele de acolo sunt interesate sa ma vada pe mine in haina si sosete, cerand sfaturi despre incaltari. Deci as merge pe un grup strict pe subiecte de genul asta in care sa intre numai cine vrea, nu obligat-fortat cine are copil nascut in martie-aprilie 2009. Ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Kea, zic sa-l faci, ca amatoare sigur se gasesc :)

Eu am gasit pe net jucarii AlexToys. Aveti careva, sa dati indicatii cat sunt de bune/frumoase? Ca pe site arata f bine...



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf

Hola,

Pisigri, le-o fi zis doamna ca o sa fie surpriza pt parinti, si d-aia se ascunde, si Ari are apucaturi d-astea, de ex dc stie vreun cantec de la radio eu treb sa tac, ba chiar imi pune mana la gura.
Cred ca vor sa ne anunte ca pot si singuri. sau face parte din rusinarea cea de toate zilele.

Bun, pe ce culori se merge anul asta la impodobirea brazilor? Olga sau care e in trend cu decoratiunile, ce se poarta pe la big stores?


www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 22
IULIA va invinge CANCERUL !!



vai de capul meu, ce circ as face daca mi-ar invata copila la gradi sa se ascunda de mine

in alta ordine de idei: salutare!

si in alta: la valcea, la locul de joaca la mall (ala cu plata) era sa imi piarda copila - ea a iesit ca sa ma caute pe mine (nu stiu unde era toanta care are grija de ei, probabil cu alti copii) si norocul a fost cu un nene care a vazut-o dezbracata si desculta si a a adus-o la loc... nu imi pot inchipui ce ar fi fost daca ar fi iesit din mall

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Hai mai fetelor, nu va cereti scuze, tonul a fost pe alocuri prea dur, ce s-a spus, nu contesta nimeni. Novusache, ma refeream la discutia despre cutite, pahare, foarfeca si ce mai are Floric prin casa. La aia cu pedepsele si consecintele m-am pierdut pe drum.

Chato, pai tu te bazezi pe alea? Eu am stat mereu de straja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

eu cred ca odata cu metodele astea, nu facem decat sa regresam, pe bune.
acum mai auzii una, una sau 2 scoli de la noi au intrat in reabilitari si modernizari, clasele le-au mutat la mai multe scoli din oras, care pe unde, iar ce sa vezi, ca din cauza spatiului si orelor la sala de sport, din diverse incinte, elevii nu vor mai face orele de educatie fizica , mai ales elevii mici, si clasele 0, pe motiv ca nu mai au cand.
facem romana si matematica, sa fim genii.
ei asta m-o enervat teribil.
o sa fim un neam de crizati, pe bune.

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 22
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput