Clasa a II-a * 2012 - 2013 * (3)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Multa sanatate tuturor bolnaviorilor si...in primul rand, felicitari Mina! Ai grija insa cand faci cadoul, sa nu fie fix de ziua lui ca iese cu scandal. Nepotul meu e nascut fix in aceeasi zi cu fie-mea si tare greu in fiecare an sa ne alegem zile diferite (primele petreceri in familie impreuna s-au lasat cu bot pus).

Apropos de bucuria legata de venirea unui fratior sau surioara, m-a amuzat copios fiica-mea zilele trecute. A fost nevoie sa fac o eco pentru o mica problemuta de sanatate, iar ea cand a aflat ca sunt la doctor pentru asa ceva a comunicat bonei (in curtea scolii, in gura mare) ca mami face eco pentru ca ii aduce o surioara. Nu ca si-ar dori-o si nici gand sa mai fac vreun copil. I-am explicat acasa ca eco e necesara sa verifici si alte organe, ca a facut si ea pentru stomacel. A inteles si ...a respirat usurata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

A, pai clar o sa am grija sa nu fie in aceeasi zi. DPN-ul este 18 sept insa se va naste mai devreme ca am o pb cu uterul si nu am voie sa intru in travaliu.

Insa am avut chestia asta si la Matei, initial cezariana era programata de aniversarea cumnatei mele si am mutat-o ca fiecare are dreptul la ziua lui de nastere. Ca vine bebe cand vrea el si e coincidenta, aia e, dar daca se poate sa nu se suprapuna, de ce nu?
Ma gandesc doar la cum faci party de aniversare pt un copil de 10 ani si unul de 1 an .

Si ca sa va distrez un pic, cand am vazut testul pozitiv in 19 ianuarie, primul meu gand asta a fost: Vai de mine, tot fecioara fac!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Rox, super tare fie`ta :-)
Mina, mie-mi plac cei nascuti in zodia fecioarei; a mea la fel trebuia, daca nu se grabea :(


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:


Vai ce veste minunata pe aici !!! Felicitari Mina ! Sa fiti toti sanatosi ! Ati inceput anul acesta tare bine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany

Rox, super tare fie`ta :-)
Mina, mie-mi plac cei nascuti in zodia fecioarei; a mea la fel trebuia, daca nu se grabea :(


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum


Si mie imi plac, mai ales ca am parte de ei la tot pasul, nu doar in familie. De fecioare si de gemeni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaDia spune:

Felicitari Mina! Si pe mine ma bate gandul de bb2, dar imi fac griji din pricina varstei mele, mai ales!
In ceea ce priveste evaluarea in educatie, Dragos se va duce, mai ales ca a luat punctaj foarte bun la prima etapa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Citat:
citat din mesajul lui ClaudiaDia

Felicitari Mina! Si pe mine ma bate gandul de bb2, dar imi fac griji din pricina varstei mele, mai ales!
In ceea ce priveste evaluarea in educatie, Dragos se va duce, mai ales ca a luat punctaj foarte bun la prima etapa!

Mami de minune de Dragos


Hai ne vorbim pe PM cati ani am, ca nu zic la toata lumea , poate prinzi curaj. Daca vrei bb2, nu sta in loc din pricina varstei, ca aste este un "defect" care nu se remediaza in timp :)).
Glumesc, tu stii mai bine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Felicitari Mina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Mina, felicitari !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Mina te-ai hotarat sa faci anuntul deci
Sunt sigura ca Vizigotul va fi un frate foarte bun in special pentru ca e asa mare diferenta de varsta.
Cat despre zodii ... tine-te bine sa nu iasa leu cumva; eu am unul mare acasa si e tare greu sa tinem pasul
Fecioarele, pe de alta parte, sunt tare simpatice, e o zodie ce-mi place mult.

Sa va spun sincer eu mi-as dori tare mult al treilea bebe dar nu se mai poate

Succes la Evaluare celor care merg!

Noi ne mutam cu biroul si suntem intr-un haos total, nu stiu cand mai pot intra aici.

Mergi la inceput