Clasa a II-a * 2012 - 2013 * (3)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

Noi nu mergem la evaluare in educatie, nici anul trecut nu le-a zis nimic.
Cangurul urmeaza la noi.

Ai mei sunt mai bine acum, dar inca tusesc, Rares are capul spart de duminica seara, ca a cazut si s-a lovit de cadrul patului ... Nu e cusut, i-au pus doar bandaje care strang pielea si un bandaj mic deasupra si ochiul umflat si vanat, acum incepe sa se ingalbeneasca .

Groaznic.

La noi s-a schimbat foaia cu temele, ceva s-a intamplat la scoala, ca acum au cate 4 exerctii de scris de pe o zi pe alta, pe mine ma bucura ca asa am timp sa lucrez cu ea ce vreau nu doar ce trebuie, Ilinca in schimb, e consternata cat de putin are de scris, inca nu si-a revenit . Ieri si-a facut si teme suplimentara .




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

Nu mergem la Magic Disney, desi Ilinca si-a dorit foarte mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Nici noi nu mergem la Magic Disney,mi s-au parut mult prea scumpe biletele.Pentru 2 adulti si 2 copii ar fi costat cam 600 lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Nici Ioana nu merge la Evaluarea in Educatie.
Va merge doar la Cangur.

mada ce bine de voi cu temele! La noi tot asa multe le da.
Eu am luat bilete la Disney mai mult pentru Nadi, Ioana mi se pare cam mare pentru asta. Dar daca tot am luat pentru mine si Nadia mi-a fost nu-stiu-cum sa n-o iau si pe Ioana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Salut, Doamnelor!

Am intrat sa va anunt, ca sa nu aflati prin ricoseu de la alte subiecte, am rabdat cat am rabdat dar acum gata, ies la rampa: la noi vine bb2!

Sunt putin ... speriata din cauza varstei si a diferentei mari ce va fi intre Vizigot si Junior/Junioara, dar sper ca totul va fi bine si frumos.

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anka74 spune:

Mina , te felicit di toata inima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iahim spune:

Mina!Nu-ti face probleme in privinta diferentei de varsta dintre cei doi!Vei gasi in cel mare un sprijin si te va ajuta!In plus,va fi mult mai responsabil si se va maturiza...Iti doresc sarcina usoara,fara evenimente majore si sa va bucurati toti de bb2!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Mina,felicitari !

Sigur ca totul va fi bine si frumos !
Gandeste-te numai la aspectele pozitive si ai incredere,va fi bine !

Vizigotul a fost informat?
Ce parere are de noul lui statut de frate mai mare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Va multumesc pentru urari si incurajari.

Da, Vizigotul a fost informat din prima clipa de certitudine, odata cu bunicii si prietenii f apropiati. Am citit diverse opinii pe net cum ca asa ar fi cel mai bine fiindca el oricum percepe schimbarile in atitudinea si comportamentul mamei si, fiind suficient de mare, e bine sa si le explice corect, nu sa isi genereze frustrari din cauza asta.
A primit f bine vestea fiindca el isi dorea demult un fratior sau o surioara....ma si rupea la inima cand il auzeam intreband: Mami, cand o sa am si eu un fratior???

In fine, acum important e ca reactioneaza f bine si e f intelegator. Deja a concluzionat ca bebe o sa fie cadou de ziua lui, ca se va naste cam pe atunci.
Macar sunt hotarata cand fac copii, n-o sa am dileme privind varsta de dat la scoala, cum n-am avut nici la Matei.

Vizigotul sta acasa zilele astea ca a facut o herpangina. Pe care o duce destul de usor, insa mi-e rusine sa-l duc la scoala sau after, s-o dea si la altii..... De fapt azi a venit cu mine la birou ca am ceva treaba ce n-a putut fi facuta de acasa.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Felicitari Mina, ce veste frumoasa


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput