Juniori de Iulie - August 2004 * (105)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Liliana pe aici nu am prea vazut nook sa stii si banui ca kindle-ul e la putere. imi zicea Mugur ca e un Nook nou cu browsing pe internet si ecran color care e super, dar altceva nu am detalii. plus ca pe aici... doar online, magazine ioc.
o zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
Pe mine m-ati pierdut cu psp-uri,iphone,tableta,nook si kindle ...mi-au placut in schimb site-urile date de Daria...sigur cumpar si io chestii din alea cu origami...ma tenteaza si goblenul mai ales ca-s curioasa cum o sa coase mandra cu stanga
A mea este super incantata de cursul de teatru,fac o piesa faina,io habar nu am despre ce-i vorba,ca-i secret...singurul lucru pe care mi l-a divulgat este ca intrarea o au pe noua piesa a lui Smiley "cai verzi pe pereti".....in rest indiferent cat este de obosita am observat ca scrie cu placere la romana mai ales daca au exercitii in care trebuie sa compuna cate ceva.....si in plus saptamana trecuta a inventat o poveste in care personajul principal era "luminosul",poveste cu care a aburit-o vreo juma de ora pe verisoara ei de 3 ani....trebuie musai sa o pun sa o scrie...
Io-s in ton cu vremea,n-am prea dormit azi noapte si am o durere de cap teribila....hai sa avem o zi faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Salutare si de la noi, aici ploua`n draci
Eu astept cu interes ziua de maine sa incepem inotul
Aseara am platit manusile de karatekikboxsauceofi
Stiu, fiecare cu ce-l doare, dar eu ma bucur enorm de mult ca ajung cu Giulik la sport




Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

normal ca e super sa ajungeti la sport!! mister Patrick dupa ce m-a frecat 2 luni la cap ca el cand merge la inot.... cand i-am zis duminica ca luni merge a zis ca nu vrea!!!! deci no comment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Sportul e super... numai sa ai bani suficienti.
Da, stiu ca Vic de demential, merci Doamne numai sa reusesc sa-i bag si ceva carte in cap!! Kim, ai facut refuz la plata, da? Adica... sper ca se poate. Aici m-au facut si pe mine la card (mi-au copiat cardul in Mega Image daca puteti sa credeti!!) si-am facut refuz la plata si plangere la serviciul carduri de la politia capitalei si in 3 saptamani mi-au dat banii pe card la loc. E adevarat ca mi-am luat banii inapoi de la MasterCard nu de la banca, dar am inteles ca se rezolva ei intre ei...

Cu Mircea n-am emotii, v-am spus ca deja stie tot alfabetul si citeste pe litere? Si are doar 5 ani... si am o tabla in sufragetie pe care tot scrie cuvinte? Asta chiar ca ajunge profesor, e capabil sa stea 3 ore la masa si sa scrie, coloreze, citeasca ... pai Vict ii cumpara Pipo de la scoala lui si Mircea cand il primeste il "rezolva" in maxim 2 ore!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Dar lui Mircea nu prea ii place sportul sau mai bine zis la tenis nu mai vrea sa mearga, merge numai la aikido. La inot nu am putut sa il dezlipesc de marginea bazinului!!
Asa ca eu am ambele modele de copii: sportiv si nesportiv , aburitor la lectii si silitor din proprie initiativa

Liliana, ar fi bine sa te interesezi cat te costa descarcarile ulterioare (ca-mi inchipui ca le cumperi, nu ca la romanika luate de te miri unde) si care are oferta de titluri mai avantajoasa. Paremi-se ca alea pentru nook se pot citi si pe laptop, dar nu sunt sigura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu am decis sa nu mearga la niciun concurs pana in primavara lui 2013 la care a vrut culegerile. Efectiv nu avem timp si nici chef. Anul trecut a fost la toate cred, inclusiv cele de desen... Asa ca am zis stop.
Azi-maine vom primi si culegerile de la corectat, sunt curioasa ce a facut, de acolo a avut singurele teme de vacanta. Sper sa nu fie prea insangerate, am rugat-o pe cat posibil sa-si dea silinta :D
Si abia astept vacanta :D Nu vreau dom`le stressul matinal :(((



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Andries, American Express m-a anuntat ca mi-au returnat banii...deci ei s-au autosesizat (nu ma intreba cum) si tot ei au trimis scrisoare acasa ca mi-au creditat cardul cu acesti bani....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

si cartile de pe kindle se pot citi si de pe telefon, ipad, computer. se pot si transforma in pdf.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

ca de obicei, americanii sunt profesionisti.

eu nu mai am timp sa citesc nimic!! stau cu o carte langa pat, de 3 saptamani tot la pagina 80 si ceva am ramas!!

Mergi la inceput